Jump to content

Potrebna pomoc oko pojacala


sholim

Preporučeni Komentari

Kao sto i sam naslov glasi,potrebna mi je pomoc oko pojacala.Trenutno nemam semu ali je to pojacalo sa kvazikomplementom u izlazu (tranzistori su Tesla KD503).pojacalo daje oko 90w na 4ohm-a(bar je tako deklarisan),napon napajanja +-37v.Pojacalo se nalazi na aktivnoj skretnici u bas opsegu do 290hz.Zvucnici su sal ahx2030 80/100w 4ohm-a.Sve je lepo radilo do pre neki dan.Problem je u tome sto prilikom slusanja u nekom trenutku dolazi do cudnog izvlacenja membrane,cak i na tihom slusanju.Izvlacenje je sporo,tj za nekih 2-3 sekunde se izvuce i vrati.I da,to se desava svaki put na istom mestu u toku reprodukcije pesme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Da li se to "izvlacenje membrane" desava vise puta zaredom ili se odigra samo jedan ciklus, u samo jednoj (odredjenoj) pesmi, da li se desava po ukljucenju pojacavaca ili kad je zagrejan... - sto vise detaljnih podataka das, pre ces dobiti odgovor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na brzom odgovoru...Pojacalo je rucne izrade.Trenutno nemam semu,ali videcu da nadjem.To je pocelo da se desava odkad sam dodao sklop za dc detekciju i regulator napona.Jel postoji mogucnost da to pravi neke probleme?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Desava se samo jednom(jedan ciklus) u nekoj pesmi i kad bih premotao pesmu zvucnik bi na istom mestu odreagovao.I primetio sam da se to uglavno desava na pesmama sa veoma "niskim" basom.I sta jos...a da nije bitno da li je pojacalo dostiglo radnu temperaturu ili ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakav sklop za detekciju DC ?u vidu zastite zvucnika koja se dodaje u red sa izlazom ?i kakva regulacija ?ako si dodavao neki reg u sam amp - moguce da je to sto se desava motorboating ( oscilacije sa jako niskom frekvencijom )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jednostavno - nedostaje ti kondova ( mirkofarada Postavljena slika ) na izlaznoj strani

takodje i po jedna zastitna dioda - za praznjenje izlaznih kondova po gasenju

koliki je napon pre rega ?

post-2-008989300 1274726782_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mj3001 i mj2501 su darlingtonci i imaju u sebi ugradjenu diodu.Semu sam nasao na netuKoliko sam ja razumeo posle regulacije i nije pozeljno previse uF.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mj3001 i mj2501 su darlingtonci i imaju u sebi ugradjenu diodu.Semu sam nasao na netuKoliko sam ja razumeo posle regulacije i nije pozeljno previse uF.

iskreno - niam ni gledao oznake tranzistora ; tim bolje ako imaju diode dakle - da ponovim - ili imas nedovoljno uF , ili su kondovi losi , ili je nedovoljna naponska razlika ulaz-izlaz reg-ova
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok,probacu,hvala.A jel je pametnije ako to ne uspe da skinem regulator,razmotam sekundare na nekih 26-27v i idem bez njega?jel bi pokvario neke karakteristike u zvuku?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja licno ne volim reg za output amp ;eventualno cap multiplier i to samo kod ampa A klasemoj glas za rad bez reg-a , pod uslovom da obezbedis dovoljno mikrofarada za tvoje uslove rada ( glasnoca , modul impedanse kutija )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...