Jump to content

3D3A audio...


Zvu

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Hajde da preskočim svoj komentar o gore napisanom. O tome možemo otvoriti posebnu temu pa diskutovati o direktivnosti zvuka...

postovano nisam poslušao. Nisi ni ti, verujem..................

Zapravo jesam. Izdvojio sam trenutak da poslušam ono što je snimljeno 3D na klipu i varijantu za slušalice. Ti zaista ne čuješ razliku između obične reprodukcije i onoga na klipu ??? Dakle, stoprocentno si u pravu ako ne čuješ ono što smo postovali ja i Mika tj. ako ne čuješ bolju "prostornu sliku" od one na običnom snimku. U tom slučaju je skroz nesuvislo razmatrati 3D zvuk :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ponavljam, nisam poslušao.

Ja sam mislio pod "postovano" da ciljaš na prisustvo fakultetskom eksperimentu, a ne na "postovani" muzički materijal koji treba slušati slušalicama. Hm. Nismo se razumeli.

Nisam poslušao snimak sa slušalicama.

Možda sam trebao, jer

"3D zvuk" i stremljenja u tom pravcu se svode do daljnjeg (koliko sam ja razumeo) na poboljšanja koja će se čuti slušalicama.

OK.

ali,

mene ne zanimaju "varijante za slušalice". Razlog sam već spomenuo u svom prvom postu u ovoj temi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prva varijanta (ono što sam ja postovao) je pravljena za lap-top zvučnike. Ja sam čuo jasnu razliku čak i na običnim računarskim zvučnicima. Hajde molim te :) ne budi lenj pa poslušaj i ti na istima ako ih imaš... Imam osećaj da se razumemo kao dva ovna na brvnu :buehehe: , a sve zarad toga što si mislio da postoji varijanta samo za slušalice. Probaj, ne boli :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ih, ovaj otkrio toplu vodu. Tehnika snimanja "ljudska glava" je odavno poznata.Imao sam pre tridesetak godina celu jednu radio dramu snimljenu u toj tehnici na kaseti, slusao je par puta i obrisao. Zanimljivo jeste, samo sto se kod duzeg slusanja ono sto je "ispred" pocinje da se dozivljava kao "iznad glave." Gubi se orijentacija i cini mi se da je taj fenomen opisan i negde u literaturi.Preslusao sam i ove snimke i ne delim odusevljenje. Na momente se prostorna zvucna slika raspada, bar meni.Kada bi sva mudrost bila u slusalicama, ja nikada zvucnike ne bih kupio.Poslusao sam vagon zvucnika i po kvalitetu (vernosti i prirodnosti) boje zvuka nijedan ne moze ni da pridje slusalicama koje imam (Zen HD450).Ali, (eh to ali) - sa slusalicama je tesko postici dubinu, sirinu, poziciju, prostornost i jos mnogo toga sto cak i sasvim prosecan zvucnik ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...