Jump to content

Prodajem EI NOB ECC82 I ECC83


dunavko

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Prodajem ECC82 EI Nis produkcije 5 komada po 5 eura komad i ECC83 EI Nis 2 komada po 10 eura komad.Cevi su testirane i nove.kontakt na pp.

4 ECC82 može da se pridruži onom pair-u koji me čeka... Zar ne...? Još i da se poređaju po pair-ovima, može...?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva para EI kupis a jedan dobijes na poklon i to GB-5963 SYLVANIA GOLD BRANDED,jedna od boljih u klasi ecc82 samo mora da radi na Uamax = 250v iako sam je ja stavljao na 300V ali fabrika preporucuje anodni napon da bude maksimalan 250V.Pogledaj iskustva i misljenja korisnika tih lampi na mrezi a uostalom cuces ih.pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva para EI kupis a jedan dobijes na poklon i to GB-5963 SYLVANIA GOLD BRANDED,jedna od boljih u klasi ecc82 samo mora da radi na Uamax = 250v iako sam je ja stavljao na 300V ali fabrika preporucuje anodni napon da bude maksimalan 250V.Pogledaj iskustva i misljenja korisnika tih lampi na mrezi a uostalom cuces ih.pozdrav

E, to sa naponom mora da vidi DrugNaDrumu... Hvala na poklonu!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bila je ova lepa prilika da se upoznam sa dunavko-m. :wave:Dok uživam u dobijenom poklonu, da pitam:Šta je cut-off mode za cevi?Koliko ovakve cevi mogu da traju u preamp-u sa „upola“ manjim Ua... (ako sam dobro razumeo DND...)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Te cevi ce da traju isto kao i ove druge, samo je maksimalni anodni napon manji (250V) nego kod klasicnih(330V).Znaci zavisi od napona napajanja koji je primenjen u kolu,ako je Ua veci od 250 volti ne stavljati je jer moze naponski da se probije.iIma iste karakteristike cak i neke bolje od klasicne ECC82 a ova serija GOLD BRAND je EXTRA serija,kao u evropi SQ prefiks.EVo i na nemeckom sta piosu ovi holandjani>This tube makes a decent substitute for the 12AU7 as the characteristics are almost the same. The 5963 has a slightly lower plate voltage rating compared to regular 12AU7. The 5963 has a max plate voltage of 250V while 12AU7 has a max of 330V. This tube has a specially designed cathode which can withstand long periods of time in cut-off without hurting the tube.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Te cevi ce da traju isto kao i ove druge, samo je maksimalni anodni napon manji (250V) nego kod klasicnih(330V).Znaci zavisi od napona napajanja koji je primenjen u kolu,ako je Ua veci od 250 volti ne stavljati je jer moze naponski da se probije.iIma iste karakteristike cak i neke bolje od klasicne ECC82 a ova serija GOLD BRAND je EXTRA serija,kao u evropi SQ prefiks.EVo i na nemeckom sta piosu ovi holandjani>This tube makes a decent substitute for the 12AU7 as the characteristics are almost the same. The 5963 has a slightly lower plate voltage rating compared to regular 12AU7. The 5963 has a max plate voltage of 250V while 12AU7 has a max of 330V. This tube has a specially designed cathode which can withstand long periods of time in cut-off without hurting the tube.

E, da, tu sam i video to „cut-off“ pa me zanima šta, tačno, u tom context-u, znači. Početničko pitanje od total-nog laika, kao i obično...Uživancija je, dakle, kako obećana, tako i ostvarena... Hvala!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...