Jump to content

Crescendo


faber

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 122
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

hafler je bolji zvucnoimao sam mini , crescendo , gigant ...... ali samo pola - prepravljeni crescendo - dakle samo pola izlaznih od giganta , sa smanjenim naponom napajanjacrescendo je velika verovatynoca da pocne da oscilluje , sto nije problem - ali j emeni tada bio problem :rofl:zabatali - ako ti ne treba ta snaga , a i ako ti treba - ima daleko boljih projekata

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eno zdravcke radi Roenderov amp

KSA50 krell - cak i ne biasovan u full A klasu moze da radi bolje od toga

mnogo ampova i daje bolji zvuk od klasicnog preinzenjerisanog crescenda

sve zavisi koliko tebi treba snage

ono sto se palis za MF preamp - nemoj mnogo da se razocaras kad cujes ( ako ikad sastavis ili doneses od nekoga ) NS10 , jerbo je MF piece of shit - iz toga muzika ne izlazi

regarding Hafler - da se odradi kompletan overhaul - moze veoma kulturno da svira i da svira muziku ..... moj (bivsi) primerak nije nikad doziveo prepravku u audiofilsko :rofl: izdanje jer je otisao da svira u disco bar .......

a inace je sviruckao pocev od mini monitora pa do klipsch horna - sto je retkost , jer n apotonjem velika vecina SS ampova samo vristi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zene, nije Crescendo topoloski uopste los, naprotiv! Problem je sto su radne tacke skroz pogresno dimenzionisane - Giesbert se koncentrisao na ogroman OLG i mucenje lateralaca sa Iq=100mA. Da vi's kako to lepo svira kad se koncentrises na linearnost komplementarnih diferencijalnih parova na ulazu i kaskodiranog komplementarnog VAS-a, sa Iq oko 0,5A za lateralce. OLG bude nesto manje od 50dB, od toga 20-ak dB za GNFB i dobijes potpuno drugi amp :ok:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slazem se sipi

nemam reci protiv ......... ali mislim da nisam i na momenat pomislio u zadnjih 5 godina na prepravku istog , a kamoli u okviru ove teme

kad sam biJo mali i igrao se sa pominjanima , nisam znao mnogo vise od copy/paste blokova iz giganta u crescendo ...... a sad mi i ne pada na pamet tako nesto - jer nemam razloga

moras priznati da - ako je do prepravke - ima zanimljivijih ampova za isto

mislim da sam do pre pola godine imao i pcbs za crescendo u fioci ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam se pre 20 godina bavio cevama , a ne kojekakvim prcvoljcimatek posle sam zastranio :tongue10::buehehe:

E ja sam taman tada izgustirao cevke - kad sam video da je jedini kvalitet tih igracaka (pored toga sto lepo svetle) u tome da jako losi snimci postaju manje nepodnosljivi za slusanje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebalo bi ,po meni, da se definitivno preradi kompenzacija za ovaj pojačavač. Dosta ljudi je imalo problema sa oscilovanjem ovog pojačavača.

to da - da se uradi pametno - mada da se uradi ono sto Sipi pominje - vec je 80% tih problema reseno
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zene,ja znam od ranije da MF nije cudo u zvucnom smislu. Ja ga zato nisam ni kupio - nego zbog dizajna. Imao sam ga pre 20 godina, kupio sam ga ponovo i dovoljno mi je samo da ga gledam, pa da uzivam. Jos kad ga, povremeno, i prikljucim - divota.Od NS-10 i ocekujem puno vise :).Sto se snagasa tice, tu postoje 2 price - prica o Hafleru i prica o sistemu A.Prica o Hafleru je slicna prici od MF. Imao nekada, zelim da imam ponovo, ako mogu da ga dobijem dovoljno povoljno da mi ne osujeti ostale planove.Prica o sistemu A je drugacija. Posle visemesecnog razmisljanja i prikupljanja informacija odlucio sam da se u ovom trenutku vise ne bavim razmisljanjima o 15" DC. To je projekt koji ostaje na stand-by-ju. Izvan BG imam kucu gde to moze da stane - ako jednom naleti kao MF i Hafler, dobro, ako ne - opet dobro.Moj sledeci zadatak je da krenem u pravcu "skoro prava stvar". Dakle, ako ve ne moze 15", mozda moze 2 x 12", ili 2 x 10". Naravno, govorimo o sasvim drugacijim kutijama, pa samim tim i o drugacijem pojacalu nego do sada.Kako je iz price otisao 15", sa njim je otisao i F5. Ocigledno mi nije bio sudjen, sto poznata nesrecna epizoda i ilustruje.Vise ne razmisljam o A klasi. Moj Audiolab bi verovatno trebalo da solidno vozi i zahtevnije kutije, ali polako treba da se pripremam za situaciju u kojoj ce se traziti i jaci pogon od njega. Kakav, znacu kada kupim kutije, u medjuvremenu razresavam sebi sta bi to moglo da bude.Dakle, sta je za preporuku od DIY AB klase?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj Audiolab je 2 x 100 W, Hafler je jedno 2 x 115 W, Cambridge Audio A100 je 2 x 100 W.Ajde neka bude 2 x 100 W.Hteo bih da napomenem da ja muziku uglavnom ne slusam glasno (osim kad nesto testiram), ali dobar deo razmatranih kutija pati od dosta niske osetljivosti.Da ne pocinjemo pricu o ovakvim i onakvim W...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tu pricu o watima mozes ocekivati na fifiju :Viannen_loungelizard:ovde se zna da su cevni vati 3x vredniji :buehehe:moj glas bi isao za kulturno napravljen Roender amp - nemam nikakve znacajne zamerke sto se tice semejeste major PITA nabavka izlaznih tranzistora , ali sreca prati hrabre :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...