Jump to content

Potrebno !


Ја sam sam

Preporučeni Komentari

Потребни следећи регулатори напона:УА 78 МГ УА 79 МГОба са четири пина!УА 78М20УА 79М20Оба са три пина.Свака информација добро дошла, а ако неко још и има   :buehehe:  :buehehe:  :punk::rofl:  Окачићу слике дотичних само да се   :)батерије напуне за апарат!Хвала!!кајзеР_Созе

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 42
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Нацртај то са Ледом!кајзеР_Созе

znas kako podizes izlazni napon kad stavis zener sa ref pina na gnd ?e - samo umesto zenera stavi ili 3 kom 1n4148 redno , katode na masu ili stavi zeleni LED , isto katoda na masu , pa dobijas napon veci za oko 2V
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ta dva sa 3 pina zameni sa 7x18 i ledovkom na ref pin...

Svi 78xx/79xx regovi kojima sam probao u zadnjih godinu-dve dana na taj nacin da dignem Vref (LED, Zener, 4148) nakon toga na cinciloskopu daju cudan izlaz: spike-ovit talasni oblik (100Hz), kao cesalj, sa amplitudom oko 5mV.Kupovao razne sorte po raznim radnjama, probao sa raznim trafojima/kondenzatorima/filterima/potrosacima i uvek isti rezultat. Bez laznog Vref - sve OK :buehehe:Mislim da to pre nije bio slucaj, dal' ih sad svi prave na neku novu foru...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi 78xx/79xx regovi kojima sam probao u zadnjih godinu-dve dana na taj nacin da dignem Vref (LED, Zener, 4148) nakon toga na cinciloskopu daju cudan izlaz: spike-ovit talasni oblik (100Hz), kao cesalj, sa amplitudom oko 5mV.Kupovao razne sorte po raznim radnjama, probao sa raznim trafojima/kondenzatorima/filterima/potrosacima i uvek isti rezultat. Bez laznog Vref - sve OK :buehehe:Mislim da to pre nije bio slucaj, dal' ih sad svi prave na neku novu foru...

Ок. шта предлажеш?кајзеР_Созе
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ок. шта предлажеш?кајзеР_Созе

Slika celog uredjaja i malo vise podataka bi koristile u davanju kvalifikovanog odgovora. Sa te slike se vidi (po nacinu montaze) da je u pitanju budzevina - kad bih odlucio da taj uredjaj (sta god bio) vratim u radno stanje, manja bi mi muka bila da napravim dobre diskretne regulatore nego da jurim neke zamlacene komponente.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi 78xx/79xx regovi kojima sam probao u zadnjih godinu-dve ........

vidis - ja nisam skoro ni radio tako nesto ;sto rece - do pre neku godinu je bilo ok ;da nije u pitanju smanjena I ref ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slika celog uredjaja i malo vise podataka bi koristile u davanju kvalifikovanog odgovora. Sa te slike se vidi (po nacinu montaze) da je u pitanju budzevina - kad bih odlucio da taj uredjaj (sta god bio) vratim u radno stanje, manja bi mi muka bila da napravim dobre diskretne regulatore nego da jurim neke zamlacene komponente.

Не, на слици је оригинални исправљач са регулаторима на себи.Једино што је промењено су кондезатори, и то је тако било кад је стигло код мене!Иначе то је плочица помоћног исправљача од Ревокса Б750.Има пет напона и то су искломпликовали само тако!Ево оригинална шема из СМ-а!Мада се лоше можда види али право СМ не могу да кропујем странице!Ево додао сам и све о регулаторима!кајзеР_СОзе
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne verujem da su u Revox-u tako aljkavo radili - komponente montirane ukrivo sa ispresavijanim/prelomljenim liskunima ...Sve jedno - nije neka komplikacija (jedini problem bi bio da je trafo izgoreo, a ima i njega ko da namota), moze na X nacina da se napravi diskretno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne verujem da su u Revox-u tako aljkavo radili - komponente montirane ukrivo sa ispresavijanim/prelomljenim liskunima ...Sve jedno - nije neka komplikacija (jedini problem bi bio da je trafo izgoreo, a ima i njega ko da namota), moze na X nacina da se napravi diskretno.

Погледај едитован мој пост горе.Да баш јадно, мада цео појачавач је направљен без везе!Дакле?кајзеР_Созе
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...