Jump to content

Boxnotes


chakija

Preporučeni Komentari

Tragajući za odgovarajućim proporcijama bass refleks kutije naleteo sam na ovaj mali zgodan programčić koji je uz to i besplatan.Program uzima u obir rezonantne frekvencije između paralelnih stranica kutije, kao i poziciju drivera i dimenzije bass refleks otvora.Program takođe proračunava tuning frekvenciju kutije, uzima u obzir zapreminu zvučnika, bass refleks otvora kao i ojačanja unutar kutije.Kada se dobiju zadovoljavajući rezultati za odgovarajuću kutiju, program izračunava dimenzije stranica kutije za raspored prema slici.http://www.subwoofer-builder.com/freesoft.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 3
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

chakija, zasto se trudis da izmislis toplu vodu. najbolje sto mozes da uradis za sebe bez ikakvog rizika po finalni rezultat u varijanti odvojeni bas kabinet plus fullranger ili horna je onken/mini-onken kutija. ne znam konkretno koliko taj sonido bass drajver pije vodu ali je spektar zahteva koji takvo resenje trazi od zvucnika zaista minimalan. naravno da treba proveriti ali cisto sumnjam da ce biti neresivih problema. dobices izvanredno definisan bas skoro do pola prve oktave, prirodniji zvucni pritisak nego sa klasicnim bas refleksom i vrlo mali uticaj samog kabineta na prirodni zvuk drajvera (sto ce reci potencijalno izvanrednu boju tona koji bih ocekivao od tako laganog mehanizma). ako ti trebaju nacrti, posalji mi PM sa adresom i dobices za razne onken varijante u originalnoj japanskoj izvedbi (15", 12", 1 drajver, 2 drajvera itd). isto vazi i za ostale koje zanima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...