Jump to content

'System Timer Resolution' u Windows-u


dj.nik

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

I dalje ne vidim kako zvuk može da bude drugačiji... ako je zvuk drugačiji onda niz podataka, koji se šalje zvučnoj kartici, u jednom slučaju, nije isti nizu podataka, koji se šalje, u drugom slučaju. Opcija Lock System Pages, koliko vidim, sprečava da se prebace memorijske stranice u virtualnu memoriju, slično opciji swappiness u Linux-u. Ta opcija ne može da promeni na koji će način program da izgeneriše svoj rezultat/izlaz. Pričamo o playerima i mp3/wav fajlovima od nekoliko desetina megabajta. To će predstavljati lak zadatak za današnje računare i procesor će uspešno da pribavi sve podatke u keš* memoriju (u RAM-u), hard-disk će, takođe, keširati deo podataka u svojoj memoriji* i pre nego što oni zatrebaju. I dalje smatram da ovi tweak-ovi nemaju uticaja na zvuk.* Koliko je bitan keš? Primer na hard-disku: Vreme od kada se podatak zatraži i pronađe na pločama je u rangu 200-300ms! Brza keš memorija ugrađena u hard-disk od svega nekoliko megabajta spusti ovu cifru na prosečno vreme latencije od samo 15ms.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ko ce meni ovo da objasni:dosao danas burazer sa laptopom (toshiba) kod mene da mu instaliram win7uradim sve kako treba, stavim mu foobar, wasapi, kao kod mene, pustim muziku, kad...kod njega bolji zvuk (?)....i to dosta bolji, kao da sam prikacio neki bolji dacturali usb kabel dva sata cas kod njega cas kod mene u laptop, ali uvek kod njega bolje svirasta to moze da bude?pslaptopovi su nam veoma slicni sem sto on ima 3gb memorije a moj "samo"dva

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li usb portovi mogu biti bolji ili losisji?nesto je hardverski, jer softver nam je zajedno sa drajverima potpuno isti, ali sta? da nije neki zajeb na mom laptopu....sta uopste od hardvera utuce na zvuk, osim zvucne kartice?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li usb portovi mogu biti bolji ili losisji?nesto je hardverski, jer softver nam je zajedno sa drajverima potpuno isti, ali sta? da nije neki zajeb na mom laptopu....sta uopste od hardvera utuce na zvuk, osim zvucne kartice?

Moze da utice (i utice, kao sto si primetio) podosta toga, npr prioriteti pokrenutih procesa, kako OS upravlja memorijom, ako je procesor visejezgarni koje jezgro je za sta zaduzeno itd itd. USB je protokol pa kao takav ne utice ali je pitanje npr. koliko napona pritice u USB konektor - da bi on pokrenuoneki tamo dalji uredjaj itd. 'Setanje' USB kabla od masine do masine i pitanje audio chip-a: 'el je slusano na izlaz audio kartice ili uz dodatak eksternogkonvertera? Sa kartice ide obradjen, analogni signal, sa USB-a digitalni. Najpre bih pogledao koliko procesa (i kojih) je pokrenuto tj. sta 'jede' procesorsko vreme i memoriju. Malo je verovatno da su na obe masine potpuno isti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dok je cpu na 4,5,6,7% zvuk je super i sve je u redu, ali cim se zauzetost procesora poveca zvuk se zamuti i ode sve u pmdakle, ona pozbnata stvar, ako se racunar koristi kao izvor, samo to treba da radi i nista vise, a za sve ostale radnje treba druga masinaja, na zalost, imam samo ovaj laptop i on mi je devojka za svehvala dj nik, ona tvoja poslednja recenica mi je pomogla da resim "misteriju"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:hi:

Ima resenja za tvoju situJaciju :Viannen_loungelizard:

Dual Boot. Instaliraj jos jedan OS koji ce biti namenjen samo za reprodukciju muzike. Zvucace smesno ali moja preporuka Vista Ult. 32

ili tek mozda 64 bit. Kad si se oporavio iz neosvesti ('vidju ludaka sta predlaze, najomrazeniji OS od Billy-a, ikada!') idemo na glavno: vLite

Gornjom alatkom pravis 'Lite' verziju tj. ostavljas samo minimum procesa za rad OS (i zvuka naravno) a uopste ne instaliras funkcije/servise

koji su nepotrebni. Sistem se digne u sekundi, aktivne procese mozes da nabrojis ko djaci prvaci - oko deset, i eto muzk'e :crazyrocker:

Naravno da ne instaliras podrsku za mrezu/internet itd. - nema trazis dobar filmic a usput bi neki album 'da odslusas, 'nako usput' :sarcastic_hand:

Eto.

Saug. ovaj Haug

:character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...