Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

izvanredan album, izvanredne cti produkcije

Ovog lika slušo 78-79 sa Flora Purim ili tako nešto i Chick Corea svirao. Ona glas koristi kao instrument, mislim nema tekst. Album omot kao more i galeb. Dobar album. Perkusionista jel tako.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ovo je najbolji jazz bend u CG.Gitarista Šule je jedan od 5 na Balkanu, bar se meni tako čini.Link za jednu kompozicijuhttp://www.sendspace.com/file/c6e4uvEvo fotke benda u akcijipost-38-125442098835_thumb.jpgIzdali su samo jedan cd.Sad je u pripremi live cd sa koncertne turneje po klubovima i mehanama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Muddy Waters - Folk Singer

Ovo je vjerojatno već poznato kao audiofilski materijal. Do prije neki dan uživao sam u Mobile Fidelity izdanju, a onda je prijatelj skinuo s neta 24/96 original remaster verziju.

Nešto sam prije pisao kako iskorisiti taj 24/96 format. Ukratko, snima se kao video materijal na DVD, a onda se preko prikladnog DAC-a šalje na preamp. U tehničkom smislu ovo sa DVD-om i DAC-om je ispred svih ostalih izvora, onako, pošteno ispred. Tko ima volje i strpljenja svakako potražiti i isprobati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je najbolji jazz bend u CG.Gitarista Šule je jedan od 5 na Balkanu, bar se meni tako čini.Link za jednu kompozicijuhttp://www.sendspace.com/file/c6e4uvEvo fotke benda u akcijipost-38-125442098835_thumb.jpgIzdali su samo jedan cd.Sad je u pripremi live cd sa koncertne turneje po klubovima i mehanama

Ovo je najbolji jazz bend u CG.A koliko to vi u CG imate jazz bendova? Dva :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovog lika slušo 78-79 sa Flora Purim ili tako nešto i Chick Corea svirao. Ona glas koristi kao instrument, mislim nema tekst. Album omot kao more i galeb. Dobar album. Perkusionista jel tako.

To bi bilo ovo, po meni najbolji album Čika Korie:post-59-12551199244_thumb.jpgAli, tu nema Deodata (klavijaturista, aranžer). Mislio si na Airta Moreiru.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovih dana baš sam gledao DVD od Jethro Tull - Montreux 2003. To im je definitivno najbolji uradak u cjelokupnoj diskografiji. Da mi ne biste sada spominjali prošlost i "zlatna vremena", unaprijed kažem da sam kao mlađahan bio njihov obožavatelj i vjerojatno imam sve albume tamo negdje do 1990-e. Sve poslije toga je bilo uglavnom recikliranje stare slave, ali ovaj video iz Montreauxa je baš odličan.Što se tiče Chick Corea on je snimio jako puno albuma. Teško bi bilo kazati što je najbolje jer je u 50 godina svirke Corea prošao kroz razne epohe pa se i njegova muzika jako razlikuje. Za okorjele Jazzere tu je "Trio Music", pa novijeg datuma npr. "Rendezvous in New York". Npr. meni se slušajući s albuma nikada nije pretjerano sviđao Herbie Hancoock sve dok nisam posjetio njegov koncert. A taj je bio vjerojatno među dva tri najbolja na kojima sam bio. Slična situacija je i sa Coreom. On je prije svega koncertni majstor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle, ti si bio "Talovac"? :character13: Bili su mi malo smešni ljudi za koje nije postojalo ništa, do jedne, njima omiljene grupe. "Talovci" su mi bili simptomatični.

Što se tiče Chick Corea on je snimio jako puno albuma. Teško bi bilo kazati što je najbolje jer je u 50 godina svirke Corea prošao kroz razne epohe pa se i njegova muzika jako razlikuje.

Ja sam taj problem rešio tako što, osim prvih nekoliko albuma, ništa drugo nisam ni slušao. :buehehe: Ali ova dva navedena su izvanredna. Odličan je i "Light as a feather", isto sa Florom Purim, što je već dovoljno da ga afirmiše kao dobrog autora, a ne samo kao koncert-majstora. Sigurno ima i kasnije dobrih albuma, ali me, zapravo, večiti latino - prizvuk u njegovoj muzici malo odbijao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Ali ova dva navedena su izvanredna. Odličan je i "Light as a feather", isto sa Florom Purim, što je već dovoljno da ga afirmiše kao dobrog autora, a ne samo kao koncert-majstora. Sigurno ima i kasnije dobrih albuma, ali me, zapravo, večiti latino - prizvuk u njegovoj muzici malo odbijao.

Интересантан податак :character13:.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Одоше гости!

Кад су дошли било је или музика или нешто друго.

То друго са њима Пацерима не желим да играм, одрао сам их пар пута, доста је!

Један од њих двојице је познати београдски контрабасисиста и наравно донесе ЦД басисте Маркус Милера ( Markus Miller ).

Одлична музика и још боља продукција!

Да се не би мучили ево о чему се ради: http://en.wikipedia....i/Marcus_Miller

[url="http://www.youtube.com/watch?v=b2YqztcsOSc"]http://www.youtube.c...h?v=b2YqztcsOSc[/url]

Ко има могућности нека послуша нумере по називом: Panther и Funny.

Вреди сваки минут слушања.

Наравно ово је моје мишљење и мој предлог.

Опрема:

Алеф 5 Клон- З_Р, појачавач снаге

Бундева оригиналана- Зен, предпојачавач

ЦД Грундинг Фајн Артс ЦД-904

Зв. систем БиЦ кастом- З_Р и Б_Т_В (преправка скретнице)

За сад толико!  :character13:

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...