Jump to content

Daljinska za volume ?


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 35
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Imam ja ;o))) Pravio sam za sebe sa Freescale mikrokontrolerom. Siroma zna o cemu je rec. Malo treba softver da doteram (zeza me kod paljenja i gasenja)ali meni radi evo skoro 7-8 meseci.

davaj pamet ovde - ako nije problem ;sema , vrsta daljinskog itd nabavljivost pcb i boranije ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јел мора са мотором?Имам нешто без! :thumbup: мотора.стоН_Колд

recimo da mora - treba da daljinskim gura PSM LS + Pumpkinsto se mene tice PSM LS nije ni razvijan sa tim , inace bi odmah radili nesto implementirano , al' kad se prohtelo ......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

recimo da mora - treba da daljinskim gura PSM LS + Pumpkinsto se mene tice PSM LS nije ni razvijan sa tim , inace bi odmah radili nesto implementirano , al' kad se prohtelo ......

Онда добро!Иначе на слици је плочица за један канал, од 0-100% 50К.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pamet nije problem, cuvam jos uvek negde softver. Sema je jednostavna (Sir Oliver zna), Procesor Freescale HCS08 povezan sa TSOP1836 (ir risiver za 36KHZ modulaciju) i L293 drajversko kolo u vidu H mosta (zbog promene smera motora). Meni radi sa univerzalnim daljinskim urc22b i kodom 027 (Philipsov kod) , mada moze softver da se prepravi za neki drugi ( u zavisnosti od irc prijemnika). E sad mikrokontroler je jeftin (oko 3evra) mada je zadnji primerak u dip kucistu kod SirOliver-a, ali zato ja na poslu imam dosta modula sa zalemljenim smd procesorima pa mogu da ih isprogramiram.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pamet nije problem, cuvam jos uvek negde softver. Sema je jednostavna (Sir Oliver zna), Procesor Freescale HCS08 povezan sa TSOP1836 (ir risiver za 36KHZ modulaciju) i L293 drajversko kolo u vidu H mosta (zbog promene smera motora). Meni radi sa univerzalnim daljinskim urc22b i kodom 027 (Philipsov kod) , mada moze softver da se prepravi za neki drugi ( u zavisnosti od irc prijemnika). E sad mikrokontroler je jeftin (oko 3evra) mada je zadnji primerak u dip kucistu kod SirOliver-a, ali zato ja na poslu imam dosta modula sa zalemljenim smd procesorima pa mogu da ih isprogramiram.

ma verujem ja vama da vi znate .... :cheers: kako do pcb i boranije (miproc i ostalo) ?kao sto rekoh - resavam muku sa gospodjom ...... :thumbup: , sto ce reci - ne mora bas mnogo brzo , ali ne sme biti kuso .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tsop 1836 ima skoro na svakoj trafici isto kao i l293 :thumbup: ))))Ostala boranija (procesor i PCB) ima kod mene u radnji. Kupili smo dosta tih modula bas iz tih razloga, imam i neke zalemljene. Za cenu ne znam, ja softver dajem dzabe ;o))). Razgovaracu sutra sa saradnicima kolko nas kostale plocice i procesori pa cu da javim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nikako da se resim da pravim a nabavio sam i motorizovani Alps i PIC ( hvala GKu)i IR receiver. Naime imam jedan CD player sa obicnim i varijabilnim izlazom ( realizovanim motorizovanim Alpsom). E to je razlika u zvuku ko dupe i oko pa se ne usudjujem da pravim projekat kojim cu biti nezadovoljan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tsop 1836 ima skoro na svakoj trafici isto kao i l293 :cheers: ))))Ostala boranija (procesor i PCB) ima kod mene u radnji. Kupili smo dosta tih modula bas iz tih razloga, imam i neke zalemljene. Za cenu ne znam, ja softver dajem dzabe ;o))). Razgovaracu sutra sa saradnicima kolko nas kostale plocice i procesori pa cu da javim.

OK , blagodarim .... al' mi onda baci i schmtc ili na mail ili ovde ... cisto da se ne igram nabadanja ... :thumbup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije PIC nego Freescale komso ;o))) Zasto mislis da ti ne valja varijabilni izlaz iz CD-a? Zbog loseg pot-a ili zbog neceg drugog?Zen- danas cu da nacrtam semu pa da okacim ovde. Samo mi reci da li ti treba samo da bude UP Down za volume ili i ON/OFF.Pozdrav!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije PIC nego Freescale komso ;o))) Zasto mislis da ti ne valja varijabilni izlaz iz CD-a? Zbog loseg pot-a ili zbog neceg drugog?Zen- danas cu da nacrtam semu pa da okacim ovde. Samo mi reci da li ti treba samo da bude UP Down za volume ili i ON/OFF.Pozdrav!!!

samo up/down
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo up/down

Што не видиш код Нишлија, Епрактикум, плочица без Потенциометра + даљински нешто џабе.То одлично ради!Пот ископај, бар ти знаш одакле :thumbup: Ко да се ака око прављења.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Што не видиш код Нишлија, Епрактикум, плочица без Потенциометра + даљински нешто џабе.

То одлично ради!

Пот ископај, бар ти знаш одакле

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...