Jump to content

samogradnja u kit varijanti


revox

Preporučeni Komentari

ElemSto veli Zen, prvo njemu da se preko foruma zahvalim na sređivanju revoxa b225 i philipsa 104, posto je neđe ranije na forumu rekao da je sređivao ova dva uređaja za nas iz "juznih krajeva".Dođose i rade super.Jedina steta je sto smo toliko udaljeni.Elem/opet Zen/Evo tema koju bi otvorio za razmatranje kod iskusnih samograditelja.Mi zaljubljenici u prevashodno u muziku pa onda i u tehiku koji nikad nismo imali volje elana i znanja da uđemo u neke ozbiljnije samograditeljske poduhvate, sada u nekom srednjem dobu kada nemamo ni vremena ni zivaca da nesto ozbiljnije krenemo da radimo na tom planu a ipak imamo volje i po nesto love koju bi investirali u poneki uređaj smo generalno uskraćeni za neke takve poduhvate.Mejlujući sa Zenom on reče da je za samogradnju najteze sklopiti kutiju i mehaniku /utikači prekidači svičeri i sva mehanika/ a da je elektronika zajebancija/naravno za one koji znaju/ pade mi ideja na pamet da nebi mozda bilo lose da se primjera radi od iskusnijih članova, a na predlog amatera sa foruma /mada mislim da ih lise mene ima malo/ napravi jedna lista za sta je raja zainteresovana da se pravi.Npr. tube phono pream , tube amp za slusalice, tube preamp line i naprimer tube amp jedan manje snage jedan jači i tako slično i onda da iskusniji naprave kit varijantu toga koju bi mi mogli kupiti po razumnim cijenama.Znači samograditeljima amaterima ostaviti da rade sami dizajn uređaja i njegovu izradu, nabavku djelova tipa lampe, podnozja, trafoi kablovi utikači prkidači činčevi potovi i ostala mehanička sranja a da se od vas iskusnijih ponude kit varijante gotovih ploča sa elektronikom koju bi mi po dobijenom uputstvu sastavili.Mislim da bi tu svi mogli biti zadovoljni - sto bi na

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 2
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

a nu - nije bas da si ovca , cim ti znas sto 'oces :confused1: znas kako to ide :po sobi i ukusu (navikama slusanja ) biras kutije po kutijama biras amppo ampu biras preampdakle - malo konkretizacije molim :confused1: sta imas , sta planiras itd ..... savetujem tim redom koji je gore naveden .a - i dalje tvrdim da se to sve moze DIY - cim si ti znao da izmenjas kondove na B225 ....... :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...