Jump to content

2SK363BL


stein

Preporučeni Komentari

Šta se pametno može napraviti sa ovim J-Fetima? :scratch_head: Internet je prepun šema, ni jedan buffer ili šta slično sa ovima... :0002trtum3:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Nije ni bitno sada. Samo me zanimalo koliko sam se zajebunio što sam uleteo u nabavku malkice veće količine nego što mi je običaj :) Ne volim da se petljam sa grupnim kupovinama pa sam krenuo samostalno u grupnu nabavku, pa ako uspe, onda da vidimo šta možemo da napravimo grupnim naporom :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta se pametno može napraviti sa ovim J-Fetima? :scratch_head: Internet je prepun šema, ni jedan buffer ili šta slično sa ovima... :0002trtum3:

Moze da se napravi sve sto i sa BF862 ili 2sk170 - neke stvari i bolje nego sa 2sk170, a i od BF862 u slucajevima gde je potreban Vds do 40V ili je kriticna disipacija (vece kuciste). Za MC phono ne mogu da znam jer u datasheet-u nema podataka o šumu 2sk363 - moralo bi da se proba, ali za za SE buffer i line preamp je lutka !Parazitni kapacitet je nesto veci ali u slucaju sa 10k pot-om na ulazu i 1k Zout prethodnog stepena ili bez pota a sa 3k Zout prethodnog stepena frekv. k-ka je linearna (-1dB) do preko 300kHz a fazna (-10 stepeni) do preko 100kHz.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze da se napravi sve sto i sa BF862 ili 2sk170 - neke stvari i bolje nego sa 2sk170, a i od BF862 u slucajevima gde je potreban Vds do 40V ili je kriticna disipacija (vece kuciste). Za MC phono ne mogu da znam jer u datasheet-u nema podataka o šumu 2sk363 - moralo bi da se proba, ali za za SE buffer i line preamp je lutka !Parazitni kapacitet je nesto veci ali u slucaju sa 10k pot-om na ulazu i 1k Zout prethodnog stepena ili bez pota a sa 3k Zout prethodnog stepena frekv. k-ka je linearna (-1dB) do preko 300kHz a fazna (-10 stepeni) do preko 100kHz.

Dakle, pretpostavljam da to znači da bi se, makar teoretski uz malo naprezanja vijuga mogao izvesti neki fini sklop za pojačanje, praćen ekvalizacijom i adekvatnim narednim stepenom a sve u cilju dobijanja sklopa poznatog kao RIAA korektor i takođe i sklop poznat kao aktivna skretnica uz, naravno, već spomenute sklopove za prilagodbu signala (buffer) i tzv line stage, sa ili bez gain attributa... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

369if my memory serves me well :tongue10:

Hmm, brain fart :(Speaking of farts, have you gotten your hairy butt to the American embassy yet? Tickets are getting more expensive day by day at this point.Magura :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...makar teoretski ...

Kome se praksa i teorija razlikuju, omasio je i jedno i drugo... ;)Dakle, nista teoretski/prakticno vec jeste ili nije - teorija je ono znanje koje je potvrdjeno experimentom, sve ostalo su tlapnje.Znaci moze i RIAA (MM sigurno, za MC treba provera suma), moze i sve ostalo (bufferi, preampi itd...)Inace, TOSHIBA kaze da je 2sk369 u stvari low-noise verzija 2sk363 - sve ostale k-ke su iste.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ko je reko BF?imam ja za propale projekte jedno 500-1000 komada.al BF980 :crazyrocker:

To je dual gate mosfet, nama treba junction fet, a ne radio vetrenjače :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...