Jump to content

Ovo još nisam vidio - retardirano debilna konstrukcija


revox

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zar nema, ako je verovati slici, ili ako slika odgovara primerku u ruci, prekidač za izbor zvučničkog pâra?

ima prekidač za izbor zvučnika ali kako radiA par je stalno uključen i ne može se isključiti bez da se raskonektuje odozadikad prikačiš B par odna selektorom uključuješ samo B par A par se ne islkjučujeslušalice ne isključuju zvučnikesamo u kombinacij kada su zvčnici zakačeni na B paru prekidačem za izbor zvučnika odnosno isključenjem B para dobijaš da se ne čuju zvučnici onosno B parda / kad je A par zakačen nič od slušanja na slušalicamazašto je tako samo oni znaju samo da su zdravo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao da su mene pitali. Dakle, prvi par je tu bez problema sa contact-ima. Drugi je sa mogućnošću uklj/isklj. Taman. Pošto Vama treba sa tom mogućnošću koristite taj par... Contact-i u utičnici za slušalice su nešto što ne bih ni neprijatelju stavio na put signal-a... Jedino što prihvatam jesu contact-i na preklopniku adapter-a koji imam na Stax-ima... Ali, to košta više nego ('ajde da budem oprezan) pola tog uređaja... ;) Ne verujem da ćete uključivati dva para zvučnika. Dakle, odaberete šta će Vam biti potrebno i to je to. Po meni, veoma promišljeno rešenje... Nije tu dva para terminal-a zato da bi mogli da uključe 2 para zvučnika nego da bi postojao ovaj izbor...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

............... ('ajde da budem oprezan) pola tog uređaja... ;) .................. Dakle, odaberete šta će Vam biti potrebno i to je to..............................

Opet Vi na Vi :rofl:

nema potrebe za opreznošću Nismo :rofl: gadlivi i uvredljivi, naročito ne zarad ovih sklamerija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u pitanju je rotel ra960bx integralac i šema koju sam okačio je od njegai stanje je kao što sam opisaoima dva para konektora za zvučnike i nema preklopnika za izbor otpozadiprosto ne mogu da vjerujem da se automatski ne isključuje zvuk na zvučnicima kad se ubodu slušalicei nema selektor zvuka već svičer zvučnika direkt/remont kako god ga pritisneš zvučnici nakačeni na drirekt se ne isključuju što pretpostavljam kad zakačiš drugi par samo proradi taj drugi para

Kod tih starih Rotela je tako rešeno prikopčavanje drugog para zvučnika. Imao sam davno RA-840 i isto je imao samo jedan prekidač sa prednje strane koji je uključivao drugi par zvučnika a prvi par je ostajao i dalje da radi. Koliko se sećam šeme povezivanje zvučnika je bilo serijsko a ne paralelno kao kod većine pojačala.Kako ta serija pojačala ima onaj "bump" pri uključivanju, ja sam taj prekidač koristio kao "mute" jer kad nemaš prikačen drugi par zvučnika a pritisneš dugme za njih onda ne radi ni prvi par zvučnika - može da se iskoristi i kad uključiš slušalice da bi isključio zvučnike (sto reče Kold).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...