Jump to content

temp-multimeter gone crazy


stein

Preporučeni Komentari

Imam multimetar, sve radi kako valja, osim jedne stvari koju sam poslednji put koristio kada sam sklopio F5. Reč je o funkciji termometra. Elem, kada stavim preklopnik na "C" i ništa nije zabodeno, pokazuje temperaturu okoline, recimo, 25C. Kada zabodem sondu (ima jedno crveno i jedno crno) pokaže mi da je temperatura minus 660 ili tako nešto. Da proverim funkcionalnost, prislonio sam vrh lemilice, i od te početne vrednosti (-660) temperatura se adekvatno penje za otprilike realan broj stepeni. Dakle, radi, meri razliku u temperaturi, ali ne znam niti zašto je početna vrednost sa zabodenim senzorom idiotskih minus 660 (-666 ili tako) niti kako da promenim to da prikazuje onu temperaturu koju pokazuje i bez senzora... Nešto je ili razdešeno ( a ja čačkao iznutra ništa nisam) ili je nešto crklo... Ima li uopšte smisla da se hebavam ili da batalim? Kao što već rekoh, sve ostalo radi kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

upratio polaritet sonde ?

Upratio, da. Ako sam malo i slep za boje, razlikujem crveno i crno, a osim toga, probao sve moguće kombinacije zabadanja prehodno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...