Jump to content

Cudno pucketanje sa kompa


Dmeister

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima ! Kao glavni izvor najvise koristim komp. Koristim Foobar2000. Do skoro je sasvim normalno radio i odlicno pustao 24/96 fajlove. Sada pocinju problemi vec sa 128KBPS MP3 fajlovima, cuje se uzasno pucketanje (nalik pucketanju sa ploce, ali mnogo glasnije i uzasno digitalnije :D).24/96 fajlovi vise i ne mogu da se slusaju zbog pucketanja. Sve je pocelo pre 2-3 meseca, komp je poceo mnogo vise da koci, sve je to pocelo odjednom, uradio sam full scan sa Kasperskyem, defragmentovao HDD sto puta, uradio kompletnu reinstalaciju, ali pucketanje je i dalje tu.To zapravo i nije samo pucketanje, vec, na primer, kada se pokrene neki drugi program osim Foobar-a (Chrome, na primer) muzika potpuno uspori i pocne da zastajkuje i da secka.Pomagajte ljudi, razlupacu ovaj kompjuter, ne mogu cak ni sa youtube-a da pustim nesto a da se ne cuju te anomalije :hot::respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Probaj da fizicki izvuces karticu iz ploce, malo je ocisti, produvaj, pa je lepo vrati, pa ukljuci komp i probaj. Mozes da je vratis i u neki drugi slobodan slot na ploci. Izvuci strujni kabl iz napajanja prethodno.Ako imas integrisanu zvucnu na ploci - probaj nju - da vidis da li ima pucketanja.Ako kazes da si probao reinstalaciju windowsa, sto je Ston predlozio, programa, instaliranje dobrih drajvera za tu Yamahu, nema druge nego da je nesto do kartice, a da pritom nisi menjao nikakve parametre u software-u ili u BIOSu.U BIOSu proveri kakvi su naponi na ploci - 3.3V, 12V (ako imas tu opciju u BIOSu).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj da fizicki izvuces karticu iz ploce, malo je ocisti, produvaj, pa je lepo vrati, pa ukljuci komp i probaj. Mozes da je vratis i u neki drugi slobodan slot na ploci. Izvuci strujni kabl iz napajanja prethodno.Ako imas integrisanu zvucnu na ploci - probaj nju - da vidis da li ima pucketanja.Ako kazes da si probao reinstalaciju windowsa, sto je Ston predlozio, programa, instaliranje dobrih drajvera za tu Yamahu, nema druge nego da je nesto do kartice, a da pritom nisi menjao nikakve parametre u software-u ili u BIOSu.U BIOSu proveri kakvi su naponi na ploci - 3.3V, 12V (ako imas tu opciju u BIOSu).

Nasao sam neke drajvere, i sada radi bolje, ali se pucketanje javlja kada se pokrene neki drugi program osim Foobar-a. Sada manje pucketa, ali mnogo vise secka muziku. Probacu to da uradim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je tako ko sto kazes - onda su samo drajveri u pitanju. Mislim da nema potrebe da isprobavas ono gore.Da bi izbegli mogucnost da ti foobar nije dobro podesen, testove bolje radi na youtube klipovima.Precackaj i control panel zvucne kartice, ne znam koje sve opcije tu nude drajveri, ali nadam se da znas sta cemu sluzi ;)Gledam na netu, nikako da nadjem oficijalnu stranicu o toj zvucnoj kartici, pa samim tim i drajvere. Da li si dobio neki CD sa drajverima (originalni CD)? Preporuka je da njih koristis.Jel imas neki link da vidim kako izgleda ta zvucna? bas me zanima, a nikako da nadjem. ili sliku...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je tako ko sto kazes - onda su samo drajveri u pitanju. Mislim da nema potrebe da isprobavas ono gore.Da bi izbegli mogucnost da ti foobar nije dobro podesen, testove bolje radi na youtube klipovima.Precackaj i control panel zvucne kartice, ne znam koje sve opcije tu nude drajveri, ali nadam se da znas sta cemu sluzi ;)Gledam na netu, nikako da nadjem oficijalnu stranicu o toj zvucnoj kartici, pa samim tim i drajvere. Da li si dobio neki CD sa drajverima (originalni CD)? Preporuka je da njih koristis.Jel imas neki link da vidim kako izgleda ta zvucna? bas me zanima, a nikako da nadjem. ili sliku...

Dobro je podesen Foobar, cackao sam svuda, ali ne biva promena. Kartica je sa buvljaka tako da nema nista od CD-a :D Ne mogu ni ja naci sliku ili link, jebi ga.Zaboravio sam da kazem i da komp generalno sve vise koci, ne samo Foobar, ali to je pocelo cim je zvuk poceo da pucketa i secka.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro je podesen Foobar, cackao sam svuda, ali ne biva promena. Kartica je sa buvljaka tako da nema nista od CD-a :D Ne mogu ni ja naci sliku ili link, jebi ga.Zaboravio sam da kazem i da komp generalno sve vise koci, ne samo Foobar, ali to je pocelo cim je zvuk poceo da pucketa i secka.

Јел комп повезан са нет-ом?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako komp najvise koristis kao izvor, nabavi neku postenu karticu ili DAC :)

Nema se novca, ali bih rado primio jedan DAC na poklon :D

Јел комп повезан са нет-ом?

Jeste.

Mislim da sam jednom imao ovakav slučaj i pomogla je reinstalacija ali totalna, formatiranje diska i potpuno nova instalacija. Da li si tako reinstalirao XP ili ...?

Tako sam i uradio, jedino sto nisam formatirao D particiju, nego samo C, ali mi je oko 80GB muzike na D particiji pa nisam imao gde da backupujem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako sam i uradio, jedino sto nisam formatirao D particiju, nego samo C, ali mi je oko 80GB muzike na D particiji pa nisam imao gde da backupujem.

Ne bi trebala da ima veze druga particija ali moguće da je tu neki virus koji opet "sredi" i novu instalaciju. Pokušaj i s drugim antivirusom, Avira itd. Meni i dalje to izgleda kao softverski problem u OS-u s obzirom da je problem prisutan i kod drugih programa ali pokušaj i s drugom karticom ako imaš tu mogućnost.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kladim se da je problem u drajverima.

Hm, mislim da bi onda bio od početka problem ali to je radilo OK pa sad ne radi. Sistem sveukupno radi sporije i lošije i po meni ili je neka baja ili defektan sistemski fajl.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda bi bilo dobro da uzmete LiveCD nekog Ubuntu-a (ili šta Vam, već, odgovara) i da „podignete“ PC njime. Videli bi da li je u pitanju HW ili SW...

ako je prepozna Linux...Dmeister, jel ti proba integrisanu zvucnu? Odakle si ti uopste skinuo drajvere za tu zvucnu? Postavi link ako mozes.Da bi dosao do resenja, a posto imas vise od jednog problema u kompu, potrebno je da menjas hardware, dakle druga zvucna na tvoj komp, ili ta zvucna u drugi komp, vrlo jednostavno. Potrudi se malo ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda je sa nekim apdejtom OS-a "pokupio" nešto što je "sredilo" stvar.

Cim sam instalirao Windows odma' sam iskljucio updates, tako da to nije mogucnost.

Možda bi bilo dobro da uzmete LiveCD nekog Ubuntu-a (ili šta Vam, već, odgovara) i da „podignete“ PC njime. Videli bi da li je u pitanju HW ili SW...

Nisam se setio toga, a probao sam razne distribucije na ovom komp. Dobra ideja :)

ako je prepozna Linux...Dmeister, jel ti proba integrisanu zvucnu? Odakle si ti uopste skinuo drajvere za tu zvucnu? Postavi link ako mozes.Da bi dosao do resenja, a posto imas vise od jednog problema u kompu, potrebno je da menjas hardware, dakle druga zvucna na tvoj komp, ili ta zvucna u drugi komp, vrlo jednostavno. Potrudi se malo ;)

Linux ce prepoznati, i pre sam probao LiveCD verzije na ovom kompu. Integrisana zvucna odavno ne radi kako treba, bukvalno nekad' radi, nekad' ne. Zato sam je i batalio jos pre godinu dana. Posto je komp generalno sporiji, ja mislim da treba da se nadje uzrok toga, zvucna je sigurno u redu, nego je komp koci. Probacu ovo sa LiveCD Linuxom, ima li neko jos predloga ? Hvala svima !
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...