Jump to content

Jos jedan preamp


Sipi

Preporučeni Komentari

Vazda imam elektronike al' kutije su problem (il' moram da drljam grubim alatom - burgije, turpije i sl., il' moram da smaram nekoga kome lezi heavy metal - pozdrav za Leonarda :buehehe: ). E, pre neki dan mi dodje do ruku zgodna, mada tanka kutijica (28 mm). Sta cu u nju nego preamp - moze i aktivna skretnica, al' nije moralno (mislim, ne mora) - kond je kond, reaktansa je reaktansa, nema tu velike srece, problem ostaje isti samo se resava iz druge perspektive, tako da je ovaj put izbor pao na preamp.Posto je prostor u kutiji mali nisam mogao da se razmasem pa je ocigledan kandidat moj omiljeni OpAmp AD797. Posto nije interno preterano kompenzovan kao vecina OpAmp-ova, lako proosciluje i nije bas trivijalna stvar smiriti ga, al' kad se fino namikeri, svira k'o zmaj, tako da je idealan kao reality check preamp, referentna sprava u odnosu na koju se lako ustanovi sta je bolje a sta losije.Semu me mrzi da crtam jer nema nista posebno - NI topologija, gain 6dB, 2k2 u feedback petlji sa 120pF u paraleli, 10k pot na ulazu, Rin=1M, Rs=120R.AD797 je prilicno neosetljiv na napajanje pa je 78L12/79L12 puna kapa za njega uz, naravno, bypass na OpAmp-u sa RC clanom (2R u seriju sa 22uF) i 0.47uF u paraleli na samim pinovima 7 i 4.Lako se pravi, divno svira, ne trebaju sprezni C (ko ima izvore bez DC na izlazu) - dakle za preporuku svakome ko hoce dobar preamp uz minimalan trud i sredstva.Evo kako izgleda (za sada - ima duguljastu rupu sa prednje i zadnje strane, al' turicu mu tu neku zakrpu, masku...) :post-20-125667134825_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Vazda imam elektronike al' kutije su problem (il' moram da drljam grubim alatom - burgije, turpije i sl., il' moram da smaram nekoga kome lezi heavy metal - pozdrav za Leonarda :buehehe: )

Haug " Pero koje visi " Nećeš imati problem sa skootijavanjem, samo da ispunim preuzete ugovore.Do tada neka preamp živi u privremenom smeštaju. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka pohvala za popodnevni projekat ...... eto ovaj put cak necu ni po OPovima opljunuti :buehehe: sve kako treba ...... jedino mi uvek smesno kako chinchevi ispadnu najskuplji kad se ide napraviti nesto jednostavno .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka pohvala za popodnevni projekat ...... eto ovaj put cak necu ni po OPovima opljunuti :dubbio:

Hvala :rofl: Inace, najveca mana koju OP ima u nasim ocima je sto je sve spakovano unutra i ne moze covek bog-zna-sta sa njim. AD797 je tu unekoliko izuzetak, s njim uvek mora da se pregovara i pogadja (a sto voli da osciluje...), a kad mu se ugodi, onda svira za medalju :tease:

sve kako treba ...... jedino mi uvek smesno kako chinchevi ispadnu najskuplji kad se ide napraviti nesto jednostavno .....

Jes, majku mu :dubbio: Sva sreca te mi pretekla jedna saka cinceva od integralnog amp-a prepravljenog u snagas
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

si probao sta biva kad jos smanjujes vrednosti otpora u NFB mrezi ?

Biva da se izlaz OP-a jos vise optereti - tada je stabilniji, ali nesto losije svira, a kako otpori rastu, jos bolje svira al' ga je sve teze umiriti i sum postaje veci (cuje se u RIAA varijanti). Daklem - kompromis :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Biva da se izlaz OP-a jos vise optereti - tada je stabilniji, ali nesto losije svira, a kako otpori rastu, jos bolje svira

Koliko sam shvatio taj AD797, nije unity gain, jos nisam stigao da probam varijantu sa 100R otprnikom, ali ima prilicno "analogni "zvuk :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam shvatio taj AD797, nije unity gain, jos nisam stigao da probam varijantu sa 100R otprnikom, ali ima prilicno "analogni "zvuk :good2:

Tako je Bane, u ovom preampu je gain 2V/V (6dB). Jeste, AD797 mi se generalno najvise svidja od, sto bi Zen rek'o, 8-legs-critters, mada u RIAA varijanti vrlo dobro svira i OPA637, LT1361 je sjajan u raznim filterima, kad treba rail-to-rail swing AD823 je odlican, ma ima jos dobrih chip-ova samo se treba potruditi oko pojedinacnih implementacija, ne moze samo: "zabodi ga u podnozje pa da cujemo"... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...