Jump to content

Technics SE a900s lampe za vumetre


Banko

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 37
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

XAMR131

http://www.ebay.co.uk/itm/Technics-Panel-Bulbs-Lamps-XAMR131-pack-10-/160382566528

Evo, tu piše :

[*]Glass length 20mm

[*]Lead length 15mm

[*]8volt,

[*]100mA

[*]Life expectancy 5000hours

Doduše kada pogledaš u šemu vidiš da je odvojen sekundar na trafou od 38.2 VAC za lampe koje su povezane dva puta po 5 u seriji što će reći da svaka lampa vidi oko 7.5 VAC. Vidi šta se nudi da je otprilike te voltaže i da ne prekoračuje potrošnju od 100 mA po lampi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za 5 redno vezanih sijalica nominalno je napon 38.2 VAC što izađe nekih 7.64V po sijalici. (za levi i desni kanal je vezano po pet redno pa posle tih pet paralelno sa drugih pet)...

Na strani 29 manuala je oznaka XAMR131 i ima ih na ebayu, pakovanje po deset komada... http://www.ebay.co.u...0-/160382566528

edit... dok sam ja kuckao... neko je bio brži :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ja sastavljam Bastarda pa mi se povremeno oznoje ruke pa sednem pred komp da oladim... nivo uzbuđenja raste do tačke da je na trenutak bolje zastati nego opet nešto spaliti... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovorima. A da li ima ovoga kod nas negde da se kupi, ili nesto sto bi bilo slicno ovome, po karakteristikama?

Gde to, "kod nas" ... ? U Srbiji, Beogradu, Novom Sadu, Valjevu, Nišu...?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa baš tih karakteristika teško, najsličnije što sam našao je ona gore u linku, mada je duplo manja potrošnja i voltaža 9V i dimenzije su pod znakom pitanja. Vodi računa o tome da ako budeš menjao a ne nađeš original, ne možeš da promeniš samo jednu već bi trebalo promeniti čitav niz pošto zbog različitih karakteristika raspodela napona između sijalica ne bi bila ista.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ok, hvala. Sve sam i planirao da ih samenim posto su ostale samo 2 koje rade. A da li bi u obzir dole neke led diode umesto thih lampi? i da li postoje uopste led didode takvih/slicnih karakteristika. Ja se u elektroniku ne razumem skoro pa uopste, tako da izvinjavam se unapred zbog potencijalnih glupih pitanja/predloga. ovako nesto http://www.mgelectronic.rs/product.php?action=view&code=SI-8107&group_id=1377 , samo kad bi imali bele boje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма не мораш да доносиш осим ако .............? Није тајна као што је тамо објашњено купљена је лед трака самолепива и то ако се добро присећам шест сегмената а сваки сегмент има три ЛЕД-а. Једина је мука била да се направи напајање јер смо узели неизменични напон директно са секундара главног трансформатора. Значи додат је грец и један електролит. Повезано су на ред три и три сегмента, и додат керамички отпорник од десетак вати да обори напон на 24 волта. Ето како је то урађено. Успут смо убили пола гајбе пива али тек када смо завршили посао :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekom kao meni koji se ne razume u elektroniku to sve zvuci komplikovano i kao mnogo budzenja ( nemoj me razumeti pogresno, samo mislim da ne bih voleo nesto mnogo da prepravljam u njemu)Za sad cu videti ako mogu naci neke priblizne lampe, ako ne, onda ce morati da padne neko budzenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма не разумем се ни Ја у електронику, само муке имам с њом :msn-rofl: , шалим се.Није проблем у сијалицама има их али такве какве су теби (техниксу) потребне тешко ћеш наћи. Битна је дужина стакленог балона и и изводи на странама. Зато сам и прибегао употреби ЛЕД трака. Тога сада бар има онолико.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bankouz malo srece - mozes da ubacis male signalne sijalicke za WV instrument tablu neki ih zovu bajonet , ali nisu nego usadne u bilo kojoj prodavnici auto delova trazi sijalicke za tablu ili prekidac ventilatora za Golf kec

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...