Jump to content

Pomoc oko obelezavanja Kondenzatora


bregar

Preporučeni Komentari

U jednoj od masina imam pregrst pregolerih japanskih folijskih i keramickih kondenzatora , naime na njima je lepo napisan kapacitet i tolerancija,ali mislim da naponski faktor obelezen nekim crtama i tackama iznad i ispod vrednosti kapaciteta .Sta one inace oznacavaju obzirom da vidimda su razlicito rasporedjene od konda do konda kao morzeova azbuka. Hvala vam u napred

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Potrazi prvo uzrok zac su krepali pa onda razmisljaj o tome ca ces stavit. Nisu ovi krepali tek tako sami od sebe. Da je samo jedan, ne bi bilo nemoguce, ali vise krepanih indicira na jako ozbiljan problem sa izvorom napajanja koji bi virovatno dovel do crkavanja novih sa istim naponskim ratingom.Staro elektro pravilo - ne minja se krepani osigurac dok se ne ustanovi zac je krepal

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potrazi prvo uzrok zac su krepali pa onda razmisljaj o tome ca ces stavit. Nisu ovi krepali tek tako sami od sebe. Da je samo jedan, ne bi bilo nemoguce, ali vise krepanih indicira na jako ozbiljan problem sa izvorom napajanja koji bi virovatno dovel do crkavanja novih sa istim naponskim ratingom.Staro elektro pravilo - ne minja se krepani osigurac dok se ne ustanovi zac je krepal

Bez ljutnje mogu li ikada da dobijem pomoc bez ovakvih komentara , mozda zelim nesto da naucim recimo . Takodje uzrok prenapon je resen tako da ostadose samo kondici HvalaA evo i slikica 2 komada .post-138-0-80820500-1304865934_thumb.jpgpost-138-0-54473000-1304865943_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez ljutnje mogu li ikada da dobijem pomoc bez ovakvih komentara , mozda zelim nesto da naucim recimo . Takodje uzrok prenapon je resen tako da ostadose samo kondici Hvala

Bez ljutnje i ti ali s obzirom da uvodnom postu nisi dal nista od informacija koje bi pomogle da se problem risi tesko da si mogal ocekivat bitno drukciji odgovor. A ni u ovom postu ne dajes nista vise informacija (sa samih slika se ne moze odredit nista osim kapaciteta) nego se osicas uvridjenim.Zal mi je ali vracevi pogadjaci ne postoje. Da si navel koja je makina, cemu sluzi, kako je otprilike organizirana iznutra, koji naponi napajanja su u pitanji itd vec bi se moglo puno toga zakljucit kako da ti se konkretno pomogne.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uffmeni ne blinka lampicamrzim genericke oznake samih proizvodjaca u tim slucajevima se koristim jedinom mogucom logikom - biranje kondova po naponu u sklopu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda ovo pomogne:

The type of dielectric may be indicated with a "bar code" system that uses bars above, below, and on either side of the value code. For example, |XX is X7R with value of XX from table 6 above, and XXI is Z5U. XX is N330 (S2H), XX is N470 (T2H), XX is N750 (U2J). C0G is XX, where the bar is my way of indicating bars >over< the value digits (XX). So for example, |A5 is 0.1 uF X7R. Murata-Erie uses this system, but I don´t know if anyone else does..

[*]

[*]XX is NP0

[*]XX is N150

[*]XX is N220

[*]XX is N330

[*]XX is N470

[*]XX is N750

[*]|XX is X7R

[*]XX is Y5V

[*]XX| is Z5U

http://my.execpc.com/~endlr/markings.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Neskor dao si mi ideju u kom pravcu da trazim , Pogotovo sto sam medju slikama posle ove informacije nasao par identicnih blokova koji su na plocii oni jesu murata. Na pojedinim obelezenim cap-ovima imam vrednosti od 1000v 1.5kv i nekoliko od 2kvzato mi je i bitno da skontam ovaj nacin obelezavanja ne bih li svuda trpao cap-ove od par kvnepotrebno .I da ne napisah ova dva keramicka kondenzatora koja sam slikao imaju raster 27mm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I da ne napisah ova dva keramicka kondenzatora koja sam slikao imaju raster 27mm

Da neće biti malo mnogo velika riba majstore? 27mm, siguran?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...