Jump to content

O z Z y

Član
  • Broj sadržaja

    9
  • Na DiyAudio.rs od

  • Poslednja poseta

1 Pratilac

Informacije Profila

  • Pol:
    Muško
  • Lokacija:
    NBG
  • Zemlja:
    Serbia

O z Z y's Achievements

Tek došao/la

Tek došao/la (1/9)

0

Forumska reputacija

  1. Kupujem Philips CD303, isključivo funkcionalno/estetski besprekoran.Kontakt na PM ili mail.
  2. O z Z y

    Lapp Kabel

    Interventno oko 2m mada sam planirao da kupim oko 4. Javljeno mi je da ga verovatno ima u ITC pa cu proveriti... Ako moze regularno da se kupi ne bih nikoga opterecivao da vadi iz sopstvenih zaliha. Veliko hvala u svakom slucaju!
  3. O z Z y

    Lapp Kabel

    Javio mi se Impuls, nazalost za ovu turu je kasno... ako neko na kraju ipak skonta da ima viska neka mi se slobodno javi, hvala.
  4. O z Z y

    Lapp Kabel

    Pozdrav gospodo, tek sad videh GB - jel kasno da uletim za recimo 4m (3x2,5) ?
  5. Da, ali je u oba instaliran moj omiljeni fan http://www.scythe-usa.com/product/acc/002/sflex_detail.html undervoltagovan na 5V, potpuno necujan. To su ujedno i jedini ventilatori u kućištu. Na primarni PSU idu MB, CPU i SSD, na slave PSU idu hardovi, fanovi (iz oba napajanja) i wireless mišonja.
  6. Ne vredi, rodila se ideja i sad idemo do kraja :blush:Od ponedeljka će moj audio server zasvirati sa dva PSU - jedan za motore, drugi za "fine" potrošače. Livin la vida loca.
  7. cMP je bukvalno samo shell koji omogućava dalju optimizaciju okruženja koja nije moguća ako se PC diže u standardnom shellu. cMP nije obavezan ali je korak u dobrom pravcu. Cplay je nešto drugo, softverski plejer poput Foobar, Winamp itd. cMP+Cplay čine navodno optimalnu celinu ali je umesto Cplay uz odredjeno tweakovanje moguće koristiti i drugi plejer, u mom slučaju Foobar.Priča o RAM playbacku u Foobaru je potpuno nevezana za prethodnu a opcija se otprilike zove FULL FILE BUFFERING, nalazi se u preferences/advanced/playback. Tamo valja uključiti opciju i definisati veličinu buffera u KB, kod mene stoji 700000 odnosno 700MB što prevazilazi i teoretsku maximalnu veličinu jedne pesme. Ukoliko je optimizacija PC propisno izvrsena u sistemu koji ima 1GB memorije, oko 850MB će biti slobodno dakle ima lufta i preko onih 700. Ako imate manje memorije, razmislite o veličini buffera. Pesme koje su manje od vrednosti definisane ovom opcijom učitavaju se u celosti u RAM, veće od zadate vrednosti sviraju sa HDD.
  8. Pozdrav ekipi i par reči od nekoga ko PC koristi kao primarni i gotovo ekskluzivni izvor zvuka već 2-3 godine. Osnovna konfiguracija je sledeća:CPU : Intel Celeron 420MB : Intel D945GCCRRAM : Kingston DDR2 1024MB 533MHzSSD : Transcend TS2GDOM40VPSU : CoolerMaster ExtremePower RS-430-PCAPCeleron se hladi pasivno (Scythe Ninja) i jedini vent u mašini je 12ica u napajanju, mašina je praktično nečujna. Temp procesora je cca 35c u fullu, hard diskovi u zoni 30-40c. Iz kucista je razvezano i izbačeno sve osim najneophodnijeg tj. power switcha, stranice su dampirane blu-tackom a unutar kućišta su smeštene i neke kutije sa peskom itd. Hardovi (trenutno 2 kom) su montirani uz pomoć Scythe HDD stabilizera. Sistemska particija je smeštena na IDE flash modul pa se ne čuje a sam playback se odvija iz RAM-a pa su i hardovi nečujni dok se sluša muzika. Mašinom se upravlja preko wireless miša i 15" TFT monitora. Instaliran je XP SP3 i odradjena ekstremna softverska optimizacija za koju je već pomenuti Cics odličan vodič. Podizanje mašine se meri sekundama, aktivnost procesora 0-1%, footprint minimalan, memorija slobodna. Playback se odvija iz pažljivo podešenog Foobara 0.9.6.9 sa USB ASIO drajverima a unutar cMP shella što je za mene optimalna kombinacija jer uživam cMP optimizaciju ali uz neprevazidjen FB konfor i konfigurabilnost. Glavni feature Cplaya tj. RAM playback je u potpunosti moguće realizovati i u samom Foobaru podešavanjem jedne proste opcije. Svaka pesma se pre playbacka kompletno "učita" u RAM i svira bez aktivnosti HDD. Uz pravilno podešene latencije ovo je potpuno nečujno tj. playback je apsolutno gapless. Kućište je dodatno dampirano odozgo kutijama sa peskom itd, stoji na gumenim nožicama i mdf-u. Inače, PC gura signal u Trends Audio UD-10.1 konvertor sa custom externim napajanjem koji generiše S/PDIF signal pa onda Stereovox XV2 coax kablom do Cambridge 840c konvertora. Sve u svemu ja sam veoma zadovoljan postignutim ali i dalje pratim problematiku spreman da se pozabavim daljim optimizacijama ako ne koštaju ništa, ne koštaju puno ili ne zalaze u domen nekog sumanutog preterivanja.Što se tiče Pico PSU i te priče koju pominjete, princip je moguće primeniti i na drugačiji način. Montira se drugi PSU (standardni) koji se adekvatnim (a jednostavnim) zahvatom sinhronizuje sa primarnim PSU i na njega se prebace "prljavi" potrošači tj. ventovi, hard diskovi, USB miš itd a primarnom ostaje samo napajanje MB tj. CPU. U ovu proceduru nisam ušao zato što u kućištu i nemam fanova koji su najgori prljači, a hardovi ionako nisu aktivni tokom reprodukcije. Imam utisak da bi uvođenje još jednog prljavog napajanja u istu strujnu granu imalo više negativnih nego pozitivnih efekata.
×
×
  • Kreiraj novo...