Jump to content

Horne DIY


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 77
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

@neskor, za yuichi nije problem, javi se pa cu ti na pp objasniti sta sam ja smisljao za yuichi 2'' grlo...nacrt, izrada, materijal, cena..bio sam na korak od ulaska od tog loodila.. sva sreca te ne udjoh jer finansijski ne bih mogao da ispratim. Prema iskustvu par amera sa audiokarme, zvuk je odlican i bas u kombinaciji sa starijim JBL 244x serije, s tim sto su se neki od njih nalozili na berilijumske membrane (par kosta kao 6-7 ili cak vise pari npr 2446 driver-a). Koliko se secam, na par mesta sam naisao na misljenje da yuichi prosto "umeskava" zvuk kompresionih za koje je primarno i bila pravljena - npr tad 4001 ili JBL 244567 - to mi dunulo u glavu vise puta pitajuci se na koju foru ovi B&C kompresioni zvuce tako meko, skoro pa malo i zatvoreno na yuichi-jevoj 1" varijanti.

Dalje, kombinacija sa hornom za srednji opseg, ide u najsrecnijoj varijanti i sa bassom u horni - tako nesto zvublin, zen i ja pominjasmo..

Racunaj da je idealno (citaj - tesko ostvarivo) da kompresioni od 2" ide do 10khz (citiram Wayne Parham-a) i da je svakako neophodan stwiter, dok u varijanti sa 1" to ipak nije neohodno..

Ja sam pre skoro godinu dana otvorio temu vezanu za econowave u kojoj sam pominjao poljake koji se bave izradom horni i waveguid-ova i to jako uspesno..prelistaj malko..http://www.horns.pl/index.html, http://www.diyaudio....page__hl__horne

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicna tema. Ja se bas sad igram sa hornom, ali samo na papiru :huh: Crtkam i kao nesto racunam. Ipak racunajuci na koeficijent moje strucnosti sa hornama svaki savet je dobro dosao.Dakle skretnica je 1000 / 6500Hz a visokotonac je JBL 077. Pitanje je : Kakvu mi hornu preporucujete za ovaj JBL

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada si me zbunio. Na koji JBL mislis? 077? Ne diraj nista na njemu, ako na njega mislis. Za njega nije potrebna horna, vec je ima.

Odlicna tema. Ja se bas sad igram sa hornom, ali samo na papiru :huh: Crtkam i kao nesto racunam. Ipak racunajuci na koeficijent moje strucnosti sa hornama svaki savet je dobro dosao.Dakle skretnica je 1000 / 6500Hz a visokotonac je JBL 077. Pitanje je : Kakvu mi hornu preporucujete za ovaj JBL

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je super-tweeter. Ne može se on rezati od 1KHz jer tek kreće da šljaka tek od 7KHz do negde 20KHz.

Zvu, reze se od 6500. Od toliko Hz ga je i JBL rezao. Od 1000 do 6500 Hz je srednjetonac koji nisam ni spominjao. Ako ne ide horna menjam dizajn.Napravicu za njega neku kutiju kao Tannoy za svoj super tweeter ST200. Nesto ovako kao na slici.

post-70-0-44501200-1323513373_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvu, reze se od 6500. Od toliko Hz ga je i JBL rezao. Od 1000 do 6500 Hz je srednjetonac koji nisam ni spominjao. Ako ne ide horna menjam dizajn.Napravicu za njega neku kutiju kao Tannoy za svoj super tweeter ST200. Nesto ovako kao na slici.

Pogrešno sam te razumeo. Izvini :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ces mene da poslusas za to nije potrebna horna. Ja imam te drivere i oni su kao sto znas jako efikasni i vec imaju malu malu hornu sa odlicnom disperzijom. Nema potrebe da se stavlja u hornu. Kada budes pravio skretnicu obavezno neki visi red, osetljivi su ali zato rade kao svila :)

Mislio sam na ovaj. Na njemu ne diram nista samo sam ga mislio staviti u neku hornu. Cisto da vidim kako ce da svira. Moram u nesto da ga stavim jer mi nece biti u kutiji sa basom. Sad si ti mene zbunio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...