Jump to content

Marantz MA24


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 63
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Onaj Luxman sa lampama ugradjenim u prednju plocu da svetle a u stvari su diferencijalni stepen pre drajverskog dela ima u izlazu te fetove sto koristi Marantz pa reko bice potraznja za tim luxmanima. Mislim da LV103 ili 112 ne znam tacno

Aaa, taako ! A ja mislio ti vec imas pa nudis :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kabel nije moj proizvod i ne zelim da ga opisujem u detalje. napisacu moj subjektivni utisak kad ga malo duze poslusam. Mislio sam da ce pametne glave da zakljuce sa fotografije kad je onako ispreklapan da se ne radi o zici i da ce zakljuciti sta je u pitanju ali izgleda da je ovde samo skup resavaca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kabel nije moj proizvod i ne zelim da ga opisujem u detalje. napisacu moj subjektivni utisak kad ga malo duze poslusam. Mislio sam da ce pametne glave da zakljuce sa fotografije kad je onako ispreklapan da se ne radi o zici i da ce zakljuciti sta je u pitanju ali izgleda da je ovde samo skup resavaca.

pametne glave bas i ne mogu da zakljuce puno sa fotografije koja nema dovoljnu rezoluciju za tako nesto ;ti u threadu koji si sam zapoceo nisi napisao nista sem "bolji/gori od kabela X" a mnogi nemaju pojma ni sta je taj kabel X .znam da nije reklama - ali nisi dao ni malo vise informacija nego sto se dobija u reklami .cemu onda uopste informacija ?ja imam vec 3 godine terminisane carbonske provodnike u fioci , pa mi ne pada na pamet da se **cim sa njima .s druge strane - nemoj da stalno postavljas kriterijume ko je pametan a ko resavac ;neki od nas se bave elektronikom kao glavnim poslom , a neki nemaju veze sa njom , nego im je cisti hobi .jos nismo poceli da se delimo na vredne i nevredne clanove .a za resavsku skolu - kao opsti trend na forumu - da si u pravu ...... i nisi .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Гледајући шему приметих да се не виде главни електролити напајања. као и доњи вод, вероватно 24 В АЦ.

Можда нисам добро видео али Зен ће сигурно појаснити, евентуално дати бољу шему.

Е сад ако тај, појачавач кошта 20.000 $, шта ту кошта толико?

Јел то цена за пар или комад, с обзиром да је Моно?

Нема ништа од специфичних делова!

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cisto informativno - da li se neko bavi crtanjem pcb ?ako ne - upravo sam dobio sve originalne poluprovodnike , pa mozda i krenem da se ucim Eaglu .....bice gotovo za 6-10 meseci :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 2 nedelje kasnije...

Pa tu šemu Marantz koristi još od mnogo godina pre ovoga, u pojednostavljenoj formi (normalno, zbog cene, ništa FET na ulazi, ništa kaskodna veza, samo običa Dual bipolarni) imao ju je još DC 510 koji se pojavio 1981. ili 1982. ne sećam se tačno.Praktično istu šemu koristi bar pola industrije. Na njoj se baziraju mali Harmani (mislim standardna, ne Citation serija),pa čak i poneki Citation.Moj stari H/K 6550 je takođe baziran na suštinski istoj šemi, mada H/K kao H/K, uvek imaju oni nešto svoje.Pomalo sam iznenađen da tek sada to otkrivate, ali nema veze, to jeste šema koja mnogo toga omogućava u raznim varijacijama. I Sipi, to je Bongiorno podloga, samo umesto punog komplementarnog ulaza, imaš single, sa "prevodiocem" kasnije. Izgleda da ćemo se ti i ja juriti oko Self ili Bongiorno još dugi niz godina. :) Nego ljudi, ako se to vama dopada, mogu da vam prosledim nekoliko zanimljivih šema danas pomalo zaboravljenih uređaja, koje će vam pokazati i dokazati da neki stari majstori, recimo JBL, znaju mnogo toga o čemu se malo priča. I u kojima ćete naći korene onoga što danas ovde iznosite, da vidite da je ovo vaše bar 10 godina iza originala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kabel nije moj proizvod i ne zelim da ga opisujem u detalje. napisacu moj subjektivni utisak kad ga malo duze poslusam. Mislio sam da ce pametne glave da zakljuce sa fotografije kad je onako ispreklapan da se ne radi o zici i da ce zakljuciti sta je u pitanju ali izgleda da je ovde samo skup resavaca.

Juce mi je bio prijatelj koji je krenuo sa razvojem RCA kabla od karbona. Sada je vec treca generacija. Nakon problema sa vrstom karbona koji su sada reseni i nacinom spajanja, sto je takodje reseno, kabel je sad tek dosao na zvucno izbalansiranu varijantu. Prva verzija iako je imala jako dobar zvuk ali sa izdvojenim basom iz zvucne slike (bio je poprisutan ali kao da svira iz sasvim druge price) i rupom izmedju srednjeg i visokog, sada je dosao u situaciju da sa najjeftinijim rca konektorima koje je doneo na probu zvuci jednako dobro kao moj Nikomi kabel kojeg smatram izuzetno neutralnim i realnim. U poredjenju sa Mogami 2549 koji je realan ali poprilicno tanak, karbon je odneo ubedljivu pobedu vec na prvi ton sa mnogo sirom scenom, vise detalja i punijim zvukom arealnim instrumentima. U odnosu na moj Nikomi kabel razliak je bila samo u lokaciji instrumenata na pozornici koji su bili za nijansu pomereni u poredjenju sa drugim kablom ali je sirina i dubina scene bila ista. Kada bude finalna verzija kod mene stavicu pun test ali samo da napomenem da je jedan proizvodjac audio komponenti iz Srbije vec porucio kablove za svoj sistem
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

U originalu se koriste 2SK405 / 2SJ115 koji se vise ne proizvode. Da li da ih menjam sa

EXICON ECW20N20-Z / ECW20P20-Z ili sa 2SK 1529 / 2SJ 200

Meni je EXICON nekako drazi ali kako to ne znaci bas nista reko da pitam za misljenje. Sta mislite koja bi zamena bila najbolja za MA-24.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...