Jump to content

Monacor SP-200x - kutije


laky_va

Preporučeni Komentari

Konacno odlucih da pravim kutije, ovih dana sam gledao po ostalim forumima i na kraju shvatih da mi ovako nesto najvise odgovara:

dimenzije : My link

Postavljena slika

ili ipak ovaj projekat, jedino sto sam ogranicen sa velicinom zvucnika zbog prostora u sobi:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

uradi ti sine mitre ono prvo, to jest TQWT. neces pogresiti. mada u adekvatnoj bas reflex kutiji radi do jaja. kolega Vladac ima takve i rade do jaja. on ima visatone BG20, mada su maltene i oni i tvoji isti. ako teinteresuje kontaktiraj ga. ja bio kod coveka, video, cuo i odusevio se. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Monacor isproban u TQWT, neme neke veliiiiike zv razlike nego u trenutnim kutijama. Fali i visokih i niskih :sarcastic_hand: Ne ostaje nista drugo, jedino da prvim 3way kutije.Svaki predlog dobrodosao :guns2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uspece da ih nadje kod mene, ako ponese sa sobom 1 litarvaljevske mucenice. moze i iz valj. kamenice, ne pravim pitanje. :cheers:

Imam spec jednu flasu za tebe :Viannen_loungelizard: U svakom slucaju ocekuj goste, najverovatnije prve nedelje sl meseca :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...

pa sad, nek ide zivot.medicina iz valjeva dosla.horne otisle.sad da konstruisem kutije dragom drugu lakiju,pa da napokon odmori.dopada mi se onaj predlog monakor gore, hornau sredinu, a nislija dole. kutije 55-65 litara basrefleks. ce da napravimo. :cheers:

post-357-0-01346300-1311200062_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Full-range trosistemac. :sarcastic_hand: Ako eff. EI nije ko što su napisali, već realno niža (89-90 dB) će da bidne prekratko za pasivu sa SP-200x koja ima oko 93 dB na srednjima. Koja je nominalna impedanca za taj EI ?

Ako mislis da je tqwt srecnije resenje samo napred. I fabrika ga preporucuje kao srednji (procitas pa komentarises). Ne znam sta je realno za tebe i na osnovu cega si zakljucio da ima 7dB manje..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako mislis da je tqwt srecnije resenje samo napred. I fabrika ga preporucuje kao srednji (procitas pa komentarises). Ne znam sta je realno za tebe i na osnovu cega si zakljucio da ima 7dB manje..

samo neka se boki smeje.ne marim. smejali su se i onim mc farlow-ima sto si video kod mene, a oni imaju95dB i 30Hz rez. frekvenciju. taj prastari ei zvucnik ne moze biti manje efikasan od 93dB.monacor ce se tu lepo uklopiti, a hornu ce da udavimo.tqwt otpada, sa kutijom slicnom kao na slici ces biti zadovoljan. :guitarplayer:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Full-range trosistemac. :sarcastic_hand:

Pa da , Full-range bi trebalo da označava nešto što ima pun audio opseg .....sad to što se za srednjetonce koristi i ovaj naziv je baš za smejanje ......Full-range a fale samo krajevi , ali ima zato sredinu :dubbio:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da , Full-range bi trebalo da označava nešto što ima pun audio opseg .....sad to što se za srednjetonce koristi i ovaj naziv je baš za smejanje ......Full-range a fale samo krajevi , ali ima zato sredinu :dubbio:

Da, kada imas full-range zvucnike koji ce zaista raditi tu funkciju. Kazem ti probao sam ih u tqwt kutijama. Nije to to.. I nikada nece biti to to ako budu sami radili
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jos tvoja odluka u zavisnosti od raspolozivih finansija, naravno,vezano za materijal. iverica, mdf ili drvo o kome si pricao. :drinks:

Najverovatnije ta orahovina :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...