Jump to content

StarFuckers-i


laky_va

Preporučeni Komentari

Posto u Valjevu retko kad dodje neki ''poznatiji'' dobmaci bend, veceras udjoh na Starfuckerse ex ''Gobline''Aman ljudi posle neko kaze zasto je nasa muzicka scena propala..Veze sa vezom nemaju, ubedljivo najgora ''svirka'' na kojoj sam bio.. Sramota za ljude koji toliko dugo sviraju.. Repertoar 0, o ozvucenju ne zelim nista da kazem.. Basista ocigledno nije otkrio nijedan drugi potenciometar na pojacalu sem Volume i Gain, opicio ortak do kraja i jedno i drugo i udri, bas krci, molis Boga da ne opici neki slap da ti ispadne mozak.. Te gitara i vokal se nisu culi nikako, a klub ''central'' gde su svirali je bas akustican i idealan za svirke, inace je tu nekada bio bioskop..Pa eto razocarenje o ovom bendu da iznesem u javnost :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Ja sam otprilike isto zaključio na poslednjem koncertu domaće grupe (na kojem sam bio) koja se tada zvala još uvek "Bijelo Dugme" a protagonista više za grlom boce žestokog je bio Tifa, što me neopisivo podsetilo na prethodni koncert na kojem je pevač više puta vršio input alkohola u grlo nego output vokala na isto grlo, ali se grupa zvala "Riblja Čorba"... Ozvučenje takođe odvratno, pevač više pripit no trezan... Rekoh sebi nikad više... Van Gogh, Negative i druge domaće grupe koje smatram da su za respekt slušam sa CD ploča (originala) ali se svaki put kada najave koncert bojim da se ne razočaram kao što sam se razočarao u negdašnje idole... Stoga, bolje hifi nego drunk-fi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh sebi nikad više... Van Gogh, Negative i druge domaće grupe koje smatram da su za respekt slušam sa CD ploča (originala) ali se svaki put kada najave koncert bojim da se ne razočaram kao što sam se razočarao u negdašnje idole... Stoga, bolje hifi nego drunk-fi...

Oni se do sada nisu osramotili... Mislim da možeš da si priuštiš rizik da odeš nekada :)

Riblju čorbu sam slušao baš, baš dosta. Falilo mi je dve kasete u 7-om razredu pa da imam sve albume. Onda sam jednog dana uzeo sve kasete, izdelio i pobacao. Otrovao sam se i više nisam mogao da slušam.

Bijelo dugme nikada nisam podnosio niti ću ih ikada moći svariti. Jasno mi je da to slušaju ljudi zbog neke nostalgije ali sve ono što ja tražim u muzici, kod dugmeta ne postoji...

ali se svaki put kada najave koncert bojim da se ne razočaram kao što sam se razočarao u negdašnje idole... Stoga, bolje hifi nego drunk-fi...

Idole nemoj da mi diraš :tongue10:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Al' opet i tako veci bendovi naprave ocajnu svirku.. Nekako imam utisak da sve sto vise reputacije imaju da sve losije sviraju. Kao da ih je neko gurnuo na binu.Ali npr ako gledamo ove ''niskobudzetne'' bendove, Atheist Rap mnogo dobro zvuce.. Ok jesu oni punk, tra la la, al ljudi naprave svirku. Prosto vidis da zele da sviraju.. Ok je sve to 3-4 rifa punk i to al opet sta god da sviras, ako vec to sviras, sviraj da zvuci na nesto. I napredovali su bas dosta, poslednji album je bas fino odradjen :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oni se do sada nisu osramotili... Mislim da možeš da si priuštiš rizik da odeš nekada :)

Uvek mi bude žao kada mi neko od poznanika kaže da je bio i da je bilo super... Problem je kada jednom odeš na koncert Princa u Minhenu (ma šta god neko mislio o njemu) i posle na koncert Rogera Watersa u Budimpešti i sve to upiješ, profesionalnost, organizaciju, ozvučenje i naravno, najvažniji detalj, fantastično odrađen šou, onda je naprosto veći deo svih "niskobudžetnih" koncerata nedostojan i za pomen. Naravno, ne tvrdim da se u Srbiji ne može napraviti dobar koncert, bez obzira na tiražnost nekog benda, problem je što je pre pravilo nego izuzetak da koncert bude "manjkav", sad da li zbog propusta u organizaciji, u kvalitetu ozvučenja ili zbog bahatosti samih izvođača, ali sam već odavno digao ruke od pokušaja da sebe ubedim da se drljam u nekoj gužvi ispred neke bine... Inače, što sam stariji, sve mi više smeta to trljanje jednih o druge u prvim redovima... Ni kući to više ne radim... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

već odavno digao ruke od pokušaja da sebe ubedim da se drljam u nekoj gužvi ispred neke bine... Inače, što sam stariji, sve mi više smeta to trljanje jednih o druge u prvim redovima... Ni kući to više ne radim... :buehehe:

Zato ideš samo na koncerte koji se održavaju u prostoru koji ti odgovara. Ovako ne ideš ni na jedan. Sava centar, Beogradska Arena i sl. meni sasvim odgovaraju. Uzmeš karte za sedenje i završio si posao. Najgore što može da se desi je da neko ustane ispred tebe pa moraš i ti. Ni ja nemam nameru da idem na šutku u parteru (sem White Sensation-a kad bude :) )

Uvek mi bude žao kada mi neko od poznanika kaže da je bio i da je bilo super... Problem je kada jednom odeš na koncert Princa u Minhenu (ma šta god neko mislio o njemu) i posle na koncert Rogera Watersa u Budimpešti i sve to upiješ, profesionalnost, organizaciju, ozvučenje i naravno, najvažniji detalj, fantastično odrađen šou, onda je naprosto veći deo svih "niskobudžetnih" koncerata nedostojan i za pomen. Naravno, ne tvrdim da se u Srbiji ne može napraviti dobar koncert, bez obzira na tiražnost nekog benda, problem je što je pre pravilo nego izuzetak da koncert bude "manjkav", sad da li zbog propusta u organizaciji, u kvalitetu ozvučenja ili zbog bahatosti samih izvođača.....

Aha... Tom logikom, ako jednom sedneš u BMW više se nikada nećeš voziti Reno-om. Meni ništa nije nedostojno pomena ako je provod OK. Bio sam na žurkama i koncertima gde ozvučenje nije sjajno ali ako je provod dobar, ja problema nemam ... :ok:Muziku slušam kući ako hoću da sve bude po mom. Na koncert idem da osetim puls mase i "vibe" zvučnika u grudima uz muziku koju volim :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem je kada jednom odeš na koncert Princa u Minhenu (ma šta god neko mislio o njemu)...

Nadao sam mu se ove godine kod nas...Što se tiče profesionalnosti, organizacije dovoljno je reći Rammstein, u nekoliko navrata... Jes predstava, ali samo takva.Sinoć slušao Multietničku atrakciju. Glumimo loodilo, ne prepopručujem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Haha odosmo malo siroko :D.. A kad smo vec stigli do clana Floyda, najbolji koncert koji sam gledao (nazalost u fotelji) je definitivno p.u.l.s.e. Jest' da Waters nije bio na bini, ali onakvo savrsenstvo nisam nikada video :).. Gilmour onako sav smoren bez ijednog osmeha, odradi sve, svaku solazu bez greske.. Comfortably numb je poznata kao najbolja uzivo izvedena solaza, upravo na ovom koncertu.. A o svetlosnim efektima i onom avioncicu na 'on the run'.. Koncert koji je trajao 2 ipo sata i koji ti drzi paznju non stop..I sve to publika je gledala sedeci. I sa takvih koncerata izadjes pod nekim utiskom koji te drzi par dana, a npr sa Slipknota izadjes sa masnicama od sutke i 3 dana hodas kao da si jahao bure.. I sta reci dalje.. Pompeja takodje.. Ali da ne duzim, neko ce reci da vise voli da gleda koncert Deep Purple-a i da mu vise odgovara da neko pred njim lomi svoju opremu, pojacala, gitare itd..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...