Jump to content

dve gb teme


guja011

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 67
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

ono sa zelenim slovcima?jokbre, komplikujete preterano stvari.saćemo lepo da napravimo info uputstvo, znači da se neke stvari razjasne, kao i koji je kućni red jedne GB.to se lepo topuje i ko god se prijavi za bilokoji gb, prijavio se pod navedenim uslovima. kakv crni formular i gluposti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uostalom,nađite mazohistu koji će sve ovde napisano da pročita i uobliči u nešto razumljivo za čitanje i shvatanje.lepo je kazo Aca, nema tu mnogo filozofije.. ALI ima situacija koje umeju da zagorčaju život tj tok gb i koje treba navesti tako da nema iznenađenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono sa zelenim slovcima?jokbre, komplikujete preterano stvari.saćemo lepo da napravimo info uputstvo, znači da se neke stvari razjasne, kao i koji je kućni red jedne GB.to se lepo topuje i ko god se prijavi za bilokoji gb, prijavio se pod navedenim uslovima. kakv crni formular i gluposti.

Znam da je komplikovano, ali onda niko ne može da kaže da je iznenađen zbog rokova, dodatnih troškova i stvari koje se mogu a i ne moraju desiti u procesu. Naravno, svi oni koji su prošli bar kroz jedan GB, to sve već znaju i za pretpostaviti je da im je to sve jasno i nemaju nepotrebnih pitanja. Ja sam onomad nešto pokušao da se angažujem oko organizacije neke GB, prošlo je korektno, ali sam odlučio da to nije posao za mene. Mogu da pokrenem GB samo ako procenimda mi je to jako važno da to što mi treba, bude rešavano u grupnoj kupovini. Jako mi je veliki smor svakome ponaosob (ko nije upućen u potencijalne probleme) objašnjavati i još pride, pravdati se za momente na koje nemam nikakav uticaj. Koliko i šta mogu da kupim, a ja se brate, ispružim ili ne.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hm, ponavljaš se i teraš mene da ponavljam isto.normalan gb ima svoj tok i nema šta du da se neko iznenadi ko kaluđerica, kada postoji redosled i periodinčni info u namenskoj temi, ni najiskusniji i najzeleniji neće imati komentar. svaki gb je karakterističan, ali svaki gb ima bar neki nivo prepiske sa prodavcem ili onim koji priuža uslugu dobavljanja.normalno da bi se sad dalo pametovati posle ove najtazije 2 gb, ali previše ćutanja ne valja isto kao što ne bi valjalo ustanoviti bezuslovni pristup gb-u.iako kako rekoh svaki gb ima svoje osobenosti, najveći problem je neinformisanost oko rokova kako leganja para prodavcu tako i slanja i prispeća pošiljki.isto se odnosi na sve moguće tarife koje uključuju i carinu ako se ista pojavi (svi znamo da je jedno propis a drugo ono što ti zacepe).ako se preskoče početni razlozi pojedine gb, cilj gb jeste proći što jeftinije a to ne mora garantovano da uspe ako govorimo o nabavkama koje domaći dobavljači neće da rade pa idemo sa paketom/paketima na adresu/adrese.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno da će biti par detalja oko domaćih gb i problematike, ali da ubacim jedan primer zvani "3 paketa".znači odlučeno je da roba gb-a dođe u tri paketa (kad se već prodavac složio da je poštarina ista ili npr šalje free) da bi se prošlo što bolje na eventualnoj carini.stignu 2 paketa bez carine a treći popije onako baš dobranu carinu. da si delio robu kako je pristizala, uleteo bi u neravnopravnu podelu, neko bi dobio jeftinije a neko skuplje delove. znači ne bi trebalo deliti delove dok se ne zna konačna cifra i koliko svakom sleduje tog ekstra troška. pošto su svi ravnopravni, nema favorizovanja, čekaju se sva 3 paketa. znam da će većina da kaže kako se slaže da plati i naknadno ekstra trošak ali ne biva to uvek. znači nema potrebne za nekim uslovljavanjem, samo pravovremeni info i svi hepi. slučaj naknadne carine: nastupa ako gb ne ide preko domaćih dobavljača (firmi) koji su kadar da unapred izračunaju koliko će da zafati (koji posto gore/dole) i naravno svoju proviziju.opet gb gleda gde je najpovoljnije i najbolji način, ali se dešava da paketi koji obično prođu bez carine , ipak zaglave istu. znači matematika je laka, cena usluge donošenja,a ako bude carine, to mora naknadno. uglavnom se ta cifra reguliše pri raspodeli delova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

- Obaveštavanje se vrši tako što Organizator grupne nabavke kontaktira Administratore ili Moderatore preko privatne poruke sa onom informacijom koja se tiče svih učesnika, koju je isti dužan da postuje u odgovarajuću temu grupne kupovine. Мислим да је ово беспотребно.

Ja ne zato što niko nema mogućnost da postuje u zaključanoj temi osim moda ili admina. Dalje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imaš jednu stavku koju treba proraditi- Ukoliko bilo koji član stavi svoje ime na spisak grupne kupovine, a ne prosledi potrebnu svotu novca Organizatoru grupne kupovine u roku od tri dana od dana kada je napravljen konačan spisak i tema zaključana, smatraće se da je isti odustao od kupovine i njegova količina robe će biti izuzeta iz grupne porudžbine. treba razlikovati gb koji je uslovljen količinom od onog koji nije. to i treba da se naglasi u infou o toj gb. takođe bi organizator gb trebao da bude u dovoljnom kontaktu sa prodavcem da se ne desi da se npr roba delimično proda dok se svi nakane da uplate pare (ili dostave na bilokoji način već). ovvo se najviše odnosi na žutaćke gb ili slične

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To da li je neki GB ograničen minimalnom količinom ili ne nije za pravila. Ako se poručivanjem veće količine dobija niža cena, mora se reći pučanstvu koje želi da učestvuje u toj GB da postoji mogućnost fluktuacije cene u zavisnosti od broja učesnika od XX do XXX. Ko se prijavi, prijavi se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak ja najviše volim kada me organizator grupne kupovine cimne i pita dal' mi to treba što je našao povoljno, i onda ja kažem dal' mi treba i ne, pošiljem pare i dobijem kad stigne. Naravno, u takvoj grupnoj kupovini, obično budem ili sam ili sa nekim inkognito Čokijem u pozadini... I sve prođe bez trzavica... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...