Jump to content

Licencirani XP pro


gaggia

Preporučeni Komentari

Potreban licencirani OS / Windows Xp professional, koji bi koristio za racunar u radnji. Dakle, svrha je izbegavanje kazne zbog koriscenja nelegalnog softvera. Pretpostavljam da je neohodno posedovanje i one nalepnice koja ide na racunar sa licenciranim kljucem. Ukoliko neko prelayi na noviji, a ovaj ima volju da proda, neka se javi na PP. Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Potreban licencirani OS / Windows Xp professional, koji bi koristio za racunar u radnji. Dakle, svrha je izbegavanje kazne zbog koriscenja nelegalnog softvera. Pretpostavljam da je neohodno posedovanje i one nalepnice koja ide na racunar sa licenciranim kljucem. Ukoliko neko prelayi na noviji, a ovaj ima volju da proda, neka se javi na PP. Hvala.

Moraš da odeš u neku radnju gde se nalazi autorizovani reseller licenci. Prenos vlasništva licence nije moguć ako je taj Windows XP već jednom bio instaliran na nekoj mašini i aktiviran.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, uspeo sam da nađem dodatno pojašnjenje:http://social.microsoft.com/Forums/en-US/genuinewindowsxp/thread/4de27823-f8af-4771-b405-81b06671dfc8Dakle, može da se prenese na drugi računar ako je u pitanju RETAIL verzija, ali ne ako je u pitanju OEM verzija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, uspeo sam da nađem dodatno pojašnjenje:http://social.microsoft.com/Forums/en-US/genuinewindowsxp/thread/4de27823-f8af-4771-b405-81b06671dfc8Dakle, može da se prenese na drugi računar ako je u pitanju RETAIL verzija, ali ne ako je u pitanju OEM verzija.

Gospodine Stein, ovo je dosta pomoglo da se oglas precizira: trazi se retail verzija vec koriscena ili nova OEM. Racunica je bila da se kupi polovnjak za sto manje novca - ionako je sistem prevazidjen..

Јел може лиценцирана Виста?

Nece da radi posao, jer racunar na kom treba da bude licence OS, zahteva instalaciju brda drajvera za kojekakve masine za digitalnu stampu. Najbolje funkcionisu pod XP-om, za sad..hvala u svakom slucaju..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cela poenta priče o prenosu OEM verzije je činjenica da smo i mi u firmi kupili XP, doduše Home verziju, a OEM verzija je u tom trenutku bila oko pola cene retail verzije. Ograničenje je povezivanje licence uz hardver. Promeniš matičnu, doviđons, ode i licenca. Kod retail verzije je ograničenje dato vrstom licence, odnosno broja računara za koje je licenca kupljena. Licenca se prenosi, ali se instalacija koja je bila pre toga, na nekoj drugoj mašini mora zbrisati. Nisam siguran kako se skida nalepnica i kakva je vrsta nalepnice koja se daje uz retail verziju. Posle evo, šest godina, ne čini mi se da bi uspeli skinuti ovu (OEM) nalepnicu i prelepiti je na neku drugu kutiju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad kupujes licencu nije bitan disk vec nalepnica, originalne diskove mogu da ti poklonim gomilu ali ti nista ne znace bez nalepnice. Ovo pisem da te neko ne bi prevario jer ima dosta oglasa po netu ljudi prodaju originalne instalacione diskove (ima hologram sa gornje strane) koje su uzmu iz firme i onda misle da ce da zarade extra na njima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad kupujes licencu nije bitan disk vec nalepnica, originalne diskove mogu da ti poklonim gomilu ali ti nista ne znace bez nalepnice. Ovo pisem da te neko ne bi prevario jer ima dosta oglasa po netu ljudi prodaju originalne instalacione diskove (ima hologram sa gornje strane) koje su uzmu iz firme i onda misle da ce da zarade extra na njima

E e e, zbog toga pomenuh tu nalepnicu..zapravo su me obe stvari zbunjivale..ta nalepnica i njena vaznost i brdo oglasa (npr ebay) za licence OS XP..Dobro dakle, onda je uzaludan posao traziti polovnu retail verziju?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nalepnica je tako napravljena da kad se jednom zalepi na kuciste tesko se skida a da se ne pocepa. Probaj da nadjes neki polovan racunar koji ima licencu na sebi, xp se pojavio 2002. godine tako da mozes da nadjes neku staru konfiguraciju za male pare i iskoristis kuciste sa licencom i nadogradis ga, pretpostavljam da ti ne treba neka ultra jaka masina za firmu, jos bolje da uzmes neki brand racunar polovan, oni uglavnom svi imaju licence a stabilno rade, sve zavisi za sta ti treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nalepnica je tako napravljena da kad se jednom zalepi na kuciste tesko se skida a da se ne pocepa. Probaj da nadjes neki polovan racunar koji ima licencu na sebi, xp se pojavio 2002. godine tako da mozes da nadjes neku staru konfiguraciju za male pare i iskoristis kuciste sa licencom i nadogradis ga, pretpostavljam da ti ne treba neka ultra jaka masina za firmu, jos bolje da uzmes neki brand racunar polovan, oni uglavnom svi imaju licence a stabilno rade, sve zavisi za sta ti treba.

Toga sam se i plasio..nesto mi se motalo po glavi da ce tako nesto morati da se desi..a cekaj, pa sta ako nesto unutar njega otkaze? Maticnaa ili nesto drugo? Moram dobro da se informisem, pre nego sto posavetujem prijatelja sta da uradi, odn ja uradim za njega..ovo mi je od velike pomoci!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hoćeš reći da se OEM verzija XP-a ne može drugi put aktivirati, ukoliko OS primeti da si mu promenio ploču?

XP neće ni raditi ako zameniš matičnu. Dakle, nova instalacija, što znači nova aktivacija i onda cvrc. Prc, krc, bilo koje od toga. Ja imam Win7, aktiviran, OEM. Mogu da menjam hardver, ali se win7 uz malkice štucanja oporavi, konstatuje promene hardvera, apdejt i idemo dalje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

joooj grunfe ljubim te u celo!! kakav sam slepac, da ne pogledam i u tu fioku! Elelm, Stein, drugari, ukoliko sve bude dogovoreno, uzimam OEM, da probam instalaciju na drugom racunaru..Stein, ti, ti baksuzu jedan! Ne bude li radilo, ima da te oplakujem!! :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

joooj grunfe ljubim te u celo!! kakav sam slepac, da ne pogledam i u tu fioku! Elelm, Stein, drugari, ukoliko sve bude dogovoreno, uzimam OEM, da probam instalaciju na drugom racunaru..Stein, ti, ti baksuzu jedan! Ne bude li radilo, ima da te oplakujem!! :Viannen_loungelizard:

Danas sam i dobio službenu potvrdu. Ako je OEM verzija bila REGISTROVANA, doviđons. Ako je samo aktivirana, nikom ništa. Ja znam da smo mi u firmi išli na MS sajt i registrovali taj XP na mašini u radionici. Dakle, sada ako i kupimo neki noviji od Durona na 700MHz, neće moći legalno da se koristi isti WinXP.Mene lično ne briga, svakako radim na kompu sada samo kod kuće. Onaj u radionici je toliko spor da je i internet brži od procesora... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alo bre starci! Nista jos nisam resio, nem`o da me dirate! Ako mora, nek se deo prebaci u IT, a oglas za retail da ostane. Gospoja sa drugog linka na KP se, jel`te jos nasla da premislja da li ce da prodaje poslednja dva komata..sad da li me lozi ili je istina ne znam. Ako bude odlucila da mi proda 1kom, bice to na probu. Nesto mora da se smuljadzi..Ovo sada postaje jako aktuelna tema-problematika, jer su najavili inspekcije i jako velike kazne i to po citavoj, nasoj veeelikoj Srbijci! Eto zarad community ja moram da se zrtvujem cccc :crazyrocker::Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...