Jump to content

pioneer pl-200


stefaca

Preporučeni Komentari

danas dobio od tece gramofon koji ima vise sentimentalnu vrednost (gramofon je nekada pripadao mom bratu koji vise nije medju nama i tetka i teca su mi ga poklonili zajedno sa plocama koje je brat imao) jer ne znam njegovu vrednost iz razloga sto gramofone nikad nisam pratio. gramofonu nedostaje igla i gledam neke cene i malo me boli mozak sad :(.

na poklon od kolege sa foruma sam dobio 2 glave Audio-Technica AT-71 i Ortofon OM 10 koje kostaju malo pozamasno ali nasao sam i igle za doticne glave Audio-Technica ATN71E i Ortofon 10 Stylus. igle ce biti neka skorija buducnost.

e sad, zelim da malo gramofon sredim sto se fizickog stanja tice. sta treba da radim gramofonu: rasturim, cistim, podmazujem? svaki vas savet mi je kao kec na desetku dobrodosao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

od elektronike imam samo ono sto moja yamaha ima u sebi ali ima phono ulaz i slusao sem nekada gramofon na tom ulazu. mozda nekada ako bude trebao bolji stage pa da razmisljam da pravim. sada me interesuje mehanika, prenos, ... sta tu treba da gledam? na sta da obratim paznju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pitanje: ovaj gramofon ima zicke direkt do konektora; onako fabricki. da li je korisnije da ja lepo razbusim kutiju, stavim 2 konektora i da kasnije mogu normalne interkonekte da koristim? mislim nekako mi je logicnije da imam tako nego da vucem kablu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ostavi zasad tako -samo mozes da stavis neke kulturne chincheve na kablkad imas tako mali nivo signala onda gledas da izbegnes sve spojeve viska

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a da recimo zamenim onda te kable koje su fabricke i stare sigurno 25+ godina? imam mikrofonskog kabla malo vise pa da uradim sa njom. ovaj gramofon je bas prost sto se konstrukcije tice. mislio sam da su unutra neki mali japanci i da sinhrono trce ali nema ih :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

speed not stable problem. nasao sam i semu i onaj potenciometar. ili ce morati da se menja ili da se ocisti malo. kako god da okrecem nikako da smirim tackice ni za 45 ni za 33

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pise da je 5k8 a kada merim ne radi i samo u jednom trenutku skoci vrednost i toliko. ili je neki prekid u njemu ili crkao nesto. videcu da ga razlemim i otvorim da ga operem malo alkoholom pa videti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Е ала компликујете  :confused1:.

Тај потенциометар није 5к8, него је то "Б".

Значи потенциометар је 5К.

У директној вези је са прекидачем за  33,3 и 45.

Очисти и тај прекидач!

Ако и то не помогне онда пробај она два преостала тримера: ВР 2 - 6К8  (45 о/ мин) и ВР1 - 10К ( 33,3 о/мин ).

Ако и то не помогне, поклони ми га   :Viannen_loungelizard:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pot i dugme oprani. sta sad i kako da vrtim i koliko da ocekujem da se vrti to :) ?sad ga sastavi i nesto mi se pogon suntavo okrece. radi kao step motor; onako malo po malo se okrece u krug ali nikako da se zavrti kao covek

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...