Jump to content

Levi kanal glasniji


Dmeister

Preporučeni Komentari

Pozdrav ! Imam Sony TA-F100 pojacalo, i vrlo cesto se desava da je levi kanal glasniji od desnog. Zvucnici su u redu (probani na drugom pojacalu, rade normalno), kablovi takodje u redu. Muziku najvise pustam sa kompa tako da sam mislio da je zvucna kartica problem, medjutim, isto se desava i sa gramofonom. Negde sam citao da je moguce da su izlazni kondenzatori crkli. Moze li mi neko preporuciti sta da radim ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Pošto ovo pojačalo ima STK kolo, simetrično napajanje, izlazni kondenzator ne postoji. Dakle, ako bez obzira na odabrani izvor, pa čak i sa CD direkt opcijom imaš opisani problem, ja bih gledao u pravcu regulacije glasnoće. To je na "Tone Board", RV300, pot od 120k ohma. Iza njega imaš dva kondenzatora (elektrolita) od 4,7uF/25V koji bi mogli da budu uzročnik problema, i potom opet, u sekciji ispred samih STK kola iste takve elektrolite. Ovako, na daljinu, definitivno je teško reći šta bi moglo da bude... RV303 (100k), regulator balansa, takođe može da bude izvor problema...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto ovo pojačalo ima STK kolo, simetrično napajanje, izlazni kondenzator ne postoji. Dakle, ako bez obzira na odabrani izvor, pa čak i sa CD direkt opcijom imaš opisani problem, ja bih gledao u pravcu regulacije glasnoće. To je na "Tone Board", RV300, pot od 120k ohma. Iza njega imaš dva kondenzatora (elektrolita) od 4,7uF/25V koji bi mogli da budu uzročnik problema, i potom opet, u sekciji ispred samih STK kola iste takve elektrolite. Ovako, na daljinu, definitivno je teško reći šta bi moglo da bude... RV303 (100k), regulator balansa, takođe može da bude izvor problema...

Hvala puno :cheers: Pogledacu to, pa cu javiti sta je bilo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad imas takav slucaj - glasniji kanal - ne probas drugo pojacalo , nego zamenis mesta zvucnickim kablovimaako i dalje isti zv tise radi - onda je zvucnikako se greska preseli na drugi zvucnik - onda je pojacalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad imas takav slucaj - glasniji kanal - ne probas drugo pojacalo , nego zamenis mesta zvucnickim kablovimaako i dalje isti zv tise radi - onda je zvucnikako se greska preseli na drugi zvucnik - onda je pojacalo

Ali probao sam iste zvucnike na drugom pojacalu (sa istim kablovima) i radili su kako treba (oba kanala su radila normalno).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam takav problem. Zamenio sam jedan kond dole na osnovnoj ploci blizu STK. Ne secam se tacno koji, davno je bilo.

Po šemi, tamo ima 4,7uF na ulaz, 47uF/50V (dva komada) od toga jedan u povratnoj sprezi STK kola, i jedan 33uF/50V za dekuplažu. Sve da se zameni (jedan po jedan pa posle svake zamene proba - da se ustanovi tačno šta je bio problem) ne može da košta mnogo, jedino može da potraje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar Sony pravi pojacivace sa STK kolima,znam za LM ali za STK nisam znao?

ET, SM... Posle svašta saznaš ... :Viannen_loungelizard:STK4162Mk2 a u TA-F200, STK4182Mk2http://www.hifi-wiki.de/index.php/Sony_TA-F_100
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...