Jump to content

Bit Torrent - problem


bora

Preporučeni Komentari

Win XP

1 (bedan) hard

Telekom 1024 / 128 Huawei 512 "modem"

Instaliran Bit Torrent 6.1.2

Radi to, skidano je sto-sta (klinac i ja)- mjuz, igrica, film...

Nikad se nisam posebno upustao u to, ali sada...

Zenovom ljubaznoscu sam uskocio na Demonoid, pa zelim da pokusam da odrzim ratio (i zbog sebe i zbog pomenutog, jer ne zelim da ima sankcije sa sajta, nedajboze zbog mene...).

Jasan mi je princip, ali detalji, podesavanja su mi :)

Sta je problem

tracker status: proxy connect error: no connection could be made because the target machine actively refused it

(ne samo na Demonoidu, vec i ranije na drugima, ali me pre nije uzbudjivalo)

Cvrc

Inace down ide max 105 kbits, up ili ne ide, ili jedva do 10 kbits

Skinuo sam mali fajl za pocetak (114Mb), u up je otislo svega 4.6Mb, naravno ratio je trenutno 0.04 :character13: (na torentu, ne na Demonoid sajtu)

Za taj fajl stoji (pod trackers):

DHT - working

Local Peer Discovery - working

Peer Excange - working

Pa onda Demonoid adresa - Proxy .... vec sam napisao gore

Pod Peers stoji:

IP adresa ....

Client : uTorrent 1.8.5

Flags : X

Citao sam stosta na drugom sajtu, ali me vise zbunjuje nego...

Staticke Ip, dinamicke IP - pojma nemam

Koristim AVG

Windows firewal (mislim) nije aktivan

Pod Logger stoji : error opening widows firewal: pa neki brojevi, pa acces is denied

Aj'd pomoz'te (mislim, ko uopste ima zivaca o vec zvakanom...)

Hvala,

bora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Probaj naći neki fajl koji je izuzetno aktivan, makar ti i nije krajnje neophodan: nešto što okuplja veliki broj downloadera, kreni da skidaš to i ostavi da radi. Windowsow firewall nemoj da gasiš, a ako umeš, a trebalo bi, da odeš u setovanje firewall-a i dodaš izuzetak (exception) program, uTorrent. Ja sam koristio uTorrent pod XP i on se tokom instalacije sam ubaci na listu programa kojima firewall dopušta aktivnost razmene podataka. Drugi problem može biti spor i slab upload na ADSL-u i tu ne možeš ništa. Aktivno odbijanje konekcije obično znači da je server preko/sa koga povlačiš podatke ili preopterećen ili van funkcije ili nema nikoga sa tim podacima ("dead torrent")Proveri pre preuzimanja koliko aktivnih korisnika deli te podatke...Takođe, ako ti je bitan ratio, pripremi neki fajl, sad, dal' muziku ili nešto drugo, kreiraj torrent i prijavi ga, naravno, izaberi nešto što bi trebalo da bude zanimljivo drugima, ja sam onomad uhvatio ratio preko 8:1 samo sa pet albuma Andreasa Vollenveidera...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cao,

nadji i "skini" neki fajl koji download-uje mnogo (npr. par stotina ili vise) "leacher-a" (npr. neki divX film - 600-700MB jer ne zauzima mnogo mesta) i "seed-uj" ga.

Neka taj fajl uvek bude dostupan za upload. Za pocetak sacekaj sa dl-om dok ne postignes neki "Ratio". Kasnije dl-uj sta ti je volja. :)

Inace, Demonoid nije bas preterano precizan sto se "Ratio-a" tice tako da ces vremenom moci i vise da skidas.

Neko nepisano "pravilo lepog ponasanja" na private trackerima je da bar jos 7 dana posle zavrsenog dl-a seedujes...

I ne brini za sadasnje "probleme" - svi smo ih imali kada smo prvi put dosli na neki Private (Ratio Based) Tracker. :character13:

Sto se tice brzine up/download-a za tvoju konekciju to je (manje-vise) maximum.

Ne opterecuj se sa podesavanjima - uopste ne moras da ih cackas.

Pozdrav! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za brzinu uploada na torrentima iz mog iskustva je jako bitno da li su ti portovi forwardovani. Bez toga ćeš uvek imati problema.pozdrav! :character13:

To važi za slučajeve kada je to moguće. Dinamička dodela adresa (DHCP) koja je praktično obavezujuća za slučajeve VPN konekcije (nije, ali kao da jeste), firewalli, routeri i sve što osim korisnika stoji na putu do samog podatka otežavaju forvardovanje portova. uTorrent ima mogućnost odabira fiksnog ili nasumičnog porta za transfer. Postoji i mogućnost testiranja otvorenosti pojedinačnog porta.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uf, hvala na odgovorima (pomislio sam da niko nema volje da objasnjava maltene trivijalne stvari i tako...)Dobro, evo spustam fajl sa brdom leechers-a, ide i up, tako da cu poslusati vase savete za pocetak.Ko ono rece - forwardovati IP adrese i tako to - a i Stein rece da se moze proveriti, sto sam i uradio i (zaboravih tacno) ali valjda tu nesto nije OK, pa sam down ponudjeni programcic koji to "moze" srediti (PFC setup), ali sad mi prpa da ga instaliram i probam - sta ako nesto, izvin'te, pojebem sa podesavanjima i sprcam sadasnju konekciju, ko to posle da mi sredi. Ima li tu saveta- iskustva - ili ono, navodis ga ko slepog... Hvala jos jednom, bora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet ti kazem da je potpuno nepotrebno da se bakces sa Port Forwarding-om. Dokle god ne budemo imali internet od npr. 100Mbit i up/download od nekoliko MB/s neces osetiti nikakvu razliku. A pogotovo ne razliku u brzini!Ali tvoj konj i tvoja livada pa ga vezi gde ti drago... :character13: Pozdrav! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima jedan jako dobar trik, a verujem da su ga primetili oni koji imaju ADSL i pored toga uzmu uslugu IPTV... ugase tevelizor a internet pila sa 8Mbps... Isti ADSL je 1 i nešto bez IPTV... Meni to ništa ne znači jer imam na kući 10Mb link ali sam se zahvalio kolegi i rekao mu da mi ograniči na 512k umesto da ja stalno nešto moram da budem pažljiv i obziran da ne zagušim link prema ostalim korisnicima. Konačno sam našao mesto za desktop računar koji može 24/7 da skida. Juče sam našao Antoniju Šola i "Zemlju Sreće", 130Mb, i sve ostalo što sam onako gledio, bilo mi nezanimljivo. Ćerkica se raduje... Meni svejedno. :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta i je to - zemlja srece - da ne googlam sad ?

Citat:"Najtraženiji glazbeni poklon povodom dana sv. Nikole definitivno je bio dječji album Antonije Šole - 'ZEMLJA SREĆE', objavljen u suradnji RTL Televizije i Dallas Recordsa, ali oduševljenje za ovim album ne prestaje... Jer upravo je Antonijin album za najmlađe najtraženiji glazbeni poklon i za nadolazeće blagdane. Ovaj album za djecu, donosi četrnaest pjesama kao i bonus priču koja posebno veseli njezine najmlađe obožavatelje . Antonija Šola je mezimica svojih obožavatelja jer što god da napravi ima bezuvjetnu podršku, o čemu svjedoči veliki interes za 'ZEMLJU SREĆE', pa možemo sa sigurnošću reći kako je ovo trenutno i najprodavaniji album za djecu."
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je savet instalirati uTorrent, umesto postojeceg BitTorrent? Treba li uninstall ovaj drugi u tom slucaju?

Zen, ako si uradio fwd svog ADSL rutera, da li bi mi savetovao isto i kako? Ima li tu opasnosti od kakvih damage?

Kako vi organizujete fajlove skinute sa torrenta - da li im treba davati odredisni fajl (ili vise njih) prilikom aktiviranja downloada ( i samo tada? ), jer ( pretpostavljam ) da im se ne sme menjati lokacija ( zbog uploada )?

Treba li cuvati male fajlove (koji se skinu sa sajta i koji sluze za aktivaciju), ili se mogu brisati bez ugrozavanja down ili up?? Ako neki fajl popije remove iz Torrent klijenta (slucajno ili namerno), kako ga opet aktivirati - samo za up, naravno??

Inace, u dnu ekrana (BitTorrent) je "znakic" koji obavestava o stanju konekcije - veoma retko je zelen, uglavnm je zuti trougao (indicate aproblem with your....), a bogami, cesto je crven, gde me obavestava o problemu firewall / router i nemogucost ostvarivanja pristupa (down i up rade...)

Jos jednom, da budem siguran da se razumemo: nije mi cilj da gadjam manijakalne brzine, spustam tone potrebnog i nepotrebnog, probavam ne znam kakve programe, da se nesto mnogo igram s tim itd...

Cilj mi je da imam optimalno podesen sistem, koji ce da radi korektno, da povremeno spustam potrebno (ja mjuz, klinac film i igrice) - da sve to omogucim drugima da "dignu", a ne da ( nenamerno ) postanem "pijavica" samo zato jer nisam umeo da postavim sistem kako treba...

Pozdrav, bora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam dugo, dugo imao taj problem sa "nikada zelen" status. Dojadilo mi pa sam prešao na http://avaxhome.ws/music/format_bitrate/lossless i lepo postavio USDownloader... Nema registracije za download, nema rejtinga, nema problema sa uploadom, nema griže savesti... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je savet instalirati uTorrent, umesto postojeceg BitTorrent? Treba li uninstall ovaj drugi u tom slucaju?

Zen, ako si uradio fwd svog ADSL rutera, da li bi mi savetovao isto i kako? Ima li tu opasnosti od kakvih damage?

Kako vi organizujete fajlove skinute sa torrenta - da li im treba davati odredisni fajl (ili vise njih) prilikom aktiviranja downloada ( i samo tada? ), jer ( pretpostavljam ) da im se ne sme menjati lokacija ( zbog uploada )?

Treba li cuvati male fajlove (koji se skinu sa sajta i koji sluze za aktivaciju), ili se mogu brisati bez ugrozavanja down ili up?? Ako neki fajl popije remove iz Torrent klijenta (slucajno ili namerno), kako ga opet aktivirati - samo za up, naravno??

Inace, u dnu ekrana (BitTorrent) je "znakic" koji obavestava o stanju konekcije - veoma retko je zelen, uglavnm je zuti trougao (indicate aproblem with your....), a bogami, cesto je crven, gde me obavestava o problemu firewall / router i nemogucost ostvarivanja pristupa (down i up rade...)

Jos jednom, da budem siguran da se razumemo: nije mi cilj da gadjam manijakalne brzine, spustam tone potrebnog i nepotrebnog, probavam ne znam kakve programe, da se nesto mnogo igram s tim itd...

Cilj mi je da imam optimalno podesen sistem, koji ce da radi korektno, da povremeno spustam potrebno (ja mjuz, klinac film i igrice) - da sve to omogucim drugima da "dignu", a ne da ( nenamerno ) postanem "pijavica" samo zato jer nisam umeo da postavim sistem kako treba...

Pozdrav, bora

nema opasnosti za damage rutera , ako iole kontas engleski

savetovao bih ti da instaliras utorrent , pa ti mogu postaviti ovde sve prozore kao tutorijal

bitno je da znas da udjes putem web browsera u setting routine tvog rutera - uzmi uputstvo i vidi koji mu je IP ili ovako

" start-run-cmd+enter- ipconfig /all+enter

onda ocitaj sta ti pise pod "default gateway" i to ti je mrezna adresa tvog rutera

onda ces tu naci rutinu za podesavanje forwardovanja porta ...... sto ce reci - da zadas da port ( koji podesis u torrent agentu) ruter stalno drzi otvoren

sva podesenja sto si pitao - dobices tutorijal

mali *.torrent fajli - najbolje je podesiti client da ih pakuje u poseban folder ; nisu veliki , a znaju da posluze i kad nesto obrises

ajd javi sta si se odlucio - pa da nastavimo ;

sto se tice huawei - nemam ga , pa ces morati malo da se snalazis ..... ima cak i sajt koji to objasnjava na sitna crevca , ali prvo moras da se odlucis koji ces client koristiti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'bem ti, nista zivo ne stizem...Spustio sam dva mala fajla sa Demonoida, jedan je trenutno muerto (niko ga ne "dize") - bice da je samo meni interesantan, a drugi je vec probio ratio 1 :D, mada na Demonoid sajtu su mi jos uvek sve nule, iako vec imamtri pishanja na istom - dobro, mozda je guzva, pa ce "obracunati" posle, ili...?Ajd' Zen, daj taj tutorijal,(ovde ili na PP, kako hoces), samo mi preporuci koju verziju uTorrenta da spustim i instaliram: 1.8.?Krajnje je vreme da podesim sve to i zaboravim gnjavazu ( a i da vam se skinem s grbace... :character13: )Jel' d'ubijem nakon toga BitTorrent ili? :rofl: , bora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...