Jump to content

Samogradnja pojačala - opšta, glupa i ostala pitanja


Mentok

Preporučeni Komentari

Namestio sam na 1.2 ampera po kanalu, evo slušam oko 2 sata, DC ofset pao samo na -5mV sa zatvorenim ulazom, bias sa 600 pao na 580 mV.Kako beše ide ona praktična metoda za određivanje temperature hladnjaka, ono - koliko dugo može da se drži ruka, tražio sam gde sam to pročitao ali ne mogu da nađem :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 2 months later...

Da ne davim sa novom temom - problem je sledeci: cuvene kutije od HSR140 koje niko nece da kupi zavrsile kod mene na poslu i prikacene na HSR70. Iz levog kanala se pri tihom slusanju cuju izoblicenja. Izmerio mirnu struju i ona je oko 15mA a na drugom kanalu koji radi kako treba je 25 mA. Pri pokusaju da podesim mirnu struju, desava se sledece - stignem do 18mA a onda struja odjednom skoci na vise od 0.3A tj. kazaljka se zakuca na kraj skale u tom opsegu.Mala napomena - u orignalu je regulacija mirne struje bila preko diode ali sam ja to izbacio i ubacio trimer 500 Ohma i BC238 koji je spregnut sa hladnjakom.E, da, u casovima dokolice pobudne BCbemligakojibehu zamenio sa BD139 i BD140.Desni kanal je potpuno isti i radi vrlo korektno za svoje 32 godine. Jos jedno nebitno pitanjce - kada skinem osigurac sa jednog kanala, drugi kanal radi ali pocne da izoblicava zvuk. U cemu je fora? Po shemi, kanali su potpuno odvojeni jedan od drugog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...