Jump to content

sta napraviti sa 30w54?


pasa014

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 59
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Da se pridruzim Dynaudo timu...Prva slika je unutrasnjost a druga sadasnje stanje: dovrsena drvenarija, ostalo - je ostalo...U onoj velikoj rupi je nekada stanovao 30W54, ali samo probno, da vidim koliko je sve kruto. Tezina svake, samo drvenog dela preko 90 kg; mediapan 25 mm, iznutra kobit i ter-papir u 2-3 sloja. Pravljeno po nekim mojim idejama sta unutar kutija treba da se desava. Moze da bude i zatvorena i otvorena kutija: pozadi ima "ranac" sa poklopcem.Kurije su radjene 3 godine uzastopno u vreme rasposta na faku. U njih je ulozeno veoma mnogo uzivanja, ne truda i rada...Inace, te kutije mi stoje nedovrsene vec valda vise od 25 godina; zapeo sam kod skretnice: da li 6 ili 24 dB/octavi ... imam cak jos uvek i bakarnu zicu 1,9 mm ... i dok sam se ja dvoumio jedno godinu dana oko skretnice (takav mi ritam), firma izbaci 30W100, bolji od moga... i onda to vec nije bilo to... onda se komplet drajvera prodao (30W54, D54, Sipe)Zadnja ideja mi je da u njih stavim Tannoy-e 12-tice, one dvosistemske centricne, mogli bi nekako da se upasuju obzirom da je ploca za prihvatanje basa pravljena kao sendvic bas sa tom namerom: promena "sendvica" dopusta promenu bas-drajvera...Ako neko ima neku ideju ili predlog sta sa uraditi, kako dovrsiti, samo slobono... Cak i varijanta sa novim 30W100 dolazi u obzir!

post-743-0-19787300-1292953451_thumb.jpg

post-743-0-83327800-1292953785_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crni sine... :frusty: ... trenutak ludila...:crazy:

Sasvim se slazem sa konstatacijom stanja: sve je prodato zarad nekog Quantum harda od 210 Mb, najnovijeg, naveceg, najbrzeg ... koji je kasnije zujao kako ni jedan pre i posle :(

Kolika je netto zapremina kutija i koliki je tačan prečnik otvora u koji može da se uglavi nova jedinica?

Zapremina oko 135 litara, precnik rupa je 27,5 cm koliko trazi 30W54 (a koliko znam i 30W100 !!!), a moglo bi da ide i do 30 cm ... onako odokativno, mada, kazem, koncepcija sa sendvicem izmedju kojih je korpa dozvoljava kojesta...*Da dodam i sliku bocnog izgleda: vide se drske uradjene takodje od mediapana 2x25 mm, oblikovane da se uklope u profil, ali i sa znacajnijom funkcijom da ukrute spolja veliku bocnu povrsinu. A vide se i tiplovi fi 8 mm kojima je ploca spojena sa drvenim jezgrom/ramom - i nigde naravno nema nicega paralelnog. Ono otpozadi je onaj tzv. "ranac", ciji poklopac moze da se otvori, kada kutija radi kao otvorena, ali to nije obican otvor vec moze posluziti za fazno ponistavanje talasnog zracenja - ako se mali poklopci koji su ispod onog velikog stave u taj polozaj... ma fantazija ziva... :)

post-743-0-45893200-1292988782_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

135 litara je poprilično veliko za bilo koji bass od 30 cm. Neki koji bi odgovarao za toliku zapreminu bi morao da se traži baterijskom lampom.

Recimo ovaj: Audio Technology Flexunits 12 B 77 25 10 link: Audio Technology B 777 25 10

OK za predlog, ali sta bi smetalo da u kutije ugradim one 12" Tannoy-e sa centricnim visokotoncem?

Ja sad' gledam da "slucaj" sto jednostavnije resim ... za razliku od nekada :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedinica sa ovakvim T/S parametrima u TOLIKU kutiju ???? Brrr......:brr:DELTA 12+PSD 44-CSensitivity (1w/1m) 97dB±3dB 102dB±3dBFrequency range 71-20KHzVoice coil diameter φ 65.5mm 44mmVoice coil length 15mmAir gap height 8mmTHIELE & SMALL PARAMETERSResonace frequency, FS 70HzD.C. resistance, Re 6 ohmMechanical quality factor, Qms 3.15Electrical quality factor, Qes 0.4Total quality factor, Qts 0.35Equivalent air volume to Cms, Vas 28.5LMechanical compliance, Cms 0.16mm/NBl factor, BI 14.19N/AEffective surface area, Sd 0.034m2

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK za predlog, ali sta bi smetalo da u kutije ugradim one 12" Tannoy-e sa centricnim visokotoncem?Ja sad' gledam da "slucaj" sto jednostavnije resim ... za razliku od nekada :)

Si siguran koji je od ta dva stava ispravniji, i koji će dato bolje rezultate?Baci ovde T/S parametre, ili linkove, ili šta-god od tog Tannoy.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TSp za MW, razlikuju se od naznacenih.

Našao te prethodne na netu. :to_become_senile:Čak i sa ovim T/S parametrima, tih 130 L je jako nategnuto.Revc = 6.0754 ohmsFms = 38.6385 HzZmax = 208.1989 ohmsQes = 0.2815Qms = 9.3646Qts = 0.2733Le = 0.8089 mH (at 1 kHz)Diam = 260.0000 mm ( 10.2362 in )Sd =53092.9118 mm^2( 82.2942 in^2)Vas = 146.1122 L ( 5.1599 ft^3)BL = 15.6095 N/AMms = 46.4997 gCms = 364.8788 uM/NKms = 2740.6360 N/MRms = 1.2055 R mechanicalEfficiency = 2.8135 % Sensitivity= 96.5105 dB @1W/1mSensitivity= 97.7057 dB @2.83Vrms/1mSve preko 70-75 L je baš "silovanje". Ne zameri, to je moje mišljenje.:acute:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predlog:

da probas Martin Wisman 2u1, u tvojoj kutiji?

Mogu ti ustupim na probu (imam samo 1kom Postavljena slika).

Hvala na ponudi - bas!

Ja sam malo vise izasao iz stosa, pa mi je pomenuta firma nepoznata, a vidim da je koncepcija tog zvucnika dobra, bar po slikama i brojkama. Nekako mi je ostalo to od pre da na oko ocenjujem drajvere... :)

A ima i ono sto mi se ne svidja kod pomenutog: korpa je od profilisanog lima a ne livena. Jeste dobro profilisana, ne kazem da nije, ivice su povijene i sve je kako treba, ali to pomalo odaje ekonomsku klasu. Znam da ce mnogi reci da je bitan zvuk a ne ostalo, i znam da su u pravu - ali, ali... Ne mogu nekako, sta da radim... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Si siguran koji je od ta dva stava ispravniji, i koji će dato bolje rezultate?

Baci ovde T/S parametre, ili linkove, ili šta-god od tog Tannoy.

Odgovor na pitanje je naravno da nisam siguran... :)

Sto se tice parametara, rado bi ja to, ali ima jedan problem: tih Tannoy-a od 12" ima vise modela, a ja iskreno da priznam pojma nemam ni da li danas firma prodaje uopste drajvere posebno kao nekada? Mozda je dosla u fazu Dyinauda kada se to ukida "da se ne bi kvario renome firme losom primenom"... (cvrc!)

Sa druge strane vidim da NNAcoustics, nasa domaca firma sa Dorcola, ima u ponudi svoj vrhunski model bas sa Tannoy-ima, za skromnu cenu od nekih 18.000 evra. Znaci on od nekud ume da nabavi te drajvere, znaci valda moze i jos neko sem njega. A onda se po netu javljaju ponude starih vintage drajvera u dobrom stanju i tu tek nastaje zamesateljstvo sa vise istoriskih modela... mada bi ja radije (naj!)novije modele

Na http://44bx.com/tannoy/ su odmah s'pocetka drajveri poredjani hronoloski, sa sigurno medjusobnim razlikama... Tako da sto vise razmisljam - to sve manje znam... (uobicajena faza)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto sam nacuo je da je Tannoy drivere mozda moguce poruciti kod Dejana Karovica. Firma Dekadas. Naravno informacija nije proverena.

Odgovor na pitanje je naravno da nisam siguran... :)

Sto se tice parametara, rado bi ja to, ali ima jedan problem: tih Tannoy-a od 12" ima vise modela, a ja iskreno da priznam pojma nemam ni da li danas firma prodaje uopste drajvere posebno kao nekada? Mozda je dosla u fazu Dyinauda kada se to ukida "da se ne bi kvario renome firme losom primenom"... (cvrc!)

Sa druge strane vidim da NNAcoustics, nasa domaca firma sa Dorcola, ima u ponudi svoj vrhunski model bas sa Tannoy-ima, za skromnu cenu od nekih 18.000 evra. Znaci on od nekud ume da nabavi te drajvere, znaci valda moze i jos neko sem njega. A onda se po netu javljaju ponude starih vintage drajvera u dobrom stanju i tu tek nastaje zamesateljstvo sa vise istoriskih modela... mada bi ja radije (naj!)novije modele

Na http://44bx.com/tannoy/ su odmah s'pocetka drajveri poredjani hronoloski, sa sigurno medjusobnim razlikama... Tako da sto vise razmisljam - to sve manje znam... (uobicajena faza)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...