Jump to content

Zvuk uragana kategorije F5


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pre ovog pojacala sam imao Hiragu 20w A klasa i to je sviralo jako lepo, priblizno lampasu, sigurno jedan od tranzistoraca koji je od najblizih lampama, po meni... To sam slusao jedno 3 4 godine i nisam imao nameru da menjam do pre nekoliko meseci kad sam bio u fazonu da promenim zvuk malo i da vidim sto se svi loze na Pass-a :DU Batchu me je docekao ZenMod aka Choky koji je svojom nesebicnom podrskom i beskrajnim strpljenjem :character13: pomogao da ovaj projekat pocne i zavrsi se happy endom.Plan je bio da se zadrzi napajanje od Hirage 6x68000 mrga od elektrolita ali smo ipak otisli na brzu varijantu ali sa duplo vise mF nego po shemi, tacnije 264 mF ali 8 komadax33.Struju daje italijanski trafo od 300Va i 2 Icar Ecofill radna konda od 60 uF. Za plocice treba da smo svi zahvalni Impuls-u :rofl:post-439-126182742511_thumb.jpgpost-439-126182745491_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I tako popismo mi koju rakijicu...post-439-126182843865_thumb.jpg(bez Chakije ) :) i ja se uputih brzinom svetlosti da to probam kuci post-439-126182848123_thumb.jpg :rofl:

I sad utisci, posle dan slusanja:

Pojacalo jako lepo kontrolise zvucnik, izlazi tacno sta treba, dosta je prostorno i sto mi najvise prija, za moj ukus je savrseno izbalansiran zvuk. Ima svega u svakom trenutku , detaljno je a opet ima milozvuk A klase. Jako je brzo pojacalo i iako imam par neslaganja u impedansi na relaciji preamp/DAC zvuk je jedan od boljih koje sam posedovao, na trenutke mi se cini da slusam OB iako guram bas reflex :D:character13:

Elem, najludja stvar je sto ga vise smanjujete ono bolje svira :(, tako da na minimalnoj glasnoci mogu ne samo da cujem sve detalje nego i da uzivam u slici i da tapkam nogama po podu i to je po meni najsladja karakteristika ovog amp-a.

E sad necu da se dalje pravim pametan jer ste ovdi svi napravili po par komada ali se nadam da nam se misljenja poklapaju do neke mere.

ZAHVALJUJEM na nesebicnoj pomoci i idejama prvenstveno Zen Mod-u a onda na kreativnim idejama Impuls-u, Neskor-u DjNik-u GdjiDji zoranu i svim ostalim dobronamernim ljubiteljima dobrog zvuka.

Potvrda slusnih impresija kad se pojacalce malo usvira :) :) :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......Могу да се кладим да је старија од њега :rofl: стоН_Колд

ej - pazi fotku - mladunac redovno mora curama da pokazuje LK , da dokaze da je punoletan :Djes da se u nase vreme to nije moralo pokazivati ...... mada ja se ne racunjam - uvek sam izgledao bar 30 god starije :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...