Jump to content

Pitanje za magnetofondzije


grau.

Preporučeni Komentari

Vec ste primetili oglas u kome trazim magnetofon Revox B77 2-track da iznajmim.Imam neku bizarnu situaciju, neki DJ starije generacije ima nastup i trazi Revox B77 sa koga ce da pusta trake - stereo naravno.Sad, po nekoj mojoj logici to bi po defaultu trebalo da bude 2-track. Tj tacnije trazen mi je 2-track.Sta se medjutim desava ako se ovako snimljena traka pusti na 4-track, da li to svira ili ne i ako ima problema u cemu je problem.Moguce je da mogu da nadjem 4-track a ne mogu 2-track pa pre svega da sprecim mogucu gresku.Verovatno je pitanje nepojamno glupo, pogotovo sto sam ceo zivot radio na radiju a nikada nisam obratio paznju na ovo. Mi smo koristili 2-track masine kao standard pa se nikada nisam nasao pred slicnim pitanjem.Hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Траку снимљену на четворотражној машини није могуће репродуковати на двотражној машини, други и четврти траг ће недостајати, тј. неће бити чујни.

У ствари могуће је али ........

Ево како то изгледа :Postavljena slika

Да ти дођу родитељи на отворена врата :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 track tape mozes da pustis na 4 track masini ; obrnuto ne moze

samo je odnos signal/sum losiji - mahom na akademskom nivou zamerke , ako se uzme nivo signala pri DJ-ingu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kazu poznavaoci da kada 2 track snimak pustis na 4 track masini, jedan kanal radi 100% dok drugi ima 60-70% signala. da li je tacno ne znam, to mi je rekao vlasnik 2 masine kao i drugi lik, serviser magova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kritican je onaj gornji - koji cita uz ivicu trake , pod sledecim uslovima :- umorna traka , gubi flux uz ivicu- nenaspanovan mehanizam ako su ta dva uslova pokrivena - razlika je minorna

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kazu poznavaoci da kada 2 track snimak pustis na 4 track masini, jedan kanal radi 100% dok drugi ima 60-70% signala. da li je tacno ne znam, to mi je rekao vlasnik 2 masine kao i drugi lik, serviser magova.

Sasvim je sigurno da 2 track moze da se reprodukuje sa 4 track makine, takodje je tacno da postoji razlika u nivoima kanala i kad su sprave idealno podesene!Ne bih o procentima, razlika postoji.Sve moje trake snimane na 2T B77/ A700 su bez problema isle u Cepelinu sa Revoxa A77 4track.Pitam se koji ti je to kolega d.j. koji koristi trake, to je neki moj ispisnik!BTW, poslednji put kad sam radio za Dan Mladosti, koristio sam A700 puta dva! Mnogo davno! :headphone: Ako nadjes 4 track makinu, sigurno ti zavrsava posao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e , nek' si nam rek'o:cheers:( nisam nikad bio u prestonickom Cepelinu ......... valjda sam premlad :sarcastic_hand: bese li i u Sarajevu jedan ? ako bese - bejah tamo ....... )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Кад је то билоооооо? Одкуд тракаши у Цепелину, зар нису били Гарард грамофони?

Jesu, Zeone, bila su dva Gararda 401 sa SME rukama, Millbank mikseta, Revox A77 4 track, Crown DC 150A - 2 komata, od zvučnika su dole bili Altec Voice of Theatre A7 sa Altec hornama, na spratu su bili neki Tannoy-i.Govorim o sredini 70-ih kad sam redovno odlazio u Cepelin, u to vreme je resident d.j. bio Sava Radosavljević.U to vreme sam ja pokrivao sa tehnikom i deejayingom neke druge diskoteke, (BiS u Resniku Dom omladine..)O istorijatu prestoničkih diskoteka mogu u nekoj od neformalnih tema!Kakvo je to vreme bilo!!!! :sporty095_2: Sarajevske diskoteke iz tog perioda ne znam, nisam imao prilike da ih obidjem, za razliku od kafića u kojima sam proveo celo služenje vojske! :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........................................

U to vreme sam ja pokrivao sa tehnikom i deejayingom neke druge diskoteke, (BiS u Resniku Dom omladine..)

O istorijatu prestoničkih diskoteka mogu u nekoj od neformalnih tema!

Kakvo je to vreme bilo!!!! :sporty095_2:

......................

Može u posebnoj temi u nekom od podfiruma (muzika i film). Ja sam vrlo zainteresovan, a siguran sam da ima još onih koji bi voleli da pročitaju o tome :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može u posebnoj temi u nekom od podfiruma (muzika i film). Ja sam vrlo zainteresovan, a siguran sam da ima još onih koji bi voleli da pročitaju o tome :cheers:

+1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesu, Zeone, bila su dva Gararda 401 sa SME rukama, Millbank mikseta, Revox A77 4 track, Crown DC 150A - 2 komata, od zvučnika su dole bili Altec Voice of Theatre A7 sa Altec hornama, na spratu su bili neki Tannoy-i.

Баш тако, један такав 150 још ради у САНУ. Све се лепо види у филму : Национална Класа.О Реснику нећу ни да пишем и чекању првог јутарњег аутобуса.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Сад се сетих и Мажестика и Крауна Д-150 бар десетак комада и ЈБЛ звучника.То су они смешни појачавачи код којих не знаш шта је предња а шта задња страна.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno Papa DJ i Zeone, izdvojte malo vremena i napišite jednu temu o diskotekama iz 70-ih i 80-ih. Naravno sa akcentom na uređaje koji su se koristili. Moglo bi se dodati i šta je bilo od uređaja po radio stanicama, galerijama, bioskopima...Naravno ako ima neko i iz drugih gradova još bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno Papa DJ i Zeone, izdvojte malo vremena i napišite jednu temu o diskotekama iz 70-ih i 80-ih. Naravno sa akcentom na uređaje koji su se koristili. Moglo bi se dodati i šta je bilo od uređaja po radio stanicama, galerijama, bioskopima...Naravno ako ima neko i iz drugih gradova još bolje.

Може што да не, ал' морам прво да пустим да ми порасте коса да би био у маниру тог времена :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...