Jump to content

CD-R vs comp


Superfi

Preporučeni Komentari

Drugari, imam par pitanja, verovatno je na neke vec odgovoreno i na ovom forumu al' ne ide mi search od ruke :-( Sta je po vasem misljenju bolje za arhiviranje LP-ja: direktno snimanje sa ploca na CD uz pomoc neke skalamerije tipa Philips CDR775 ili npr Pioneer PD-R05 (40-100 eura na KP) ili upotreba kompa i neke (verovatno skupe) odgovarajuce zvucne kartice? O oba slucaja kao RIAA ce se koristiti XONO, cisto kao napomena. Citao sam na netu o dosta problematicnom koristenju CDR775 (ne prihvatanje novijih CD-R medija, potrosen laser, neophodnost konstantnog prisustva tokom snimanja,...) a najvise me nervira mogucnost da laser crkne. Eto drugog pitanja: ima li negde da se nabavi laser za pomenute sprave i posto je? Koristenje rezaca mi nekako deluje logicnije, znam da su neki profesionalni pirati koristili upravo to-Pioneera sa odlicnim rezultatima a opet, komp daje neke druge prednosti i mogucnost snimanja u Hi-Res formatu. Hvala, I

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Dam ti ja jedan CDR760 i jedan set od deset komada Audio-CDR-a, i dam ti MD sa 10 komada novih MD pa snimaj. Kad završiš, vratiš mi uređaje, što potrošiš od medija, platiš. I eto ti. Ne košta mnogo, a može da ne košta ništa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma daj, ima čovek oko 1000 komada "nevinih" ploča, nema tu ni krckanja ni puckanja, a snimanje u realnom vremenu mu svakako ne gine. Dakle, potrajaće svakako... A Superfi i nema takav komp gde bi Wave editor mogao da to uradi u pristojno vreme... Za to treba i proc i memorija a ako je još uvek sa onim laptopom koji je imao poslednji put kada sam ga video, onda to ima da traaaajeeeeee.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da preciziramo dalje : ima li ko preporuku za externu zv karticu koja ima kulturan ADC ? recimo bolji od PCI Audigy 2 ? sam capture na komp bi se vrsio sa Sound Forge

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма он тих 1000 плоча до краја живота неће преснимити.

To nije ni moj, a verujem ni tvoj problem. Ja mu nudim dva uređaja za dž. Kako god odluči.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Pricno mukotrpan i isto toliko uzaludan posao. Radio sam ja to pre desetak godina i odustao.Gotovo sve sto bi presnimio pa se s tim zamlacivao, moze da se nadje na CD izdanjima.Radio sam presnimavanje na racunar sa gramofona/kasetofona (ne secam se vise modela) i preko DIY pretpojacala, koje, hvala bogu jos radi i savrseno.Tada sam koristio Audigy karticu i Cool Edit Pro.Rezultati su bili dobri, ali vreme potroseno na restauraciju niposto nije u proporciji sa dobitkom a o nekoj finansijskoj kompenzaciji nema govora.Vredi da se radi samo za neke izuzetno bitne stvari koje ne mogu da se kupe. Sve sto moze da se kupi - kupiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...