Jump to content

Brujanje zvucnika


Bifrost1107

Preporučeni Komentari

Pozdrav, nov sam na forumu...Imam problem sa zvucnicima za PC, nisu bog zna sta ali zadovoljavaju moje potrebe... Ima vec dosta dugo da su poceli sa bruje, cini mi se da bruje bas na 50Hz ali ne mogu potvrdim... Promenio sam sve kondenzatore vece kapacitivnosti, ima ulaz za adapter probao sam i sa adapterom isto bruji tako da nije trafo u njemu problem. Bruje i kad nisu ukopcani u PC, kada smanjim volume potenciometar ne bruji, a sa negovim pojacavanjem postaje glasnije brujanje. Zamenio sam i tranzistore, diode na ulazu, dodavao kapacitivnost nazivo pa sam bio sprzio i IC i njega sam zamenio (tda1519a). Ima kondenzatora manjih kapacitivnosti, elektrolitskih i poliestersih, elektrolitski nisu iscureli, a za poliesterske ne znam da li moze biti do njih, to su male kapacitivnosti (0.01uF i 0.068uF). Da li neko ima ideju sta bi moglo da bude? Narucio sam neko malo kinseko pojacalo pa cu da zamenim, ali cisto posto sam se dosta patio oko tog bezveze pojacala iz znatizelje (ali bas me jako zanima) bih zeleo da nadjem gde je problem.Ne vezano za temu: Uzeo sam u zamenu http://www.dealextreme.com/p/2-ch-hi-fi-stereo-amplifier-for-car-motorcycle-with-usb-port-34406 mozda bude jos nekog zanimalo pa da ostavim link besplatna je postarina worldwide... Da sam krenem da odradim neko tako sklj pojacalce ispalo bi me skuplje, mozda bi neko od vas i doradjivao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Јел умашено кућиште потенциометра за јачину?

Pa ne znam od cega bi moglo da bude umasecno kad je nastao problem, ali sad jeste umasceno sa silikonskim sprejem sto sam pokusao da podmazem, ali na iscimavanje tog potencimetra nema prekida u brujanju.... Aj sacu bas probam premestim potenciometar od basa ili trebla na volume... Cisto i to da probam. A problem je poceo iznenadno slusao sam muziku i samo odjednom posle nekog vremena pocelo da bruji, od tad ne prestaje, ali je zanemarljivo na tisem slusanju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јел умашено кућиште потенциометра за јачину?

Pa ne znam od cega bi moglo da bude umasecno kad je nastao problem, ali sad jeste umasceno sa silikonskim sprejem...

Umašeno = povezano na masu  :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Пробај да изместиш мрежни трансформатор, тј. да извадиш ван кућишта јер једино је он остао а да није замењен.И не масти ништа више :buehehe:

Ali probao sam sa adapteroom od 12V, isto se desava.... A da ja ipak zamastim taj transformator hahaha?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...