Jump to content

LM317/337 PCB


stefaca

Preporučeni Komentari

sipi,ti si car i skidam ti kapu. znam da znas sta pricas i sto se seme tice ne diram nista. pomoc oko igranja sa eagle-om ako moze sad.da objasnim: imao sam semu i na osnovu nje sam nacrtao plocicu. u medjuvremenu sam modifikovao malo semu (dodao CRC na ulazu, ubacio jos zastitnih dioda) i sad kada otvorim plocicu program ne ucitava dodatne komponente. jedino sto mogu je da iz te nove seme uradim "switch to pcb" ali onda mi samo razbaca sve komponente i MORAM sve da crtam od ponovo. kako da ja eagle-u kazem da staru PCB sinhronuje sa novom semom i da samo doda komponente koje sam ja na novij semi ubacio?PS.citanjem helpa kaze: "This is necessary to have the board file loaded when editing the schematic causes modifications that have to be forward-annotated to the board."dakle, ja sam sve usrao jer nisam imao otvorenu PCB da program ubacuje nove komponente :blackeye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Bas tako - uvek imaj otvorenu i shemu i pcb. Naravno nema potrebe odmah imati pcb kreiran - to kad (koliko-toliko) zavrsis sa shemom pa onda iz nje kreiras PCB fajl. Takodje, sve sto se menja, a vezano je i za promene na shemi - menjaj u njoj! Dodavanje, brisanje komponenata... sve se to radi u shemi. Na PCBu ti ostaje raspored komponenti, rutiranje-derutiranje, kliktanje na ratsnest da ti malo olaksa zivot i to je to.Ovo tvoje je poprilicno jednostavno i ako te mrzi da krenes ispocetka i potrosis jedno pola sata - sat, ondak nemoj ni raditi :blackeye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vjerujem da su ti svi vodovi na pločici iste debljine i da ima svrhe sve generalno staviti na jednu debljinu. Postoji mogućnost, prije nego nacrtaš vodove, da zadaš minimalnu debljinu i na taj način će ti svi vodovi koje iscrtaš biti te debljine ali opet moraš pojedinačno podebljati/stanjiti vodove koji moraju biti deblji/tanji. 'Control Panel>Design rules' pa tab 'Sizes' ili ako rutiraš ručno, izabereš alat 'Wire' te izabereš 'Widith' na padajućoj listi i svaki nacrtani vod će imati tu debljinu. Minimalna debljina će utjecati i na auto rutiranje jer razmak između vodova također podliježe postavljenim pravilima. Pomoću alata 'Change>Widith' možeš izabrati debljinu vodova i svaki vod na koji klikneš će poprimiti tu debljinu.Ako promjeniš padove u biblioteci moraš to provesti i u dizajnu 'Library>Update all'.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako da promenim debljinu vodova u eagleu ali na celoj ploci? da ne menjam vod po vod nego sve na gomiluPS.neki medju rad

Selektujes sve sta hoces i onda izaberes koju hoces debljinu.Posle toga je potrebno da ti mis bude negde unutar selektovanog dela i da onda pritisnes desni taster misa i iz kontekstnog menija izaberi akciju tj.change:group. Na ova nacin mozes grupno i druge stvari da menjas. Pozdrav Misa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...