Jump to content

SPDIF ulaz na Sony MiniDisc-u kablom ili direktno?


coolmih

Preporučeni Komentari

Potrebna mala pomoc. Nisam ekspert niti elektronicar po struci ali volem da se malo bakcem sa tehnikalijama i imam lemilicu :dash1: . Hocu da direktno zalemim parce kabla iz USB SPDIF konvertora (videcu da li ce to bit parce koaksijalno kablica 75ohm ili ako vi savetujete da mogu i neki klasican kablic sa dva voda +/- da upotrebim) na SPDIF digitalni ulaz kod ovog sony mini diska. Kako to pravilno uraditi ? Evo i slike unutrasnjosti MD i ono narandzasto je RCA SPDIF ulaz naravno sa straznje strane - odpozadi !. E sada i na slici se vidi onaj levo vod i ima jedan desno koji ide na stampanu plocu - koji je plus a koji je minus? (zapravo kako to da proverim?). Uzeo bih vec postojeci kablic tj. 2 zicke iz USB konvertora ili bolje da stavim koaksijani 75ohm parce kabla hmm?? - ali imam nedoumicu gde zalemiti (+/-) na koji vod na stampanoj ploci - onaj levo ili desno???? Shemu minidiska nemam ali cu se potruditi da je nadjem za dz ako i to treba. Sve ovo bih probao sa ciljem da (ako je izvodljivo naravno) izbacim jednu kariku (SPDIF koaksijalni kabl - koj ce mi?) sa puta signala PC>USB kabl>USB/SPDIF konvertor (Siroma/Sir Oliver made sa PCM2707)>SPDIF kabl>Sony MD JE700 QS)>pre/power itd. To mi je palo na pamet kada sam video da u USB konverteru izlaz za SPDIF tj. rca konektor na njemu su nalemljene 2 zicke a na drugom kraju je spojen onim malim dzamperima na stampanu plocicu. I onda rekoh sebi pa zasto ne probam direktno da nalemim te 2 zicke na SPDIF ulaz u samom minidisku - koj ce mi ovaj SPDIF kabl uopste. :help:

post-325-0-86020200-1291465948_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

 Pošto  sir Oliver još nije odgovorio na pitanje (verovatno nije vido temu), verujem da bi predložio upravo ovo što bih ja napravio sa tim MD-om.Vrući vod (plus)  na tom RCA je u sredini a metal okolo je masa (minus), biperom utvrdi koji su to kontakti sa unutrašnje strane.Ono što bi po meni bilo praktično je da se ubaci neki preklopnik (može i rele) kojim ćeš da biraš SPDIF ili USB ulaz u MD player.Ovo naravno podrazumeva ubacivanje USB konvertora u kućište MD-a, bušenje zadnje strane uređaja i montaža USB priključka.Prednost ovakvog zahvata je da i dalje možeš da koristiš SPDIF ulaz da bi priključio neku spravu kojoj ne treba konverzija. Možda tvoj PC ima SPDIF out na zvučnoj kartici ili matičnoj ploči  ili recimo poželiš da čuješ neki CD/DVD player kao transport...Za akciju ovog tipa je potrebno da poseduješ volju, strpljenje i levu i desnu ruku umesto dve leve ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Pošto  sir Oliver još nije odgovorio na pitanje (verovatno nije vido temu), verujem da bi predložio upravo ovo što bih ja napravio sa tim MD-om.Vrući vod (plus)  na tom RCA je u sredini a metal okolo je masa (minus), biperom utvrdi koji su to kontakti sa unutrašnje strane.Ono što bi po meni bilo praktično je da se ubaci neki preklopnik (može i rele) kojim ćeš da biraš SPDIF ili USB ulaz u MD player.Ovo naravno podrazumeva ubacivanje USB konvertora u kućište MD-a, bušenje zadnje strane uređaja i montaža USB priključka.Prednost ovakvog zahvata je da i dalje možeš da koristiš SPDIF ulaz da bi priključio neku spravu kojoj ne treba konverzija. Možda tvoj PC ima SPDIF out na zvučnoj kartici ili matičnoj ploči  ili recimo poželiš da čuješ neki CD/DVD player kao transport...Za akciju ovog tipa je potrebno da poseduješ volju, strpljenje i levu i desnu ruku umesto dve leve ;)

Hvala druze na ovom savetu za biper ( a jel moze neka baterijica od 1.5v i mala sijalica umesto bipera za probu?). Super si mi dao predlog za preklopnik mada moracu da vidim da to nabavim ili da kupim ili da skinem sa nekih starih pokvarenih uredjaja. Oko preklopnika ako ga budem ugradjivao - gde da se postavi na zivi vod tj. vruci vod (+) ili na zicu koja zaduzena za masu?? Za pricu oko releja - to je stivo za neke malo naprednije DIY elektronicare mada ako nije komplikovano mozda i to bude opcija - videcemo.Ovo oko ulaza SPDIF na minidisku za neke druge namene - hm ne znam zaista zasta drugo bi mogao da iskoristim. CD plejer imam sa TOSLINK izlazom, DVD imam ali retko sta slusam/gledam sa CD/DVD medija. Stavise imam 2 mini diska - jedan tj . ovaj koji je na slici njega cu da nabudzim kao PC tj. USB dedicated - a u ostalom sam MD ima jos 2 digitalna TOSLINK ulaza na sebi. Trenutno ovaj HTPC koji koristim kao hranilica sa FLAC/APE muzikom nema SPDIF izlaz na maticnoj al zato posao sjajno odradjuje USB>SPDIF konvertor by Sir Oliver ! :L3000:Sutra krecem u akciju sa dve ops leve ruke ! Salim se ..... :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako već budžiš, onda I2S signal turis u DAC MDa (ili onog PIONEERa). Izbegavaš dve konverzije ( I2Su SPDIF i SPDIF u I2S).Ako hoćeš samo da izbegneš digitalni interkonekt, prepravi chinch na USBu iz ženskog u muški i nabodi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako već budžiš, onda I2S signal turis u DAC MDa (ili onog PIONEERa). Izbegavaš dve konverzije ( I2Su SPDIF i SPDIF u I2S).Ako hoćeš samo da izbegneš digitalni interkonekt, prepravi chinch na USBu iz ženskog u muški i nabodi.

Aha pa nisam ja Nikola Tesla moz' struja dda me zvekne ! Ovo za I2S i Pioneera ce vidimo .... a ovo I2S u DAC MDa isuvise mi je zeznuto (one 'budale' iz Sonija sve neke leve cipove nastavljali ni Sveti Petar ne zna sta je gde :Laie_68: A ovaj predlog za zenski u muski cinc (na USB konvertoru) i nije tako los al gde cu onda USB muski da ubodem, u sta i kako? Mora pravim egzibicije ... ce me nateras da se pridruzim onim mojim sugradjanima liderima na Paradi POnosa ako ovo slucajno procitaju - menjam zenski u muski pa jos i da gurnem .. pu daleko bilo bre :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Done it ..... nabudzeno - jedan kabl manje i cuje se naravno identicno (mozda za nijansu bolje ali nisam siguran) moracu malo ozbiljnije da preslusam neke stvari kako bi dao neki konacni sud jel bolje ili isto. :punk: Na kraju stavljen kratki dvozilni kablic (od finih bakarnih licni - dosta je tanak doduse) isti kakav je bio zalemljen na RCA SPDIF izlaz u samom USB konvertoru - sada je direktno umesto na ovaj, zalemljen na pinove RCA SPDIF ulaza u Sony MDu. :L3000: Mislim da je ovim rezom izbacen jedan kabl visak na putu signala - sto mi je i bio primarni cilj. Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...