Jump to content

LME 49811


dvv

Preporučeni Komentari

Ima li neko iskustva sa National Semiconductor kolom LKE 49811, i pobratimom, namenjenim MOSFET izlaznim tranzistorima?Ni video ih nisam, samo imam Data Sheet. Sećam se LM 381-xx (xx = 40, 60, 80, 100) iz nekih davnih dana, integrisano kolo sa celim pojačavačem snage u sebi sem izlaznog dela, vrlo praktično, a izlaz se posle može po želji napakovati na šta god se hoće. Kolo iz naslova je otprilike isto to, kompletan naposnki stepen sa pobudom od 9 mA i napajanjem od +/- 20...100 V, tj.za snage sve do 500 W/8 Oma.Pa ako ga je neko probao, baš bi me zanimalo da čujem o isksutvima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Nešto slično TDA 7250 , još u prošlom veku , uglavnom ništa posebno .Pojednostavi navodno gradnju , ali je ograničen svojim kvalitetom .Nema ništa bolje nego dobra šema i tranzistori .....svojevremeno sam malo eksperimentisao sa kompletno simetričnim predstupnjem sa tranzistorima i ledovkama lepljenim za iste .....samo je urađen taj deo bez finalnih tranzistora .....beše mnogo interesantna šema ......beše to vreme Letraset tačkica i traka za linije iz Rim-elektonic-a .....ko se seća još tih muka , fotopozitiva i ostalih gluposti .... :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešto slično TDA 7250 , još u prošlom veku , uglavnom ništa posebno .Pojednostavi navodno gradnju , ali je ograničen svojim kvalitetom .Nema ništa bolje nego dobra šema i tranzistori .....svojevremeno sam malo eksperimentisao sa kompletno simetričnim predstupnjem sa tranzistorima i ledovkama lepljenim za iste .....samo je urađen taj deo bez finalnih tranzistora .....beše mnogo interesantna šema ......beše to vreme Letraset tačkica i traka za linije iz Rim-elektonic-a .....ko se seća još tih muka , fotopozitiva i ostalih gluposti .... :hot:

Sve se slažem Rade, ja i dan danas insistiram na diskretnoj tehnologji, integrisana kola koristim bez predrasuda uglavnom samo za sekundarne funkcije (servo, LED inidkatori, zaštita, itd) na kojima nemaju veze sa osnovnim signalom odnosno zvukom, i veliki sam pristalica pune komplementarnosti, itd.Sa druge strane, ne traži svaka aplikacija pojačavača snage maksimum, za neke, na primer za subwoofer, ovakva kola bi mogla biti sasvim dovoljna, ukoliko bi se pokazala kao dobra. A ni kvalitet uopšte ne mora biti loš, sećam se starog LM 381-100, to uopšte nije loše zvučalo kada mu se daju izlazni tranzistori kako treba. I činjenica je da bitno pojednostavljuju i pojeftinjuju stvari, pa ako neko želi višekenalani HT sistem, takva kola bi mogla biti vrlo korisna. Najzad, Hollywood se nikada nije brinuo za vernost zvuka, to nije njihov posao, ali specijalni efekti jesu deo njihovog posla (znaš ono: dum, bum, tras, fljus).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Купљено на eBay-у, ради и више него добро а веома мало кошта.

Lepo, a može li malo detaljnije? Model, osobine, cena?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Извињавам се, био је LME49810 са припадајућим излазним транзисторима.Модул је коштао око 100 Долара са све хладњаком. При првом пуштању није било проблема све је од прве прорадило. Звук је био баш баш, мада поравио се када је мало додато мирне струје. Изгледа је било подешено на минимум.Кориштено је СМПС напајање од 2000 Вати, мада блиц пробом кориштено је и класично напајање и по мени је звук био још бољи.Вреди саваку пару, и по снази а и по репродукованом звуку.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Извињавам се, био је LME49810 са припадајућим излазним транзисторима.Модул је коштао око 100 Долара са све хладњаком. При првом пуштању није било проблема све је од прве прорадило.Звук је био баш баш, мада поравио се када је мало додато мирне струје. Изгледа је било подешено на минимум.Кориштено је СМПС напајање од 2000 Вати, мада блиц пробом кориштено је и класично напајање и по мени је звук био још бољи.Вреди саваку пару, и по снази а и по репродукованом звуку.

Za 100 dodžosa, čovek stvarno nema računa da se sam zamajava. Čak i dok stigne do mene, dva kanala će koštati do $300, a obzirom da uz to idu i ni malo jeftini hladnjaci, opet je to dobar posao, pod uslovom da je zvuk kako treba.Oko struje mirovanja - fabrike to rutinski podešavaju na tačku najmanjih izobličenja, a to je obično jako nisko. Lično, i ja bih dodao struje, neka ga malo v iše u klasi A, pa i da budu malo veća izobličenja, opet će sve to na kraju biti daleko ispod praga čujnosti čak i na maksimumu, a kamo li pri realnim nivoima koje svakodnevno koristimo po sobama.Sa pet parova izlaznih tranzistora, imaš i lep izbor između verovatno velikih snaga i manjih snaga ali i manje osetljivosti na zvučnike - pretpostavljam. Kako je taj tvoj deklarisan? Na koliko si ga postavio, ako nije tajna?I, što me posebno zanima, par reči o vrsti i kapacitetima napajanja. Unapred hvala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Слагаћу ако напишем да је мирна струја била око 20 мА по транзистору а Ја сам то мало ошрафио на 50 или 60мА. Стварно се се доста променило јер је звук са фабричким подешавањем био некако тупав-сув.Хладњак је стварно доброг квалитета и добро елоксиран :respect:Е сад напајање, иако је СМПС стварно има снаге и то довољно. И то напајање је коштало око 100-нак долара. Не би ми пало на памет да се бакђем са прављењем истог. :oke:Моја идеја је била да се проба са класичним напајањем и то је учињено.Кориштен је трансформатор од 1500ВА и четри кондезатора Спраг од 25ооо микро фарада. Звук се променио и то у ширини звучне слике највише.У чему је магија у вези напајања немам појма али разлика се чује. :phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Слагаћу ако напишем да је мирна струја била око 20 мА по транзистору а Ја сам то мало ошрафио на 50 или 60мА. Стварно се се доста променило јер је звук са фабричким подешавањем био некако тупав-сув.Хладњак је стварно доброг квалитета и добро елоксиран :respect:Е сад напајање, иако је СМПС стварно има снаге и то довољно. И то напајање је коштало око 100-нак долара. Не би ми пало на памет да се бакђем са прављењем истог. :oke:Моја идеја је била да се проба са класичним напајањем и то је учињено.Кориштен је трансформатор од 1500ВА и четри кондезатора Спраг од 25ооо микро фарада. Звук се променио и то у ширини звучне слике највише.У чему је магија у вези напајања немам појма али разлика се чује. :phil_04:

To!Hvala. Samo mi još reci na koliko volti napajanja ga držiš?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...