Jump to content

Kleštа za Rothenberger


BlueSky

Preporučeni Komentari

Ne znam koliko je ovo u skladu sa forumom jer je tema malko udaljenija od audio tematike...slobodno premestite (u oglase, kantu, gde već...) ili u krajnjem slučaju, maknite sa foruma.

Dakle, trebaju mi nove klešte za Rothenberger Rothem 2000, aparat za varenje Cu cevi, jer su se stare raspale od korišćenja.

U pitanju je ova alatka:

Postavljena slika

Trebaju mi klešte za priključak grafitnih štapića (2,3 i 4 slika pri dnu), dok mi klešte za četkice ne trebaju.

Da li neko zna mogu li se naći samo klešte u prodaji u Bg-u i po kojoj ceni? U Nišu su mi tražili 250e što je polovina cene celog uređaja, pa mi se nešto ne daju te pare...

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ti prvi su mi tražili 250 evra, aparat je kod njih i kupljen. Nudili su tada da klešta za samo 40-50evra, ali bilo mi mnogo tada, a sada kada mi trebaju :good2: Ove druge zovem sutra. Hvala vam momci :eek:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebaju mi klešta za priključak grafitnih štapića (2,3 i 4 slika pri dnu), dok mi klešte za četkice ne trebaju.

А јеси ли размишљао да направиш, бар те неће драти препродавци!Колико Ја могу да видим са слике и није Свето писмо!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma polomila se ona plastika tj. rukohvat, gde se metal spaja sa plastikom. Od visoke temperature plastika je postala jako khrka, pa se lako lomi. Za početak ću probati da pronađem iste. A, ako toga nema probaću da vidim da li se od Remsa podudaraju pošto i oni imaju sličan aparat od 2kW. Ručna izrada ostaje kao zadnja solucija. :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma polomila se ona plastika tj. rukohvat, gde se metal spaja sa plastikom. Od visoke temperature plastika je postala jako khrka, pa se lako lomi. Za početak ću probati da pronađem iste. A, ako toga nema probaću da vidim da li se od Remsa podudaraju pošto i oni imaju sličan aparat od 2kW. Ručna izrada ostaje kao zadnja solucija.  :good2:

Ето видиш да може да се направи.Приупитај неког мајстора електричара за материјал Текстолит.Мислим да ћеш са њим завршити посао, ако нађеш!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ćale se čuo sa čovekom (tj. njegovom sekretaricom) iz Šapca koji mu je poslao preko faksa nacrt klešte za Rems. Za cenu će da se dogovore. Klešte su skoro su iste, razlikuju se samo po načinu na koji se pali transformator. Kod Rothenbergera vakuumski mikroprekidač je u samom kućištu pa do klešti ide cevčica koja se završava sa balončićem. Kod Remsa je na kleštima običan mikroprekidač sa izvodima za žicu. Ali videćemo...ako ne zakine i ovaj neku cenu.P.S. Ovi iz Vršca se ne javljaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da rezimiram: 1. Galeb group u Nišu, klešte 250evra2. Vršac, može samo kabal + klešte 37.000 din3. Šabac, Rems klešte 24.000 dinInače, ceo aparat je plaćen 54.000 din. Jedina solucija: nešto preko grane ili domaća radinost :buehehe: Hvala svima na konstruktivnim odgovorima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Jedan OFF:Moj komsija , gastarbajter doneo aparat za varenje na kome napukla ta bakelitna ili kakva vec kljesta. Prica istoriju kako je dosao do istog. Vari on u firmi i ispadnu mu kljesta ili ne kljesta vec ono sto se drzi u ruci i ispusta zicu , i padne na pod i odlomi se parce. On pogleda, samo jedno odlomljeno parce, moze da se zalepi i proba da nesto izmajmunise. Ugleda ga gazda i kaze," ostavi to i idi kupi novi aparat za varenje". K - "Kako gazda, novi aparat, pa samo ovo malo da zalepim i sve radi?!"G - " Necu da raspravljam, idi i kupi ceo nov. Pod 1, necu da gubis vreme da tu nesto prckas, nego da radis posao;pod 2, aparat je podlozan amortizaciji i kupovina novog mi se odbija od profita;pod 3, necu da se desi sranje da se neko povredi pa da mi dodje inspekcija i da me nabedi da je neispravan aparat prouzrokovao povredu.pod 4, nosi to u Srbiju i tamo prckaj."I tako ti on dodje do odlicnog aparata, samo malo okrnjen ali zalepen.E kad ce ovakvi stavovi da zavladaju kod nas?Mada kakvi smo mi Srbi, sad ce celu radionicu da dovuce ovamo. Te ispalo mi ovo, te obusilo mi se ovde..Kao u onom vicu kad ciga igrao karte sa Lordovima. " Jel na poverenje? E kad me prosra karta..."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...