Jump to content

Beogram-CDX ...... problem na pomolu


revox

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Нисам никад видео тај ЦД уживо али мислим да је ту употребљен Пертинакс који је вероватно лош.Осим електролита, прелеми ти то мало боље, али немој само да додајеш тинол него га усисај па након тога опери штампу чистим алкохолом.Наравно ако си сигуран да је ласер исправан :character13:.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi dal je to mogućeeeeeeeeeeeeeeee

(Mladen Delić, ako ga se ko sjeća)

Kakvo sranje!!!!

:hi::character13::rofl::rofl::rofl::doh::doh:

Dakle:

Prvo.

Sinoć sam cijelu noć gubio vezu sa serverom. Ne znam jeste li vi imali tih problema?

Zato se izvinjavam što se sinoć nisam javio.

Drugo.

Kad je Stein pitao koje su boje elektroliti na servo pcb - otvorim cd, pokušavam da usnimim i zakačim fotku ali ne ide fali svijetla.

Taman popišem koji su, a Nicihon su svi 22mf 35v (desetak kom) i jedan 1mf 63v i svi su crni - kad vidim šaraf.

Dakle kad sam zadnji put prelemljavao ploču radi prekida u radu cd-a koje je imao, jedan mali šarafčić koji se motao po stolu, a fala bogu uvjek se nađe po koji, se zakačio za magnet koji pokreće laser.

I to tako da je bio na magnetu pri samom kraju odnosno krajnjem otklonu lasera ka zadnjoj poziciji čitanja.

Normalno ovaj je radio neđe do 60-65 minuta i kad naiđe na njega zaštopa i prestane radit.

Kad sam ga izvadio bez problema čita disk 79,45min.

Isprobo još par komada i radi.

:buehehe::hi:

стоН

Prošli put prelemio pod lupom sve što je bilo moguće sumljivo, nisam dodavo tinol bez na prelaze masa, sve opro alkoholom, osušio fenom ispalo kao novo.

Stein

Dali da se mijenjaju elektroliti čisto radi starosti od 25-god ili ne.

Iskusni kažu: ne draj dok radi. Griješe ili su u pravu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam Stein nego Impuls. A Philipsovi plavi elektroliti su na vecini uredjaja koje sam popravljao pravili problem i njih sam menjao. Isto tako od starosti stradaju Nipon hemikon a ako su Elne i Nichicon u pitanju oni traju mnogo vise. Testirao sam kondove iz Sansui AU919 pojacala koje naravno ima 30 godina. Niponi su propali(prepolovio se kapacitet) a Elne i Nichicon su bili ispravni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

- kad vidim šaraf.

Iskusni kažu: ne draj dok radi. Griješe ili su u pravu.

:rofl:

И треба да се :character13: ------------   :rofl:.

Колко ли је само завртљева било кад си сређивао оне Тикове :buehehe:.

ОК, то ради шта је следеће?

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam Stein nego Impuls.

Sorry Jutros na brzinu iznerviran od sinoć radi prekida konekcije a jutros prije odlaska na posao napravih permutacijuTu si u prvu ostaviću ih jer sam iz revoxa koji je Zen posljije modifikovao izvadio sve elektrolite iz napajanja i pcb i bili su u redu- philips i nichicon.Tačno je da su u philipsu 104 njihovi elektroliti - imao dva komada i prodao, ali ovi iz B&O staviše bolje.Nadam se da su ovim okončani svi problemi sa B&O.Sad ide na jedno testiranjeDest dana po 10 sati rada sa svim i svačim - originali, bugari, rezani raznih proizvođača da vidim kako reaguuje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

ipak nije G.... za G...., povlačim riječ

b&o cdx je ......

/do zaključka došao pošto sam se potrudio da ga izvadim iz plakara i priključim na sistem - inteligentno nema šta/:clap:

Zvuk nebih komentarisao jer se užasavam komentra iz fi-fi časopisa u stilu

prezentan zvuk na momente ...... u ovom ili onom spektru i tako to i tome slično /lupam kao i ovi po časopisima/

jedini komentar za zvuk ovog cd plejera je da je analogan koliko i gramofonski zvuk

jedino fali malo pucketanja ploča naročito ako su PGPRTS

što bi rekli braća englezi

conclusion: :(

Moš` ga slušat od ujutro do uveče da te glava ne boli

što više reć bez :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujem matori, ako trebdne efekat krckanja ploča zovem te da praviš :clap:

Slušao ga kolega sa foruma

I po meni i po njemu šije revoxa b225 u zvuku

Baš me zanima ima li ko sa foruma ovaj cd čisto da da mišljenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...