Jump to content

Pomoc strucnjaka


vdeki

Preporučeni Komentari

Pozdrav!Pre nekoliko dana kupih cd transport Micromega T-drive 2 ali bez daljinskog upravljaca. E sad problem se sastoji u tome da on reaguje na sve daljince koje imam u kuci(od TV-a, pojacala itd. Ali reaguje tako sto odmah ispise greska znaci poludi. Koja bi mi solucija pomogla da resim ovaj problem? Da li mozda neko reprogramiranje ili kupovina origialnog daljinca ili nesto trece?Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Stavi izolir traku preko IR senzora :coffee:

Htedoh to da napišem, al' sam se uzdržao. No, kada je već na stolu, ne izolir traku, već onu traku za maskiranje, lakše se skida i ne ostavlja tragove ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd jos da pitam.Da li je normalno da IR senzor reaguje na dodir i kada predjem prstom blizu njega.Naravno to se rezultuje greskom i prestankom rada uredjaja?Senzor koji se nalazi unutra je Sharp GP1U521X.Da nije mozda senzor otisao u vecna lovista?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd jos da pitam.Da li je normalno da IR senzor reaguje na dodir i kada predjem prstom blizu njega.Naravno to se rezultuje greskom i prestankom rada uredjaja?Senzor koji se nalazi unutra je Sharp GP1U521X.Da nije mozda senzor otisao u vecna lovista?

:coffee::beach: nesto tu debelo nije u redu .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovde ni Alan Cumak ne pomaze ;mora na neki sto - pa rasturanje .sve smrdi da je napajanje logike pobudalilo , ili neke oscilacije u istom .....stvarno - sta se desava kad sakrijes senzor necim ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovde ni Alan Cumak ne pomaze ;mora na neki sto - pa rasturanje .sve smrdi da je napajanje logike pobudalilo , ili neke oscilacije u istom .....stvarno - sta se desava kad sakrijes senzor necim ?

Nisam jos probao sa izolirkom,ali kada ga prekrijem necim i uperim drugi daljinski naravno da ne reaguje...Ali da radi na dodir me zbunjuje???Mislim pobudali! A jel moguce da crkne taj IR senzor?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je senzor sa elektronikom u sebi verovatno ti metalno kuciste nije uzemljeno. Ako je plasticni sa tri nogice, mozda pri prijemu obara napon 5V za rad procesora pa se resetuje.

Senzor je u metalnom kucistu.Meni deluje kao da je negde "hladan lem" mada sam ga cimao ali nista...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

As a last note, be sure to ground the case on those Sharp detectors. They can generate interference by being an antenna for any electromagnetic waves around the detector. Also you can put developed exposed color negative film in front of the detector to help filter optical noise. Sharp also sells a module that is just the same, but with added resistance to optical and electromagnetic noise (GP1U78Q for example).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, ljudi ima pomaka...Ovako kada sam zalemio masu, senzor mi vise ne reaguje na pomeranje prsta i tj postao je manje osetljiv cak i na dodir(reaguje samo ako ga pipnem u gornjem desnom uglu odmah do displeja). Znaci to je pomoglo. E sad probacu jos daodatno da ga oklopim sa filmskom trakom pa cu videti kako se ponasa.Nazalost jos uvek reaguje na ostale daljince odmah prestaje sa radom i javlja Err.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Волео бих, ал мислим да неће.У сваком случају пробај!карЛ_Ос

Nista od filmske trake! Sad je sve ponovo po starom i dalje osetljiv na dodir.Izgleda da je stvarno riknuo senzor.Beh
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...