Jump to content

Refurbishing starih kutija


machinori

Preporučeni Komentari

Imam neke stare kutije i hocu da izbacim staklenu vunu i stavim nesto sto je savremenije, kvalitetnije, vise user-friendly. Sta da stavim unutra, gde to nabaviti?Takodje, gril je dosta pohaban pa bih i to da zamenim. Sadasnja mrezica je razapeta preko rama od letvica tako da cenim da je zgodno da se zameni. Isto pitanje: cime zameniti i gde nabaviti adekvatan materijal.Cime da ih prefarbam? Vec imaju sloj stare i ofucane farbe, pa sam mislio da to izmatiram smirglom ili peskarenjem i preprskam novom bojom. Da li sprej (auto-lak), ili nesto ozbiljnije? To bih da odradim sad pa za 40 godina ponovo, ako me razumete. :buehehe:Fala vi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

koristi moderan pandan staklenoj vuni - iskreno - i ne znam kako se to sad zove na stovaristima , ali ce te sigurno razumeti ako trazis mineralnu vunu za izolaciju ;problem je naci manje od kubnog metra . ali ja radije tako kupim no da lihvarima dajem pare za audiofilsku ispunu .mada - ako stara ispuna nije bas na bazi azbesta - ond aje i ne menjaj za gril - valjda ce ti neko dati neki hint ; ja sam vidjao kojekude info , ali sam zaboravio gde ; krusevac ?stara farba - peskariti nikako ! sem ako neces rupe u iverici;smirglai samo smirgla ; onda git ,smirgla , git, temeljna , smirgla , zavrsna ;zanimljivo ispada a nije kriticno ako uzmes nitro zavrsnu ( ja samo na nitro bazi i koristim farbe) a naneses je vasljkom ( obavezno za nitro , da se ne istopi) ;probaj na nekom otpadnom komadu da steknes malo rutine za teksturu i nanos

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za ispunu vatelin. Kupuje se u bilo kojoj tapetarskoj radnji u tablama od po recimo 2kvm i košta oko 5 jevra po tabli. Bele je boje i izgleda kao presovana vata. Ako hoćeš samo mrežicu da menjaš pogledaj u nekoj od radnji gde se prodaju materijali. Neka je materijal što porozniji. Tražiš nešto što ima gustinu gaze. Ako duneš i vazduh nesmetano prolazi, savršeno. Što se tiče finiša drveta to mi je uvek bio problem (mrzelo me da šmirglam) pa možda nisam kompetentan da delim savete.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se tiče finiša drveta to mi je uvek bio problem (mrzelo me da šmirglam) pa možda nisam kompetentan da delim savete.

Oni koji su juznije i imaju problem sa reparacijom bilo cega od drveta, neka potraze Vladu iz Svrljiga. Covek radi kvalitetno, profesionalno, jeftino... U cenu mu je uracunat i prevoz i isporuka.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam neke stare kutije i hocu da izbacim staklenu vunu i stavim nesto sto je savremenije, kvalitetnije, vise user-friendly. Sta da stavim unutra, gde to nabaviti?Takodje, gril je dosta pohaban pa bih i to da zamenim. Sadasnja mrezica je razapeta preko rama od letvica tako da cenim da je zgodno da se zameni. Isto pitanje: cime zameniti i gde nabaviti adekvatan materijal.Cime da ih prefarbam? Vec imaju sloj stare i ofucane farbe, pa sam mislio da to izmatiram smirglom ili peskarenjem i preprskam novom bojom. Da li sprej (auto-lak), ili nesto ozbiljnije? To bih da odradim sad pa za 40 godina ponovo, ako me razumete. :buehehe:Fala vi.

Као што је колега са Видиковца написао: "Вателин", ставља се у јакне и ове нове јоргане!За платно узети женску "Грилон" чарапу или неку од 50Дена.Е за фарбање, и мени то други раде, Ја бих их фурнирао!!! :buehehe: дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Den je oznaka debljine vlakna od kog se prave te ženske čarape... a ima i deblje, valjda 80dena... tako bar kaže moja lepša polovina :buehehe: Ja inače za maske zvučnika uvek koristim treviru, što deblju. Može se naći u prodavnicama metraže, ili metraže "na kilo" :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu li te grilonke da posluze za grill sirine 40cm?Sta je "50Dena" ?

Пази овако:Купиш највеће што имају у радњи   :buehehe:, после растезања мора да буде довољно!50 Дена пише на кеси са чарапама, означава Финоћу - Густину предива!Ајде постадосмо "Чарапани", не Крушевљани   :cheers:.дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...