Jump to content

Full range + woofer


duracos

Preporučeni Komentari

Ovako....vec neko vreme razmisljam na temu full range drajvera...i nekog woofera..od 10,12 inci... a zasto?Pa izmedju ostalog zbog...sto prostije skretnice ..koju verujem u ovom slucaju...nebi trebalo biti veliki problem napraviti...i zbog toga sto rez ne bi bio u onom osetljivom srednjetonskom podruciju...a i kutija mislim da ne bi trebala da je nesto komplikovana.....Video sam nesto na netu..ali nista konkretno da nadjem...ceo projekat i merenja...Full range ne mora da bude Fostex....A woofer opet nista odredjeno...mozda i neki od ovih za razglase..JBL,EV,Fane,RCF...itdA sve to bi trebalo da pogoni...2x15W singl end sa 6c33c...od P&K Audio...(singlovi su malo slabiji u basu to je opste poznatopa bih i tu korekciju da izvucem ovim sistemom ok)... ocekujem predloge i sugestije...(sve osim prodaje pojacala...haha)Pozdrav.... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

rang cene ?tj. ukupna kolicina novaca koju mislis da ulupas u to ?soba, glasnoca na koju si navikao .... ?

pa do nekih 500 e ako je moguce ...pa predlozi za dalje mislim skuplje a moze i jeftinije hehe...Glasnoca pa bem li ga ...nesto srednje a i tiho slusam vecinom...nemora da razbija prozore...a ako si mislio na db...od 87db pa na gore osetljivost soba 5.5x3.8x2.6Hvala...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene je, iako u tek-tek formalnoj varijaciji mali par sirokopojasnih Fostexa (FE126E) veoma radosno prigrlio jedan Blaupunkt-ov 12" tutnut u 70L BR sa aktivnim ampom - Fostex je po navici trosio sa SE EL34 a bas je korektno dopunio ono sto 5" diver ni u kojoj varijaciji ne moze da udahne i izdahne. Verujem da od toga moze i bolje, ali cela ova igrarija je bila krajnje jeftina i pri ruci. Isti sub nije toliko dobro legao uz elektrostatike koje sam eto, i menjao za vece, a sub mi ostao i ceka dan kada ce se ESL-i preseliti u potkrovlje.Poucen iskustvom, stojim dobar da ako se zeli jednostavno i recimo ekonomicno resenje sa odredenom dozom kontrole, aktivni sistem kudikamo ima bolje sanse. Catch 22 je samo kako izvesti gornji propust a da ne kvari stagod da je namenjeno satelitima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poucen iskustvom, stojim dobar da ako se zeli jednostavno i recimo ekonomicno resenje sa odredenom dozom kontrole, aktivni sistem kudikamo ima bolje sanse. Catch 22 je samo kako izvesti gornji propust a da ne kvari stagod da je namenjeno satelitima.Pa sa merenjem...tj mikrofonom i nekim programcicem...nebi trebalo da je problem....ja se igram malo sa LspCad-om pa mozda ce mi on tu pomoci...Al ovo sa aktivnim wooferom mi se nesto i ne svidja nesto ...ali ako odgovorno tvrdis da je to bolja varijanta onda postujem to...Mada moze se probati onako u kompletu sa sve 6c33c...pa ako ne valja onda ici na amplifikaciju wooferaok..jasno je sve...nego imali ko konkretan primer ili neki link da okaci...da se to negde pogleda ili prekopiraaa... :rofl::rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poucen iskustvom, stojim dobar da ako se zeli jednostavno i recimo ekonomicno resenje sa odredenom dozom kontrole, aktivni sistem kudikamo ima bolje sanse. Catch 22 je samo kako izvesti gornji propust a da ne kvari stagod da je namenjeno satelitima.

Pa sa merenjem...tj mikrofonom i nekim programcicem...nebi trebalo da je problem....ja se igram malo sa LspCad-om pa mozda ce mi on tu pomoci...

Al ovo sa aktivnim wooferom mi se nesto i ne svidja nesto ...ali ako odgovorno tvrdis da je to bolja varijanta onda postujem to...

Mada moze se probati onako u kompletu sa sve 6c33c...pa ako ne valja onda ici na amplifikaciju woofera

ok..jasno je sve...nego imali ko konkretan primer ili neki link da okaci...da se to negde pogleda ili prekopiraaa... :rofl::rofl:

Da ra
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo mala korekcija brat stein-a :daleko od toga da nema finesa kod bass-a ;sto bolji i kvalitetniji projekt za glavni driver , to je i zahtevnije kako prilagoditi bas i kvalitetom dostici referencu .za sada su probane neke stvari , i - ne gledajuci na prvu loptu kako ce se resiti amplifikacija ( jedan amp za sve ili biamp) :ili 2 kom. Eminence Alpha15 po strani u OB , ili Beyma 12LW30/N u 70L BR (SuperFi-jev i Damirov EconoWave projekat ...... valjda im se i Sync priblizio ).kako god okrenes - glavni driver ( Sonido,Fostex, Saba ...... bilo sta sto je extended ili full range ) je apsolutna grehota atenuirati na bilo koji nacin , i sve osim jednog kvalitetnog konda u red sa njim ( da se skinu basovi sa 6db/oct elektricno) dovodi do ubijanja "

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok skacio sam da mnogo manje muka dobijam sa bi ampom a mnogo vise db...tako ba neverujem da cu razmisljati u drugom pravcu sto se tog dela tice....a za izbor drajvera jos nisam odlucio mada mi se po dosta ravnom SPL-u svideo fostex fx200 ali izgleda da ga vise ne prave ..mozda nesto slicno...a ovo...>i jos jedno pitanje - da li si cuo ijedan FR u horni , a da ti odgovara ? <Nisam...cuo kada pogledam hornu..prvo sto mi se javi iznad glave je pitanje..ovo mora da je tesko napraviti?Mozda gresim...Hvala ...do sutra..caos :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...