Jump to content

Gramofonske igle - Shure VS Ortofon


Sasha V.

Preporučeni Komentari

Nedavno sam dobio od kolege Shure M75-s zvucnicu bez igle, a do sada sam koristio Ortofon Om5E. Ni na jednoj vise nema igle, pa me zanima sta dalje? Da li da osposobom Shure ili Ortofon? Nekada davno sam imao Shure glavu, ali mi se cini da je bass bio prenaglasen iako se secam da su visoki i srednji tonovi bili ok. Ortofon je ipak nekako flat sto se zvuka tice....

post-875-0-07437400-1308559862_thumb.jpg

post-875-0-13135600-1308559945_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ni na jednoj vise nema igle, pa me zanima sta dalje?

Meni taj Shure svira bolje od Ortofona ali ti je moj predlog da kupiš neku staru AT, dakle ne ovu novu boraniju tipa 95-ice, ubiće ih obe a platićeš je manje-više kao iglu za neku od ove dve..od novih MM zvučnica za utrošene pare Grado jedini nešto pruža...e da, i ako naletiš ne neku Technics zvučnicu uzimaj odma..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nedavno sam dobio od kolege Shure M75-s zvucnicu bez igle, a do sada sam koristio Ortofon Om5E. Ni na jednoj vise nema igle, pa me zanima sta dalje? Da li da osposobom Shure ili Ortofon? Nekada davno sam imao Shure glavu, ali mi se cini da je bass bio prenaglasen iako se secam da su visoki i srednji tonovi bili ok. Ortofon je ipak nekako flat sto se zvuka tice....

Ja imam tu Shure zvucnicu sasvim je solidna, ipak je to low budget varijanta..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

И матора.

Ja sam pazario gramofon zajedno sa tom zvucnicom samo bez igle za 20e :buehehe:, al dzaba to kad ne mogu da nadjem kais koji je pukao :bye:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Који грамофон, који пречник, гукни.

:rolleyes:

Bio sam ubedjen da je ekselova zvucnica, tako rece prodavac prvo, dok nije stigao. Tek sam onda video da je shure :rolleyes: Grundig PS 2500obim 63cm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam ortofon om10 i svira mi sasvim prijatno. e sad, tvoje uvo je presudno :)

Pa nema covek iglu, da ima obe igle lako bi odlucio :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam par kaiseva kod kuce, pa ako odgovara, javite... Izmerite duzinu samo!!

Ja sam pazario gramofon zajedno sa tom zvucnicom samo bez igle za 20e :buehehe:, al dzaba to kad ne mogu da nadjem kais koji je pukao :bye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Сад сам прегледао оно што имам али највећи је 600мм. Потражи овде: http://www.silken.co.rs/

:Viannen_loungelizard:

ovako kazu spec. :Grundig PS 2500 Driving BeltMass: Diameter 185.0 x 0.7 x 5,0Periphery Lenght: 580,9 mm :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...