Jump to content

Kako napraviti jednostavan led vu ili peak metar?


Pigy

Preporučeni Komentari

Znam za seme sa LM3915 i slicne,zeleo sam ako ima neko tranzistorsko kolo za vu metar.Nasao sam na netu passive vu metar,ali se pominje da to unosi izoblicenja u signalu,dali je to tacno.Konkretno mi treba led vu metar 1-5 led dioda,da mi vizuelno prikazuje ulazni signal,znaci da ne zavisi od jacine pojacivaca,buduci da mnogi vu metri pokazuju izlaznu snagu,znate ono prva led 1W.druga 2W..itd.Evo i jedne proste seme kao peeak metar sa jednom led diodom, ali nece da radi na pretpojacivacu,vec verovatno mora na izlaz pojacivaca.Svaki komentar dobrodosao,Pozzz drugari.

post-385-0-28743200-1316002747_thumb.gif

post-385-0-88327900-1316002765_thumb.gif

post-385-0-60795000-1316002791_thumb.png

post-385-0-61685100-1316003430_thumb.jpg

post-385-0-68525700-1316003444_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Svaki problem sa izoblicavanjem signala se da resiti umetanjem jedinicnog pojacavaca (buffera). Obican operacioni pojacavac u jedinicnom pojacanju... Naravno mora se paziti da se ne predje napon napajanja buffera. Nezgoda je sto bi bilo dobro da se buffer napaja sa + - naponom jer se tako dobija lep raspon napona voltage swing... Pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima u ex radio klubu (kelco) vumetri - 500 dindzi. :drink: a mogli bi i od nekog deka iz furde vumetri da seizvade i gotova prica. mozda ima zeon. neiplati se praviti, osim iz kita.

Ja kupio Dual dek, izvadio VU metre i trafo i motore i ... sve za hiljadarku dindži a da i ne pričam da neuporedivo bolje izgledaju nego ovi obični V/A instrumenti... Dobio sve i sijalice i... Dakle, stari dek, i udri po rasturanju. Ko voli cagere, naravno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То је и нај паметније, све има само треба да га раскупуса. Ја сам се декова побацао онолико. Прво сам их бацао у контејнер из затрке али ганци имају изузетно чуло слуха и створе се из 1. Сад бацам веома тихо.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ama taj je sa anlognim pokazivacima,mi pricasmo o led vu metrima.U pravu si u Kelcu je 500 dindzi gotov kit,nego iskreno drugari ,neisplati mi se mnogo da ulazem, jer je u pitanju mini pojacivac sa TDA7240AV a drugi sa TDA 8560Q. To su pojacivaci od 20W na 4 oma, I kutije su mi onako,nisu bas neke,ali kad sam vec uradio te pojacivace ,steta da ih ne koristim do sledeceg pojacivaca. Tek sad vidim kad pravis pojacivac kad se trudis onda ili uradis kako valja pismeno, ili bar da ima nekih 50-100W,da znas u sta si ulozio novac.Ovako ja prc prc malo tu i tamo i za ova dva pojacivaca kosta ce me oko 50 eura obadva, za te pare mogao sam da kupim solidan polovni ili bar da zapocenem neki solidan pojacivac.Al svaka skola se placa.Jedino ako nekom ovde od drugara treba pojacivac sa TDA 8560Q ili 2X TDA 7240AV, pa da se tranpimo,mada imam i elektrolite i trafo za obadva pojacivaca.........? Zeon,onaj VU metar, za mene je vasionski brod,to kao kad smo otvarali SVHS Video rekorder AG5700, dvostrane X2 ploce odozgo u SMD tehnologiji pa ispod mehanizam ,pa odozdo jos toliko elektronike, da gledas i da places,nemos nista da pipnes,ko u sibici, al japanac je to!Hvala vam mnogo drugari na savetima. A dali pasivni vu metri prave izoblicenja u signalu na izlazu pojacivaca,znaci ako ih prikljucimo kao led watmetre,dali prave izoblicenja?Ja imam neke led 10mm cetvrtaste koji rade od 6-12VDC i svetle od zelene -narandzaste do crvene boje,zavisno od napona,imam ih desetak(izvadjeno iz video miksete-tasteri + led),pa bih ja da ih iskoristim kao led vu metre.Pa sam razmisljao da njih bar jednu led diodu takvu po kanalu prikljucim preko dioda-mosta na izlaz pojacivaca 20W,eventualno da im oborim napon dodavanjem na red jos dioda, i onda bi trebalo takva dioda da trepce u ritmu muzike i jos da menja boju u zavisnosti od napona??Jel to izvodljivo?Pozzz!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A mogu li city expresom da posaljem mastiku,stvarno bih volio da se vidimo,ali nemam brm brm,prodao ga preprosle godine,a put nikako da me ponese do Beograda. Ipak je to dalek put od Pozege do Beograda......valjda ce se nesto promeniti,valjda ce biti malo bolje vreme pa da sa sinkom dodjem na kaficu da ti malo dosadjujemo...? Svidja mi se taj vu metar,samo u datasheet-u koliko sam video minimalni napon za pobudu je 2V,sto znaci i daj ovaj vu metar je za izlaz pojacivaca,?Drugo te zice od vu metra,dali mogu na osnovu datasheeta da otkrijem koja zica za sta je,posto koliko vidim nije obelezeno na plocici?Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Прво се поиграш са отпорником 10К према маси пин1, ако то не одради посао додаш јеан двоструки операциони испред. Мислим да ћеш умети на основу ДШ да одредиш шта је шта или да Ја то урадим али........... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A jedno pitanje,mogu li ikako da iskoristim led od 10mm koja radi na 6-12VDC i menja boju u zavisnosti od napona od zelene do crvene, da je iskoristim kao peak metar,nesto kao ovo na semi?

post-385-0-74516000-1316175932_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dali to znaci da mogu za taj veliki ulazni napon da iskoristim proste pojacivace poput TDA2003,da oni baferuju napon za led drivere? NAsao sam i jedan kit izvadjen iz nekog deka sa SMD IC BA6820F i 2X12 led displej, ali me buni sto ima konektor sa samo 4 prikljucka,jel to znaci da moze i tako da se koristi: masa ili ti minus za ulazni signal - i ground za napajanje,a onda drugi konektor za + napajanje i ostala dva za ulaz L i R chanel ??Slikacu pa cu okaciti sutra!Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...