Jump to content

Refresh za Onkyo T-9060


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Dajte preporuku za majstora od zanata za lagani refresh mog voljenog tjunera Onkyo T-9060.Tjuner je 1981. godište, pa je potreban pregled, eventualna zamena elektrolita i ako treba još ponekog dela, kao i uštimavanje radnih tačaka na potrebne vrednosti. Ukratko, dovodjenje u radno stanje kao kada je bio nov tj. "ispod čekića". Imam servisno uputstvo, i odštampano i u pdf-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Ne znam da li je prvi post bio najjasniji... Uređaj je ispravan i radi. Lagani refresh je značilo da se pregleda (štampa, delovi, radne tačke) i eventualno zamene delovi koji su dotrajali. Ipak je to 30 godina. Znači, produženje života uz proveru da li radi optimalno. Nisam planirao nikakav upgrade. ....još kada bi sa radio stanica puštali muziku kao nekada, dobre snimke sa gramofona, magnetofona,....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da nisam razumeo. Mislio sam da Vam treba neko za "uštimavanje radnih tačaka na potrebne vrednosti i dovodjenje u radno stanje kao kada je bio nov tj. ispod čekića" i tako sam Vam odgovorio. Posto Vam to ne treba turite srafciger unutra i sami ustelujte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da nisam razumeo. Mislio sam da Vam treba neko za "uštimavanje radnih tačaka na potrebne vrednosti i dovodjenje u radno stanje kao kada je bio nov tj. ispod čekića" i tako sam Vam odgovorio. Posto Vam to ne treba turite srafciger unutra i sami ustelujte.

Mnogo Vam hvala. :respect:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boki

Impuls je mislio na cinjenicu da za servis tunera treba imati veoma mnogo praxe na tom konkretnom polju , kao i mernu tehniku koja vredi kao stan ili kuca ;

covek koji je pomenut ima i jedno i drugo , zahvaljujuci redovnom poslu ( radio difuzija ) .

ti si sam pomenuo podesavanja i ostalo .......

no - postoji i olakotna okolnost u svemu tome - iole kvalitetan tuner - koji niko nije cackao i podesavao bez potrebe - nije ni potrebno ponovo podesavati ; dovoljno je zameniti elkove i osveziti sumnjive lemne tacke

to moze svako ko je verziran u refreshmentu starijih gadgeta

napominjem jos jednom - nepotrebno i stetno je da se cacka po trimerima i RF zavojnicama .

missalignment se desava samo kod losih uredjaja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:buehehe:jok - ti nisi znao pricu o tunerima , a Impuls ti je odgovorio bas ono sto si trazio - znajuci bas to sto sam ti i napisaoal' kao sto rekoh - ako ti znas da ti tuner nije cackan bez potrebe - posao se svodi na fizikalisanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bavim se servisiranjem od 1989. Placao sam skolovanje sa tim parama. Mogu reci da sam sa vecinom elektronike na "ti", ali nikad nisam ni pokusao da naucim da popravljam tunere. To je za mene neopipljiva materija u koju ne mozes nijedan instrument ni da priblizis a da ne pomeris setovanja. Zdravko je najbolji koga znam za tu oblast. Poznajem nekoliko ljudi koji svoje skupe tunere nisu nikom drugom hteli da povere sem njemu. Posto je u prvom postu spomenuto podesavanje radnih tacaka logicno je da sam tako i odgovorio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boki dobio si najbolje moguće savjete. Da je u Hrvatskoj lako doći do majstora koji može kvalitetno poštelovati tuner ja nikada ne bih prodao Sansui TU-X1. Ovako sam procjenio da je refresh bez stručnjaka uzaludan posao i proslijedio ga dalje. A nije da ništa ne znam o elektronici ;)BTW znam i neke od najboljih elektroničkih stručnjaka u Hrvatskoj koji nažalost nisu imali volje ni interesa za takvo što.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Mogu reci da sam sa vecinom elektronike na "ti", ali nikad nisam ni pokusao da naucim da popravljam tunere. To je za mene neopipljiva materija u koju ne mozes nijedan instrument ni da priblizis a da ne pomeris setovanja. ....

Ма то је лако!све је у кратком споју и све за дивно чудо ради.Тако је то у ВФ-у, после се питате што су РФ-овци чудне нарави :D:cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...