Jump to content

instaliranje Xp-a na flesh


stefaca

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

formatiram flesku sa HP tool-om, iskopiram ona 3 fajla i toliko. obacim disk sa instalacijom i instaliram na flesku? meni nije htelo bas to da radi :confused1:mnogo nesuglasica ima ovde u manualu. svi ga pisu a nesto ne vidim da startuju sam windows. gore spominje da se kopiraju 3 fajla a posle kaze da se ubaci sveze formatirana fleska. nesto nema logike sem ako ne pise napamet i proizvoljno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

How to install and run a FULL Windows XP from a USB drivekako ja to razumem: kako instalurati i pokrenuti sa fleske odnosno kako instalaciju prebaciti na flesku i instalirati je na netbook tipa asus EEE. ali ja hocu da instaliram XP na flesku. da mi je sistem na fleski i da instaliram programe i sve na njoj. da li je to neko uradio?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

palamudin je dao link na korektno uputstvo, samo postupi po njemu u potpunosti. Da li si ispravno setovao boot sekvencu u BIOS-u? Treba namestiti da First Boot Device bude odgovarajuci USB drive. Ako jesi, probaj razlicite USB portove (ako nece sa onih izvednih na prednju masku racunara, probaj one sa zadnje strane).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

idem da palim virtualbox pa da probam sve to ponovo. fleska je zakacena direkt na usb i znam da boot lepo radi jer sam tako dizao ubuntu par putanego, sta je izvor za onaj program? ja sam ubacio disk i kazem mu tu lokaciju a on kaze invalid

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

radio sam sve po uputstvu i nista. tinyXP mi opste nece ni poceti da radi a DELL OEM je radio do nekog trenutka kada je program izbacio ABORTED. e sad, dajte mi neki nomralan windows za preporuciti (koliko je windows normalan :confused1: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam hoće li ovo pomoći: http://softhunt.blogspot.com/2007/08/modded-xp-thinstall.htmlPročitaj pa proceni, mada mi ovo uliva više poverenja: http://www.fullandfree.info/software/windows-xp-portable-usb-stick-edition/ Bar naslov zvuči u skladu sa zahtevom... Nisam probao.Dodao bih još četiri strane opisa, 15 zahvata i slobodan vikend za isprobavanje tehnike pod naslovom "Fred Langa offers a step-by-step and illustrated guide on how to boot XP from an ordinary USB drive. " http://www.informationweek.com/news/windows/showArticle.jhtml?articleID=177102101&pgno=1Na osnovu pročitanog, moj favorit je http://theos.in/windows-xp/howto-install-windows-xp-on-a-usb-flash-or-pen-drive/ i čini mi se da ima jedna stavka koju ne možeš zaobići, a to je softver pod imenom Bart PE Builder (Freeware), uz to ti treba instalacioni XP i stik dovoljno velik za ono što misliš da nabaciš uz sam winXP. Pretpostavljam da 2G nije nikakav problem, minimalni zahtev koji se svugde navodi je minimum 256, bolje 512M...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probao sam 3 razlicite instalacije windowsa i nista. sve se ovo svodi na PAN sa bletoothom; svi napisali tutorijale ali niko da uradi na delu. ajde da vidim i to ali mislim da je ovo nemoguca misijaPS.svi linkovi otpadaju. onaj drugi link sam probao ali u sustini ne zelim da dignem windows kao rescue sistem. zelim CEO sistem na fleski i to potpuno operativan. da mogu da instaliram drivere za grafiku, plocu, zvucnu, ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam 10 puta do sada radio sa pomenutim linkom. Uputstvo radi do poslednje tacke ispravno.Poenta je da napravish MBR na fleshki koji je pogodan za winxp. Posle toga je sve jasno.Da li ti pokushavash to da uradish sa win mashine ili palish neke simulacije xp-a pod linuxom?Ako ti bash ne ide probaj da guglash Bart PE XP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proverio sam stanje sa jednim drugarom koji se baš razume. Problem je što win, za razliku od Linuxa svoje drajvere instalira i kreira bazu u registriju a linux drajvere voza u kernelu. Samim tim, instalacija XP na fleš radi samo ako se fleš drži na istoj mašini, prelaskom na drugu mašinu, registry mu pobrljavi i ne može da radi. Stefaca, nije ni čudo što ti ne ide, jer ne može... Dakle, batali pokušavanje. Bart je samo za popravke određenog sistema, ne za popravke bilo kojeg sistema, dakle, nešto kao backup-rescue šit. Samo za mašinu na kojoj se kreira. Gotovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

palio sam windows sa linuxa preko virtualbox-a jer nemam windows uopste na masini. sve lepo formatiram i sve lepo radi. kada upalim onaj program preko CMD-a sve lepo radi do nekog trenutka kada sam program izbaci neki error. pametan je moj racunar: jednom linux>uvek linux

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma sve ovo mi je bilo potrebno da upalim windows i da instaliram neku igricu da se igram malo. ali posto je prosec slozen i neostvarljiv u mojim okolnostima igrica se nece igrati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma sve ovo mi je bilo potrebno da upalim windows i da instaliram neku igricu da se igram malo. ali posto je prosec slozen i neostvarljiv u mojim okolnostima igrica se nece igrati

Igrica, pretpostavljam ne radi pod wine...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...