Jump to content

P: Aluminijumski hladnjaci


machinori

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

slazem se - ne smeju se stavljati na sprat no - postoje nacini ..... zve zavisi kako ko zamisli mehanicku konstrukciju - zamisli plitku kutiju koja ima "gaće" od hladnjaka na bokovima , a nadgradnju na bokovima. kao negdasnje Yamahe .uostalom - da ne bataljujemo coveku oglas - postavio sam samo poredjenje za disipaciju - daleko bilo da se sve svodi samo na ta dva amp-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slazem se - ne smeju se stavljati na sprat no - postoje nacini ..... zve zavisi kako ko zamisli mehanicku konstrukciju - zamisli plitku kutiju koja ima "gaće" od hladnjaka na bokovima , a nadgradnju na bokovima. kao negdasnje Yamahe .uostalom - da ne bataljujemo coveku oglas - postavio sam samo poredjenje za disipaciju - daleko bilo da se sve svodi samo na ta dva amp-a

Слажем се, штета што нема бар још 4 комада!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Babel 100W po kanalu nema sanse da ohladi. Ovo je po gabaritima osetno manje od onoga sto je na mom Babelu, a i moj je knap.60W verovatno moze da ohladi.Sto se mehanicke konstrukcije kutije tice i uklapanja ovih hladnjaka, sve se moze ako se ima alata i nesto malo znanja. Ne mora pojacalo da bude visoko, osim ako nesto poput trafoa ili PCB-a tako diktira.Mogu da pitam coveka od kojeg sam svojevremeno ovo nabavio da li ima jos koji komad, ako nekom treba.:tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.. Ne mora pojacalo da bude visoko, osim ako nesto poput trafoa ili PCB-a tako diktira...

Tako je, u standardnoj sirini od 43cm, kada odbijemo hladnjake (20cm) preostaje 23cm sirine i 20 cm dubine.Trafo od 400VA je precnika 13cm i visine 5-6cm, Panasonic elektroliti od 33.000uF/35v su 3,5cm precnik, 6cm visina (4 komada su puna kapa). Preostaje dovoljno mesta i za grecove i konektore i motor-run kondenzatore ko voli - sve u svemu mogao bi tu fino da se spakuje F5 bez narocitih egzibicija.Ocigledno je da imaju veliku masu pa ce se sporo zagrevati, al' ne mogu da procenim kolika bi im bila temperatura nakon 2 sata sa 30-ak W disipacije po komadu. Nema ni veze, lako se izmeri...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da potvrdim Sipijevu konstataciju, moji su hladnjaci na F5 reda veličine 10.5cm visine. Sve je stalo u kutiju pevajući, a imam 16 elektrolita plus dva motr run konda u visinu (polegnuti, jedan na drugi) 10 centi je sasvim dovoljno za svako pristojno pojačalo snage koje ovi hladnjaci mogu da ohlade.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма све може ал ће бити прилично тесно!Ако су поклопци још и перфорирани 200мм дубине а минимум 30мм ширине са обе стране, неће баш много места остати.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Можда и може, а трећа димензија!?стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam takav al duzine 0.5m presekao na pola za mog babelfisha...ne prelazi 50C temp....tako da bi glat moglo i za A5.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...