Jump to content

Video pojacavaci


prolup

Preporučeni Komentari

Vidim da je forum jako ozbiljan i jako mi je drago sto sam naisao na ovakvo nesto. Ugl, imam problem i zamolio bih nekog ko zna rjesenje da mi pomogne. Naime, znam svrhu i namjenu video pojacavaca, ali ne znam nista ostalo, pa mi molio sve Vas ukoliko znate odgovor da postujete. Zanima me konstrukcija, svrha, namjena, sve sto je vezano za gore pomenute. Unaprijed hvala :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

...imam problem i zamolio bih nekog ko zna rjesenje da mi pomogne....

OK, opisi svoj problem jasno i precizno, pa da vidimo sta moze da se uradi. Tesko da neko moze da ti ponudi valjano resenje za nepoznat problem - a google zna sve o video pojacavacima...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Google ne zna za video pojacavace...pominje ih samo u kontekstima, nigdje konkretno. Mene konkretno zanimaju uloge video pojacavaca, karakteristike, primjena, bilo sta, jer tu sam najtanji i zbog toga bih volio da prosirim svoje (ne)znanje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Video signal moze biti koriscen i prenosen, modulisan na ogroman broj nacina. Shodno tome, postoje i razne vrste video pojacavaca - elektricni signal je uvek elektricni signal, pojacavac je u sustini uvek pojacavac - razlikuje se sirina frekv. opsega koji treba da prenese kao i druge zadate vrednosti ulaznih i izlaznih velicina... I da me osude na dozivotnu robiju, nasao bih bolji nacin da ubijem vreme nego da pisem knjigu o tome (a vec ih ima prilican broj napisanih na tu temu).Zato, daj konkretno sta te zanima, ili sacekaj da se pojavi neko ko je spreman da drzi siroka, opsta, on-line predavanja na ovu temu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako si mislio da ce ti ovde neko drzati casove u vezi video pojacavaca, grdno si se prevario... Lepo ti Sipi rece cika Google zna sve, pogledaj malo datasheetove od proizvodjaca istih (National, Maxim, Analog devices, Burr Brown i sl.) pa ces tamo naci sve sto te zanima, a kod nekih ces naci i aplikacione seme. Na ovako opste pitanje je veoma nezgodno odgovoriti jer bi malo bilo napisati jedan post da bi se nekom objasnilo to sto ti pitas. Dakle kao ni nigde, ni ovde nema besplatnog rucka, prouci datasheetove, smisli sta hoces da radis pa onda pucaj pitanje! I to sto konkretnije kako bi ti ljudi mogli pomoci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, forum tako ne funkcionise - tako funkcionisu obrazovne institucije i consulting agencije.DIY forum je mesto gde ti dodjes sa idejom o konkretnom projektu koji mislis da izvedes, zatrazis konkretnu pomoc i naucis nove stvari (upoznas ljude i lepo se zabavis) u procesu pravljenja konkretnog uredjaja.Forum nije mesto gde ces uvek stvari da dobijes gotove, sazvakane - na izvol'te. Prvo uradis domaci zadatak (ovo sto ti je Aca rekao) - pogledas sajtove Analog Devices, National Semiconductors, Texas instruments, procitas materijale na temu koja te zanima (datasheets, application notes i sl.), potrazis malo dodatnu literaturu i proucis je.Kad to savladas i odlucis da radis nesto konkretno i desi se da negde stvar zapne, onda se javis i trazis pomoc - tako forum funkcionise....Aj' sad lepo posveti se domacem zadatku.... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

procitaj temu od pocetka jos jednomdobio si sve odgovore koji ti se mogu dati na dobrovoljnoj bazi .......... a ono sto ti trazis je skripta ili knjiga , i to da neko napise onlinesvi su ovde dobrovoljno , nisu placeni da argatuju za nekog drugogtutorijala i skripta ima na netu , a to sto ti ne umes da ioh nadjes - to je druga stvari da neko od nas izgugla odredjenu materiju - velika je verovatnoca da ces reci - e nije to sto mi treba .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ti jedan site pa skini servisni manual za Rotel RSP1068. Taj ti je prepun modernih video i audio pojačala. Sheme su pregledne. Čemu uređaj služi možeš vidjeti na Rotelovom siteu ili na mnogim recenzijama tog uređaja na Internetu.http://www.audio-circuit.dk/schematics_o-r.php

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozes li mi dati tacno taj site, da pregledam ili mozda site gdje se opisuju njegove karakteristike, namjena i sl, molim te?

Link dat u poruci na koju odgovarate je ispravan. Upravo sam probao. Dakle, dovoljan je click...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I dalje nisam dobio odg kojem sam se nadao, al' nema veze...hvala u svakom slucaju

Da bi se uopce nekome moglo nec objasnit o video pojacalima, taj mora imat barem osnovna predznanja o pojacalima opcenito, o frekventno zavisnim elementima, faznim pomacima, kompenzacijama itd.A bez ljutnje, po tome kako su ti postovi napisani mislim da i ta sama polazna baza fali. A bez nje je uzaludno bilo ca pricat o video pojacalima. Zato osnovnu literaturu va ruke (npr "Tranzistorska audiopojacala" od Jelakovica)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se sa Vama, ili tobom :) Ja sam tek zavrsio srednju elektrotehnicku skolu, a kao sto i znate, skolski sistem je raspad, profesori igraju igrice, dolaze pijani i sl i mi, ucenici koji zele da nauce nesto, nisu to u stanju da to nauce, upravo zbog tih profesora.Moje poznavanje pojacavace uopste je jako slabo, te Vas, tj te molim da mi das par literatura da prostudiram, naravno ako ih znas :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, skolski sistem svagdi va svitu gre kvragu i ca je najgore nikoga od odgovornih (glavonja iz politike) ni za to ni najmanje brigaOK, potrazi "Tranzistorska audiopojacala" od Tihomila Jelakovica. U vrime moje mladosti to je bila obavezna literatura u tim skolama. Ta knjiga se naravno vec odavno ne moze nac va knjizarama ali je jos uvik ima po antikvarijatima. Ona je ajmo rec neka vrsta bibilije za ulaz u svit pojacala. Svi osnovni sklopovi su u njoj opisani na izuzetno jednostavan i pristupacan nacin i sa samo 4 osnovne matematicke operacije. Po mojim kriterijima to je jedna od najboljih knjiga te tematike ikad izdanih u cilom svitu i iz nje doslovno svatko moze stec vrlo solidnu bazu poznavanja pojacala i krenut va dalnju nadgradnju znanja.Zato me poslusaj i pusti zasad video pojacala na stranu jer ces inace samo upadat va konfuzije. Lipo iz ove knjige savladaj osnove o pojacalima nizih frekvencija (audio) a tek onda razmisljaj o tome kako dela nec ca pita propusni opseg reda par MHz (video pojacala)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...