Jump to content

X333ES VS X222ES


chakija

Preporučeni Komentari

X333ES je plejer kojeg je drugar doneo zajedno sa nekim srebrnim diy interkonetom, te sam se danas sigrao sa uporedjivanjem ovog plejera i moje matore 222-ke.Prosto je neverovatno koliko je osetna razlika u klasi izmedju dva doticna plejera inace iste generacije. Kao prvo 333 je bar 2 puta tezi, deblji, lepsi :drinks: . Zvuk je posebna prica. Nisam verovao da ce razlika biti nesto velika, pogotovo sto je moj plejer blago tweakovan (promenjen opamp, skinute muting trandze, zamenjeni izlazni kondovi itd...). Razlika izmedju tweakovane 222 i oridjinale je osetna ! Takodje, ovaj X333ES je malo nabrijan-stavljena IEC uticnica i lapp kabel kao i par sitnijih unutrasnjih tweakova.X333ES bolje svira i to je odmah cujno-sreca pa imam tako dobre zvucnike i pojacalo da mogu odma da primetim razliku. Prirodnije, vazdushastije, DUBLJI bass-maaaalo muljaviji, visoki vazdushastiji. Daleko manje iskakanje DRECECIH deonica kod nekih numera. Anyway, ako neko odluci da pazari cd plejer, a razmislja izmedju ostalog i o nekim od ova dva plejera, moj savet je X333ES koji je obicno 30-50e skuplji. Razlika se itekako oseti.Kako stvari stoje kanda ce moj plejer otici na tarabu, ali pre toga moram probati i neki od plejera drugih proizvodjaca u cenovnoj kategoriji.Takodje, moram dodati da je pomenuti srebrni interkonekt uvecavao razlike izmedju 2 plejera. Uprkos mom gadjenju prema skupim kablovima i sto u kompletnoj aferi oko kablova spadam u one koji su ubedjeni da kablovi ne unose toliku razliku, ovaj interkonekt me je naterao da debelo razmislim o ozicavanju ampa i napravim neke dojajne interkonekcijske i zvucnicke kablove(za srednjake i visoke. NAUK na bassu je kontam sasvim dobar) :thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 3
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Najveca razlika je između Sonyjeve serije 2 i 3, dosta manja između serije 3 i 5, a takođe velika između serije 5 i 7. Drugim rečima, zvučno najisplatljiviji Sonyjevi modeli su 3 i 7. Problem je jedino što se ovih oznaka tiče što u nekim generacijama 5-ica menja 7-icu, 3-jka menja 5-icu, a 2-jka mena 3-jku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najveca razlika je između Sonyjeve serije 2 i 3, dosta manja između serije 3 i 5, a takođe velika između serije 5 i 7. Drugim rečima, zvučno najisplatljiviji Sonyjevi modeli su 3 i 7. Problem je jedino što se ovih oznaka tiče što u nekim generacijama 5-ica menja 7-icu, 3-jka menja 5-icu, a 2-jka mena 3-jku.

То му дође као да читам историјат БМВ-а :thank_you2:стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...