Jump to content

Pretpojačalo - potrebna pomoć


remark

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 79
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

I dalje poredim šeme :)šta mislite da li da menjam one kondenzatore što je naveo i naš konstruktor, da bude kao u originalnoj Hafler-ovoj šemi:- C14 i C15 elko 22u, za jedan tantal 10u (ulaz, odmah iza volume pot-a)- C19 i C20 elko 220u, za bipolarni 220u (ima li negde kod nas da se kupi uopšte?)- C23 220n za 10u bipolar (izlaz)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

šta mislite da li da menjam one kondenzatore što je naveo i naš konstruktor, da bude kao u originalnoj Hafler-ovoj šemi:- C14 i C15 elko 22u, za jedan tantal 10u (ulaz, odmah iza volume pot-a)- C19 i C20 elko 220u, za bipolarni 220u (ima li negde kod nas da se kupi uopšte?)- C23 220n za 10u bipolar (izlaz)

- не стави блок од 10 Микро, - остави како је- ово задње ми није јасно, остави како је.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

- не стави блок од 10 Микро,- остави како је- ово задње ми није јасно, остави како је.

Nije ni meni jasno ovo poslednje, na mojoj šemi je 220n, a u origialnoj stoji da treba bipolar 10u. Još jedna nelogičnosti je kod R21 - 82K, a u originalu je 4.7K.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uradio sam ovo za probu: R16 na ulazu, pre potenciometra sam izbacio i prespojio ga. Dva elektrolita C14 i C15 od 22uF zamenio tantalom od 10uF (po originalnoj šemi), C19 i C20 zamenio takođe elektrolitima ali od 470uF (u originalu stoji bipolar 220uF, ali skup je i nema ga nigde, a redna veza 2kom 470uF daje 235uF valjda ), na izlazu C23 zamenio sa bipolar 10uf (takođe kao u originalnoj šemi).Prvi utisak, očekivano (zbog R16) signal je jači, mislim da je sada kako treba, ne treba odvrtati potenciometar kao ranije. Basovi su dooosta jači i generalno zvuk je bolji. Jedino za basove sumnjam da su prejaki, moraću to malo duže da testiram, možda sam nešto poremetio kad sam stavio C19 i C20 od 470uF umesto od 220uF kako je bilo ranije.

post-914-0-99586300-1318921914_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prečnik 15-20mm, osovina 6mm

Zamolio sam kolegu kod koga stoje svi delovi da proveri, mene nešto gricka da imam upravo to, i u dovoljnoj količini, a nije nemoguće da imam čak i različitih prečnika. Javiće mi u toku dana.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, maločas mi se javio kolega, bio sam u pravu, ima toga. U čak tri veličine, pa ti frikombinuj po želji. Sve su to nemački Mentor dugmići, kupljeni kod Buerklin-a, svi su za osovine od 6 mm, nemaju svi crtu.Veliki - prečnik 35 mm, osovina 6 mmSrednji - prečnik 20 mm, osovina 6 mmMali - prečnik 12 mm, osovina 6 mm, sa crnom središnom crtom.Pa se ti sada lepo saberi kojih ti treba koliko i reci mi. Koštaće te tačno onoliko koliko trenutno koštaju kod Buerklin-a, troškove prevoza i sve ostalo zaboravi, to je došlo kao deo mnogo većeg paketa, njihovo učešće u troškovima je zanemarivo pa neću da gubim vreme računajući.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, maločas mi se javio kolega, bio sam u pravu, ima toga. U čak tri veličine, pa ti frikombinuj po želji. Sve su to nemački Mentor dugmići, kupljeni kod Buerklin-a, svi su za osovine od 6 mm, nemaju svi crtu.Veliki - prečnik 35 mm, osovina 6 mmSrednji - prečnik 20 mm, osovina 6 mmMali - prečnik 12 mm, osovina 6 mm, sa crnom središnom crtom.Pa se ti sada lepo saberi kojih ti treba koliko i reci mi. Koštaće te tačno onoliko koliko trenutno koštaju kod Buerklin-a, troškove prevoza i sve ostalo zaboravi, to je došlo kao deo mnogo većeg paketa, njihovo učešće u troškovima je zanemarivo pa neću da gubim vreme računajući.

Može neki link ka tim dugmadima u Buerklin-u, da vidim kako izgledaju?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najjeftiniji metod da se dođe do finih dugmića je da se kupi neki "vintaž" amp ili risiver koji je gecrkt bijond riper (za sitne pare) i da se poskidaju dugmići...2000 dinara: http://www.kupujemprodajem.com/Strato-A-7007-neispravno--1029423-oglas.htm?filter_id=584492730€: http://www.kupujemprodajem.com/Sony-TA-313-za-hobiste-elektronicare-933490-oglas.htm?filter_id=5845002

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...