Jump to content
Archangel

Izolacija za grejač duvaljke

Preporučeni Komentari

Gde nabaviti izolacioni papir ili traku na bazi liskuna-mikanita, koja može da izdrži bar oko 500 stepeni celzijusa. treba mi za izolaciju grejača duvaljke. koja radi do nekih 480 stepeni celzijusa.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

neke od duvaljki imaju staklenu cevku.

i to je nabavljivo, naravno zavisi od spoljnog i unutrašnjeg prečnika..

nemoj da si gadljiv i na kapton, ima ga u širokim folijama. jes da je do 400 stepeni ali i ti maš air flow kroz cevku tako da bi i to moglo..

pusti mašti na volju

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Nekad imam osećaj da nam cela država devoluira. Nekad sam mogao da kupim takav materijal u obližnjoj gvožđari... Razmišljao sam i o kaptonu. Nekako mi nije dovoljno ubedljiv. Mada ako ne bude drugog rešenja možda će i to poslužiti. Bilo je to pre da se nabavi i u obliku trake. Kombinacija stakla i valda liskuna.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

mojne puno razmišljaš, boleće te glava.

i mikanit i sve pobrojano je najobičnija ROBA. ako nema prođu tj promet, ode iz radnje.

oš radiš duvaljku-kupi ručku. eventualno nađeš grejač i neki vrh i to je to.

za ostalo se snalaziš. npr ja imam traku debljine 1mm, širina 4 ili 5cm, dužina rolna.. izdržava preko 900 stepeni.

mehanički loša, mekano ko tkanina, teško da bi u protoku vazduha zadržalo cevasti oblik.

mikanit cevku pogledaš prvo po unutrašnjem prečniku, pa ako je onako debelozidne ipak predebela, skalpel u šake pa joj skineš sloj.

staklene cevke imaš tu kod tebe, sve zavisi naravno od prečnika, da se i to seckati na meru..

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
On 5/8/2019 at 6:13 PM, guja011 said:

mojne puno razmišljaš, boleće te glava.

i mikanit i sve pobrojano je najobičnija ROBA. ako nema prođu tj promet, ode iz radnje.

oš radiš duvaljku-kupi ručku. eventualno nađeš grejač i neki vrh i to je to.

za ostalo se snalaziš. npr ja imam traku debljine 1mm, širina 4 ili 5cm, dužina rolna.. izdržava preko 900 stepeni.

mehanički loša, mekano ko tkanina, teško da bi u protoku vazduha zadržalo cevasti oblik.

mikanit cevku pogledaš prvo po unutrašnjem prečniku, pa ako je onako debelozidne ipak predebela, skalpel u šake pa joj skineš sloj.

staklene cevke imaš tu kod tebe, sve zavisi naravno od prečnika, da se i to seckati na meru..

Naručio sam grejač koji već ima na sebi tu izolaciju i još 10-ak vrhova za štapnu lemku. Zasad je to to :) Sreća pa sam uspeo da nađem grejač sa tom izolacijom. Mision comlete! :lol:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...